Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeśli nie UPC to co? - Multimedia, Vectra?
Autor Wiadomość
beniasty 
Klikacz

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 17
Wysłany: 28-06-2013, 07:48   

miaucoon napisał/a:
beniasty napisał/a:
TV Platyna i 40Mbs.


Problem w tym że nie wiem jak dostałeś TV platyne i 40 mega za 80 zeta, to grubo poniżej cen ze strony i oferty jaką usłyszałem, niby specjalnie skonstruowanej dla abonentów uciekających z UPC. Jakby mi zaproponowali te 80 zeta pewnie też bym się skusił, tymczasem oferowali mi raptem kilka złotych mniej, i niby to taka specjalna oferta miała być.


Taką ofertę otrzymałem od przedstawiciela handlowego w moim budynku. Sprawdzaj skrzynkę pocztową, czasem wrzucają ulotki. Ja taką dostałęm, zadzwoniłem, dopytałem i ciesze się Platyna + 40Mbs za 80 PLN a na dodatek nie mieli zwykłego dekodera i dostałem z nagrywarką w cenie standardowego :lol: .

Proszę przykładowa ulotka znaleziona w necie
 
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 28-06-2013, 08:30   

mam vectre mam ten pakiet za 80 zł jeszcze mam trzy miesiące płacę po 1zł
 
 
litek1 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 91
Wysłany: 08-01-2014, 12:52   

ja sam korzystam z UPC i pomimo troche wyższych rachunków jestem zadowolony, głównie dlatego, że jest calkiem sprawny internet tak 57-58mb/s kiedy do 60mb/s w umowie. Niestety miałem wcześniej Netie to tam się nic nie zgadzało. Z Vectry korzystam tylko jeśli chodzi o TV. Może być zawsze lepiej, ale jest ok. Więc jeśli chodzi o internet to bym optował za UPC. a o MM nawet nie myślal.
 
 
rafus 
light master


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 53
Wysłany: 10-03-2015, 18:26   

MM jest ok, ale zależy od regionu.
_________________
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 20-03-2015, 09:15   

Uwaga na wyłudzacza i oszusta pod nazwą Vectra.Od pięciu lat nie jestem już ich klientem a kilka dni temu dostałem od nich SMS z wiadomością,że zalegam im 159 zł :shock: i jak chcę wiedzieć o co chodzi to mam zadzwonić na podany nr komórkowy :shock:
Dla mnie to niepoważna forma korespondencji,bo jeżeli tak sądzą to powinni wysłać list z odpowiednim uzasadnieniem.Napisałem do nich maila,żeby w ten sposób postąpili.Oni na to,że mam podać najpierw nr abonenta :shock: Paranoja normalnie.Ja im znowu swoje a Ci znowu swoje.Jeżeli dostanę pismo z uzasadnieniem to udam się z nim do odpowiedniej instytucji,ponieważ posiadam wszystkie dokumenty.Jeżeli nie to ich po prostu oleję.
Jeszcze się z takim czymś w życiu nie spotkałem :evil:
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2015, 09:34   

A skąd wiesz że to od nich sms? może to numer wysoko płatny - jak oddzwonisz to zapłacisz za minutę połączenia kilkadziesiąt złotych

sprawdz ten numer tutaj http://www.nieznany-numer.pl/
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 20-03-2015, 09:47   

GDA napisał/a:
A skąd wiesz że to od nich sms?

Nie miałem zamiaru nigdzie dzwonić,więc udałem się do punktu obsługi Vectra.Pracownik napisał do centrali zapytanie w mojej sprawie.Zatelefonował do mnie z odpowiedzią,że ONI twierdzą,że to zasadne roszczenie.Czysty absurd.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2015, 10:00   

I takie informacje wysyłają SMS-em? to jakiś absurd
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 20-03-2015, 10:17   

Jak poczytałem w necie jak naciagają klientów to włos się na głowie jeży.UPC przy nich to luksus.

http://www.uwagi.pl/articles/view/8177
 
 
gazpacho 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 41
Wysłany: 20-03-2015, 15:56   

Jeżeli nie jesteś ich klientem od 5 lat, to najprawdopodobniej ich roszczenia się przedawniły.
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 20-03-2015, 17:46   

gazpacho napisał/a:
najprawdopodobniej ich roszczenia się przedawniły.

Jesteś genialny :) Znalazłem taką oto poradę prawnika w necie:
Roszczenie tv kablowej o zapłatę przedawnia się po 3 latach zgodnie z Art.118 o świadczeniach okresowych.
Zostało to potwierdzone uchwałą Sądu Najwyższego z 7 maja 2009 r. (sygn. III CZP 20 09), która rozstrzyga o 3-letnim terminie przedawnienia,
należy więc podnieść zarzut przedawnienia aby skutecznie uchylić się od zapłaty.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2015, 19:47   

aandin napisał/a:
należy więc podnieść zarzut przedawnienia aby skutecznie uchylić się od zapłaty
Ale to dopiero przed sądem. Do tego czasu mogą starać się o zapłatę nawet przedawnionych roszczeń. Ciekawe ile osób rzekomo lub autentycznie im coś winnych zapłaci z powodu niewiedzy i strachu przed windykacją.

[ Dodano: 20-03-2015, 20:05 ]
I praktycznie każdy większy operator tak robi, łącznie z UPC tylko skala zjawiska może być różna.
 
 
Breitner 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 520
Wysłany: 20-03-2015, 23:23   

Susane napisał/a:
Ale to dopiero przed sądem.

Nie będzie żadnego sądu, oni doskonale wiedzą, że roszczenia się przedawniły i nie mają żadnych szans w sądzie, a jak "nie wiedzą" to im napisz na piśmie o tym. aandin nie obawiaj się niczego z ich strony a jak będą Cię dalej nękać, (w co wątpię, po Twoim piśmie "informującym") możesz złożyć zawiadomienie do prokuratury na Vectrę, że chce wyłudzić od Ciebie pieniądze.
Susane napisał/a:
Do tego czasu mogą starać się o zapłatę nawet przedawnionych roszczeń

Starać się to oni mogą... (cenzura) NIE MAJĄ PRAWA!!!
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2015, 01:55   

Sms o zaległości to przecież nie groźba karalna choć oczywiście miły nie jest dla odbiorcy i zrozumiałe jest niezadowolenie. Ale teraz przynajmniej wiadomo, że Vectra czegoś chce i jeśli nie potrafią lub nie chcą w biurze powiedzieć z jakiego tytułu ta zaległość, a wcześniej nie raczyli wysłać prawidłowego wezwania do zapłaty, to może oznaczać, że dług już sprzedali firmie windykacyjnej i trzeba wzmóc czujność. W ogóle z firmami windykacyjnymi nie należy wchodzić w żadne negocjacje, nic nie wyjaśniać, nie rozmawiać przez telefon, absolutnie nie dać się wciągnąć w dialog, który służy im jedynie do uzyskania pewnych informacji. Reagować jedynie na ewentualne pisma z sądu. Zawsze mogą iść do sądu (w e-Sądzie już nie przejdzie) z przedawnionym długiem, dochodzenie przedawnionych roszczeń nie jest niezgodne z prawem. Ponadto sąd domyślnie nie uwzględnia przedawnienia - tylko na wniosek dłużnika, niezbędny jest formalny sprzeciw (jeśli dotyczy "urojonego" roszczenia to tym samym je się uznaje choć zwalnia to od zapłaty, ale w bazie Vectry można już być "felernym" i nie móc brać usług). Gorzej jak ktoś nie może na czas odebrać pisma przykładowo z powodu choroby, wyjazdu albo, gdy wierzyciel poda w pozwie nieaktualny adres dłużnika, gdyż ten o całej spawie dowie się od komornika - odkręcenie tego będzie zdecydowanie trudniejsze, a znając nasze realia może być po prostu nie do przejścia dla przeciętnego człowieka. Nie na darmo firmy windykacyjne skupują przedawnione długi. Ogólnie wszystkie wywierają nieprzyjemną presję i korzystają z niewiedzy ludzi. I to budzi słuszne oburzenie, ale rozdzielmy kwestie moralne, etyczne od obowiązującego choć kulawego prawa.
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 21-03-2015, 09:25   

Susane napisał/a:
to może oznaczać, że dług już sprzedali firmie windykacyjnej i trzeba wzmóc czujność

Właśnie po lekturze wpisów na ten temat w necie też mam takie przypuszczenie.
Prawo w Polsce jest zwyczajnie chore.Przecież jeżeli takie coś jest robione niezgodnie z obowiązującymi przepisami powinno być nie ważne z mocy prawa.
Niestety Polska to chory i dziki kraj,nieprzyjazny obywatelowi.
Chyba poszukam tego mojego starego nr klienta i zadzwonię do nich,tyle,że na pewno nie na nr który mi podali-587426500.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: