Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista TV współpracujących z mediamodułem CI+ UPC
Autor Wiadomość
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24-10-2017, 09:38   

kamilos_ck napisał/a:
... bo mój TV ociężale działa z CI+ (Samsung 60J6240)
Czy mógłbyś to rozwinąć. Tak z wielkiej ciekawości, chciałbym się dowiedzieć o co chodzi :?: Ten model jest certyfikowany przez UPC. MediaModuł CI+ za nic nie odpowiada, jak tylko za odkodowanie programów, wszystko zależy tylko od TV. Jedynie przełączanie programów zakodowanych jest odrobinę wolniejsze niż programów odkodowanych. Znaczenie ma też sposób wyszukania programów. Czy z wyborem operatora UPC. Czy przez "PEŁNY", wtedy są problemy np. z autoaktualizacją programów, podglądem w EPG i ustawieniem czasu.
_________________
 
 
kamilos_ck 
Klikacz

Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 5
Wysłany: 02-11-2017, 12:35   

Jasne, za przełączanie kanałów itd odpowiada TV. Miałem wrażenie, że odbywało się to z opóźnieniem. Ten model TV nie jest demonem szybkości. Po zmianie na Horizon jestem zadowolony z szybkości działania. Na module kanały przełączały się wolniej i mnie to trochę wkurzało.
 
 
tmtk 
Klikacz

Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 7
Wysłany: 04-11-2017, 13:48   

Czy ktos ma doswiadczenia z dzialalnoscia karty CI+ na nowych modelach Sony np. KDL-32WD750 lub KDL-40WE660?

Nie ma ich na polskiej liscie UPC, a mam juz jeden tv z karta CI+, ktorego nie ma na liscie i sa z nim spore problemy (epg i nagrywanie na usb), ktorych bardzo chcialbym uniknac.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 04-11-2017, 16:56   

Jeżeli nikt z posiadaczy tych TV się nie odezwie, to być może :arrow: to będzie dla Ciebie pomocne.
To są wszystkie :arrow: TV serii **WD6** lub **WD7**, które mają identyczny firmware.
Na serię **WE6** bym uważał bo na razie jeszcze Ziggo go nie certyfikuje, ale z drugiej strony :arrow: **WE750 ma certyfikat Ziggo, a te TV też :arrow: mają identyczny firmware, więc **WE660 też musi być zgodny z Ziggo.

A tak z ciekawości. Czy mógłbyś podać jakiego modelu problemy dotyczą i napisać o co w nich chodzi.
_________________
 
 
tmtk 
Klikacz

Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 7
Wysłany: 04-11-2017, 23:36   

Dzieki za podpowiedz.
Czyli taki model spoza polskiej listy (a bedacy na tej zagranicznej) ma prawo zupelnie dobrze funkcjonowac z karta CI+?
Czy podczas instalacji karty przez technika zwracac na cos szczegolnego uwage, zeby mi nie powiedzial ze telewizor jest niekompatybilny?

Moj dotychczasowy telewizor to Blaupunkt sprzed dwoch lat (taki model z czytnikiem dvd), nie pamietam oznaczenia. To ze brak polskich liter w opisach to mnie nie boli, ale epg nawet na biezacy dzien ma tendencje do naglego znikania (a potem sie znowu pojawia i znowu znika), o programie na nastepne dni to raczej nie mam co marzyc. Co ciekawe na poczatku tak nie bylo, dopiero to sie nasililo jakos w tym roku (czyzby po zdalnej aktualizacji oprogramowania karty?)

Od tego momentu nagrywanie mocno kuleje (moze to wlasnie w zwiazku z tym epg), wlasciwie wiekszosc zaplanowanych programow sie nie nagrywa (wczesniej rowniez nie bylo z tym problemu) i to jest najbardziej denerwujace.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-11-2017, 15:47   

Powinien, ja nic nie gwarantuję, nie sprawdziłem takiego TV, podaję informacje z internetu.
Najprościej, to przejdź się do sklepu. Sam lub obsługa niech Ci uruchomi opcję wyszukiwania. Jeżeli jest wybór operatora UPC, to znaczy że TV jest zgodny, jakby nie był zgodny to firma Sony nie pozwoliłaby sobie na taki manewr bez zgody UPC. Jeżeli nie ma operatora UPC, to jeszcze w żaden sposób nie przesądza o niezgodności.

Przed wizytą technika miej wyszukane wszystkie programy :arrow: zgodnie z instrukcją UPC. Zobaczysz ~31 odkodowanych programów. Jak przyjdzie technik to tylko wsadzi moduł i poczeka na :arrow: autoryzację.

Co do Blaupunkta, to MediaModuł CI+ za nic nie opowiada jak tylko za odkodowanie programów, za wszystko odpowiada TV, może być problem z właściwą współpracą danego TV z modułem, np. gubienie uprawnień nie z winy UPC.

Możesz się o tym przekonać, wyciągnij moduł, będziesz mógł zobaczyć tylko odkodowane ~30 programy, ale EPG będzie nadal dostępne dla wszystkich programów. Nagrywać będzie można tylko odkodowane programy.
Wszystkie problemy w Twoim TV nadal będą, nieważne z modułem, czy bez. Polskie znaki prawdopodobnie pojawiłyby się na kraju: Czechy, tak jest w przypadku starszych samsungów niż "F".
UPC zmieniło sposób nadawania EPG. Na programach z MUXa z TVP 1 HD, TVP 2 HD i TVN HD, EPG nadawane jest na 7 dni, a na programach z pozostałych MUXów na 1 dzień. To zabolało także posiadaczy niektórych modeli LG i Panasów.

Jeżeli harmonogram nagrań opiera się wyłącznie o EPG, to dlatego kuleje. W Samsungach jest to inaczej rozwiązane. Po zaprogramowaniu nagrania z jakiegokolwiek programu np. Eurosportu za 6 dni, będąc na MUXie z TVN HD, termin jest przepisywany do harmonogramu nagrań i później EPG jest już do tego w ogóle niepotrzebne. Jak ponownie włączę TV na innym MUXie niż TVN HD, gdzie EPG jest tylko na 1 dzień, pomimo braku EPG z tym terminem za 6 dni, w harmonogramie on nadal jest i bez problemu się nagra. W samsungu jest też opcja ręcznego zaprogramowania harmonogramu nagrań bez EPG, mogę sobie wpisać ręcznie termin nawet za rok. Być może w Sony jest też taka opcja wpisania ręcznego terminu bez użycia EPG.
_________________
 
 
ŁukaszP 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 24
Wysłany: 11-11-2017, 15:15   

Witam,
mam pytanie odnośnie działania CI +. Mianowicie po włączeniu tv na kanale kodowanym wyskakuje mi 'Sygnał zakodowany' i rozpoczyna się procedura uwierzytelniania, która trwa kilka sekund. Czy ja mam coś źle ustawione czy zainstalowane, czy może tak ma być? :o :cry: Tv samsung ju7000.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-11-2017, 15:31   

ŁukaszP napisał/a:
po włączeniu tv na kanale kodowanym wyskakuje mi 'Sygnał zakodowany' i rozpoczyna się procedura uwierzytelniania, która trwa kilka sekund. Czy ja mam coś źle ustawione czy zainstalowane, czy może tak ma być?

Wszystko jest ok.
Moduł otrzymuje zasilanie, zaczyna się uruchamiać, sprawdza uprawnienia z karty i na końcu dekoduje sygnał.
Można to przyspieszyć (troszkę) uruchamiając tv na kanale niekodowanym.
Zanim przeskoczysz do kanału kodowanego - moduł już zadziała, uruchomi się i będzie czekał tylko na 2 ostatnie uwarunkowania (uprawnienia z karty i zdekodowanie sygnału).
Nie jest to fizyczne przyśpieszenie usługi, tylko bardziej odwrócenie Twojej uwagi, bo nie zauważasz owej niedogodności w początkowym stadium uruchamiania modułu.
_________________
 
 
ŁukaszP 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 24
Wysłany: 11-11-2017, 16:41   

Dzięki za odpowiedź. Tylko czy da się ustawić żeby tv się uruchamiał na wybranym kanale (niekodowanym).
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-11-2017, 16:47   

Wystarczy wyłączyć TV na niekodowanym programie :)
 
 
ŁukaszP 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 24
Wysłany: 11-11-2017, 17:10   

To czadersko Kasiu :roll: :lol:
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 11-11-2017, 19:34   

Lub włączać TV klawiszem "1", gdzie najczęściej jest niekodowany "TVP 1 HD".
_________________
 
 
ŁukaszP 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 24
Wysłany: 11-11-2017, 20:04   

Wielkie, wielkie dzięki Pitrek. Używam pilota na którym nie ma numerków :? :shock:
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-11-2017, 20:14   

ŁukaszP napisał/a:
Używam pilota na którym nie ma numerków

..wytarły się?(żarcik)

Tośmy Ci pomogli...jak zmieniasz programy? głosem? masz Smart Touch Control?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 11-11-2017, 22:22   

ŁukaszP napisał/a:
Wielkie, wielkie dzięki Pitrek. Używam pilota na którym nie ma numerków :? :shock:
He, he, he, no tego nie przewidziałem. :oops:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: