Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy UPC oferuje jeszcze modemy ?
Autor Wiadomość
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 01-12-2013, 19:34   

Czy ktoś może wie, czy UPC oferuje modemy lub modemo-rutery z minimum dwoma aktywnymi wyjściami ethernet?
Będę w niedalekiej przyszłości potrzebował podłączyć urządzenie znajdujące się w tym samym pokoju co modem. Szkoda mi trochę pieniędzy na switch, a rutera z przyczyn technicznych nie można przenieść z drugiego pokoju.
  misiek122
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 01-12-2013, 23:14   

misiek122 napisał/a:
Czy ktoś może wie, czy UPC oferuje modemy lub modemo-rutery z minimum dwoma aktywnymi wyjściami ethernet?

Modemy mają 1 wyjście Ethernet natomiast wszystkie ich modemo-rutery mają 4 wyjścia LAN.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-12-2013, 01:57   

misiek122 napisał/a:
Będę w niedalekiej przyszłości potrzebował podłączyć urządzenie znajdujące się w tym samym pokoju co modem. Szkoda mi trochę pieniędzy na switch

Toż to nawet nówka 50 zł nie kosztuje....., aż taką biedę masz w domu, no jakoś na neta masz kasę.
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 02-12-2013, 13:53   

Patrzyłem trochę orientacyjnie i gigabitowe są droższe niż piszesz i przestań być opryskliwy. Jeśli mogę to zaoszczędzę, a jeśli trzeba na coś wydać to wydaję.
  misiek122
 
user997 
Klikacz

Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-12-2013, 14:03   

We wtorek będzie u mnie monter z nowym sprzętem, bo zmieniam prędkość z 30 na 60 Mbit.
Wczoraj rozmawiając z konsultantem zapytano mnie, czy planuję używać wifi - powiedziałem że mam swój router bezprzewodowy i pan z infolinii powiedział, że poinformuje o tym montera żeby wziął zwykły przewodowy.
A czytając pobieżnie to forum, widzę, że dla internetu 60 Mbit i większych są instalowane modemo-routery Cisco. Więc jak to w końcu jest? Szukając w google widzę też, że niektóre modele mają po kilka wyjść LAN, a co za tym idzie można po kablu podłączyć więcej niż 1 komputer - o czym wcześniej nie widziałem.
Swój router kupiłem tylko po to, żeby rozdzielić internet na dwa komputery, wifi tak naprawdę nie jest mi potrzebne.
Czy zatem jeśli powiedziałem im, że nie potrzebuję wifi to dadzą mi jakiś zwykły modem bez antenki z jednym wyjściem podobny do tego co mam teraz? Jeśli jest możliwość mieć od nich sprzęt z kilkom wyjściami LAN to skorzystałbym.

Prosiłbym o wyjaśnienie ludzi obeznanych w temacie.

I jeszcze takie pytanko: dlaczego co niektórzy tak się wzbraniają przed tymi modemo-routerami? Czy takiego sprzętu nie można zwyczajnie połączyć ze swoim własnym routerem na takiej zasadzie jak łączy się ich zwykły modem z routerem?
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-12-2013, 15:13   

ty tak lepiej nie mysl o modemo-routerze cisco gdzyz maja ich bardzo malo a najwiecej thomson i technicolor. mozesz je polaczyc poprostu ich modemo-routery thomson/technicolor po jakims czasie nie wysylaja sygnalu wifi badz jest takiej slabej jakosci ze ludzie kaza im wylaczyc zdalnie to. ja nie narzekam na cisco o ktorym piszesz lecz ja mialem porownanie ich modemorouterow. i odrazu ci mowie ze mozesz nie dostac Cisco tylko badziewie thomson/technicolor
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2013, 18:47   

user997 napisał/a:
A czytając pobieżnie to forum, widzę, że dla internetu 60 Mbit i większych są instalowane modemo-routery Cisco. Więc jak to w końcu jest? Szukając w google widzę też, że niektóre modele mają po kilka wyjść LAN, a co za tym idzie można po kablu podłączyć więcej niż 1 komputer - o czym wcześniej nie widziałem.
Swój router kupiłem tylko po to, żeby rozdzielić internet na dwa komputery, wifi tak naprawdę nie jest mi potrzebne.
Wszystkie routery jakie daje UPC mają po kilka portów LAN i najprawdopodobniej dostaniesz właśnie router (Cisco, Thomson lub Technicolor), a nie sam modem. Do podziału Internetu na dwa komputery w zupełności wystarczy.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-12-2013, 00:04   

misiek122 napisał/a:
Patrzyłem trochę orientacyjnie i gigabitowe są droższe niż piszesz

Do netu jaki masz w tej chwili spokojnie Ci za taką kasę wystarczy.
misiek122 napisał/a:
Jeśli mogę to zaoszczędzę.

Pewnie, że zaoszczędzisz, tylko potem polecą smuty, że sprzęt od nich to szmelc, g...o, padaka, i "gdybym wiedział, to bym tego nie brał", że wifi, to nawet w pokoju obok nie ma, przeczytaj sobie "pochlebne" komentarze, na temat tego sprzętu..
misiek122 napisał/a:
a jeśli trzeba na coś wydać to wydaję.

I takie zachowanie jest najlepsze, tylko, że uzależnione od tego co przyniesie technik....
Ale, jeśli tylko można, i dostanie się modem, to każdy Ci powie, że kupić własny router to najlepsze rozwiązanie.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: