Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista TV współpracujących z mediamodułem CI+ UPC
Autor Wiadomość
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26-04-2013, 16:46   

effe napisał/a:
To dlaczego Samsung piszę to

Nie wiem.
effe napisał/a:
A czy jest taka możliwość, że np mam wyłączony TV nagrywa mi się jakiś film przy wyłączonym TV, po 30-60min wracam do pokoju odtwarzam od początku film już częściowo nagrany na dysku twardym i oglądam, a film dalej się nagrywa i np w trakcie reklam przewijam do przodu. Robię tak w mediaboxie UPC, a czy na TV też będę miał taką funkcję?

Tak. Timeshift obecnie ma także każdy model z PVR.
effe napisał/a:
To C650 też ma możliwość nagrywania?

Tak, ale ukrytą. Ja ją odblokowałem.
 
 
effe 
classic master

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 219
Wysłany: 26-04-2013, 16:52   

No to mamy lekkie sprzeczności, pomiędzy opiniami KOCUREK 1970, a marder.
Może ktoś jeszcze potwierdzi jak to jest z nagrywaniem przy wyłączonym TV, a po czasie odtworzenie programu który już się częściowo nagrał i oglądanie go od początku, a ten dalej się nagrywa.

Nie chcę po prostu kupić TV i wtopić kasę w coś, co nie ma funkcji na jakiej mi zależy.
 
 
goryczka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-04-2013, 16:59   

1. telewizor nagrywa program ale nie wlacza sie - sprawdzilem
2. wydaje mi sie ze nie mozna nagrywac i nagle w polowie wlaczcy telewizor - ale moge sie mylic. trzeba by to sprawdzic.
3. funkcja timeshift - umozliwia nagrywanie w locie tzn. nagrywamy dany program mozemy dac pause, cofnac itp.,. z taka roznica to zwyklego nagrywania ze jak skonczy sie miejsce na dysku to nadpisze najstarsze minuty nagrania. Dodatkowo po wylaczeniu telewizora nagrany material nie jest zachowywany. tzn jest to taka funkcja pauzy a nie nagranie programu na pozniej.
4. do DVB-S mam osobne gniazdo antenowe
5. modele C650 mialy zablokowany PVR ale mozna go wlaczyc w menu serwisowym
  goryczka
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26-04-2013, 17:19   

Taką dyskusje effe powinieneś prowadzić na forum dotyczacym telewizorów, bo to ma niewiele wspólnego sensu stricte z CI+. Niech każdy tak zasmieca temat i żada streszczenia instrukcji obsługi dla swojego tv.
 
 
goryczka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-04-2013, 17:37   

racja, dyskujse mozna by wydzielic do innego watku, albo przeniesc do tego odnosnie modułów. Może to zrobić jakiś administrator?

Przy okazji sprawdziłem - nastawiłem nagrywanie, wyłączylem TV, a potem w trakcie nagrywania włączyłem i program sie nagrywa dalej i mozna wrocic na poczatek i ogladac "z dysku". potem program jest dostepny do ogladniecia z pendriva
  goryczka
 
didisoft 
light master


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 60
Skąd: Śląsk
Wysłany: 20-05-2013, 17:37   

Dziś po podłączeniu dwóch modułów CI+ mogę potwierdzić działanie na:
Sharp LC-40LE810E model chyba z 2010, wgrane najnowsze firmware dostępne na stronie Sharp'a. Kraj ustawiony na Polska, czyta polskie znaki tylko są podwójne opisy w EPG, ale mi akurat mało to przeszkadza.
Samsung 46F6400 nie ma żadnych niespodzianek, wszystko chodzi tak jak powinno.
Ogólnie po przesiadce z Mediaboxów w tym jednego PVR Cisco jestem bardzo zadowolony.
_________________
 
 
Jack777 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 115
Wysłany: 23-05-2013, 09:26   

Potwierdzam działanie modułu z TV Sony 40EX500 (najnowszy soft). Działa stabilnie, EPG jest na tydzień, są tylko podwójne opisy, czcionka z polskimi znakami. Przy wyszukiwaniu programów podałem region Polska i operator UPC bo w innym ustawieniu nie wyszukiwał wszystkich programów.
Jestem zadowolony, trochę czasu zajęło mi ustawienie listy programów ale są w takiej kolejności jaką ja chcę a nie narzuconą przez UPC.
Jeszcze dodam informację raczej nie związaną z modułem, że napisy do filmów na Ale kino+ działają bez problemów, na innych programach nie mam możliwości sprawdzenia.
 
 
enigmapl 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2013, 19:12   

Wiecie może czy w Sony 40HX700 będzie działało CI+?
 
 
stahler 
Klikacz

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: 26-05-2013, 09:35   

LG LD450 działa na kraju holandia, jednak w EPG nie ma polskich znaków. Poniżej opis jak to zainstalować

Firmware TV powinien być zaktualizowany do wersji 03.00.00 lub wyższej.
1. W menu TV wybierz ustawienie a następnie przejdz w zakładkę opcje i wybierz kraj Holandia,
2. Pojawi się komunikat "Wszystkie dane kanałów zostaną zmienione....". Wybieramy "tak" i pojawi się kreator wyszukiwania kanałów.
3. Wybieramy "Kablowa", następnie inni operatorzy i ustawiamy:
- Częstotliwość zgodnie z tabelą na ostatniej stronie instrukcji dołączonej przez upc (w moim przypadku 554000)
- Szyb. transmisji 6875
- Modulacja 64QAM
- Identyfikator sieci zgodnie z tabelą od UPC ( u mnie 43154)
4. Klikamy szukaj i po chwili znajdzie chyba 183 kanały cyfrowe i około 40 analogowych. Można kliknąć zamknij po wyszukaniu kanałów cyfrowych.

Nie ważne czy moduł Ci jest w TV czy nie. UPC zaleca aby najpierw wyszukać a potem włożyć moduł. Brakuje kanałów typu Strefa sportowa, VOD itp ale ja uważam to za zbędne.

Mam nadzieję że przyda się to komuś bo nawet monter UPC nie wiedział jak to zrobić.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 26-05-2013, 14:15   

modulacja powinna być QAM256 a nie 64. Skoro tv wstroił kanały to pewnie zignorował to ustawienie i automatycznie przestawił na QAM256, a poprawny symbol rate jest 6900
_________________
 
 
Xeo 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-05-2013, 23:06   

Testował ktoś moduł CI+ z Samsungiem C650 lub innymi z serii C, które mają wejście CI?
Od siebie mogę dodać, że podobno na D6500 działa (nie licząc braku pl znaków i podwójnego opisu).
Co do ogarniania listy programów to polecam programik Samsung ChannelListPCEditor.
 
 
wacie72 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 183
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-05-2013, 08:03   

Też jestem ciekaw czy moduł "działa" w samsungu C650.
Ktoś gdzieś znacznie wcześniej pisał że wsadził ten moduł do tego TV,miał problemy z polskimi znakami i coś jeszcze , miał się bawić z ustawieniami i na forum dać znać jakie były tego efekty niestety "zamilkł" i już więcej nie trafiłem na odpowiedź na to pytanie. :cry:
_________________
 
 
Majk 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 28-05-2013, 22:12   

Pisałem to już w innym temacie o module CI ale nie wszyscy czytają tam więc skopiuję tutaj bo widzę, że właśnie o to pytacie :)
U mnie na Samsung LE40C550 model z 2010roku i działa a mam moduł CI bez + - pierwszy technik stwierdził po ponad pół godzinie że to nie będzie działać i może dać dekoder - odmówiłem - telefonicznie zamówiłem innego technika - przyszedł był bardziej kompetentny choć też mu to zbytnio nie wychodziło - poszedł montować do drugiego pokoju routera i dekoder to się zająłem modułem przestawiłem na niemcy, wyszukałem kanały i "zaświeciło" :) póżniej przestawiłem na Czechy bo na "Niemcy" mało kanałów chyba znalazło i na Czechach mam już chyba wszystko i również dekoduje bez problemu - miałem tylko problem z aktualizacją software ciągle wyskakiwało i się dłuuugo aktualizowało i mimo że doszło do 100% i niby OK to znowu wyskakiwało ponownie póżniej - jakoś tak z 6 może 8 razy sie aktualizowało aż w końcu przestało wyskakiwać i od tygodnia już jest OK i nic się nie dzieje niechcianego :)
Jedynym minusem jest na amerykańskich filmach i programach na TVN, TVN7 i chyba Animal Planet głos angielski i ręcznie trzeba przestawiać na polskiego lektora...
Sam byłem zaskoczony że działa ale jak widać dla chcącego nic trudnego :)
PS: wcześniej zaktualizowałem softa w TV gdzie zresztą pisało coś właśnie o wsparciu portu CI
 
 
 
mojojek 
light master

Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 83
Wysłany: 28-05-2013, 23:30   

Jesteś pewien, że masz CI bez plusa? W specyfikacji twojego telewizora ja widzę CI+. Aktualizacja oprogramowanie też nic nie mówi o DVB-C (jest jedna wzmianka w opisie, że poprawia obraz ale dotyczy tylko Rosji).

Swoją drogą to dobrze wiedzieć, że na takim starszym telewizorze działa moduł bez problemu. Powinno więc zatrybić na każdym z CI+.
 
 
goryczka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-05-2013, 06:55   

Majk napisał/a:

Jedynym minusem jest na amerykańskich filmach i programach na TVN, TVN7 i chyba Animal Planet głos angielski i ręcznie trzeba przestawiać na polskiego lektora...CI


Ja czasami mam podobnie, czasem wlacza sie sciezka oryginalna (angielska). Wydaje mi sie ze wynika to z tego, ze kraj przestawiony jest na inny niz Polska. Wtedy sciezka z jezykiem polskim wydaje mu sie miej odpowiednia i z defaultu wlacza angielski.
Ale to chyba wystarczy raz przestawic i potem juz sie chyba nie przełącza.

Druga sprawa nie widzialem u siebie (ale na nowszej serii ES) roznicy w ilosci znajdywanych kanałow w zaleznosci od ustawionego kraju. Na pewno w obu przypadkach wyszukiwales w takim sam sposob?
  goryczka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: