Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy UPC oferuje jeszcze modemy ?
Autor Wiadomość
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 21-09-2013, 02:06   

drum_n_bass1, Cisco EPC3925.
 
 
M4ciek 
Klikacz

Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Pabianice
Wysłany: 01-10-2013, 15:04   

czy te Cisco modemo-routery które teraz dają każdemu nie blokują publicznego wyjścia na świat?

mam swoje własne routery w domu, odpowiednio skonfigurowane i ustawione i nie widzi mi się wpuszczanie na siłę trzeciego...
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 01-10-2013, 17:01   

M4ciek napisał/a:
czy te Cisco modemo-routery które teraz dają każdemu

Nie dają każdemu. Każdemu to dają Technicolory i Thomsony.
M4ciek napisał/a:
nie blokują publicznego wyjścia na świat?

Co znaczy "blokowanie publicznego wyjścia na świat"? Jeśli chodzi Ci o możliwość uzyskania zewnętrznego IP na kompie podpiętym do tych modemo-ruterów, to nie. Nie ma takiej możliwości.
 
 
M4ciek 
Klikacz

Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Pabianice
Wysłany: 05-10-2013, 13:50   

miałem na myśli to co napisałem - nie publiczne IP, ale wyjście na świat.

dzięki staremu modemowi (Motorola) mam to - oczywiście dla portów jakie sobie już na swoim wewnętrznym routerze ustawię

natomiast po podmianie rozumiem, że tego się pozbywam ?? :cry:
chciałbym aby ten ew. Technicolor/Thompson czy inny był jak najbardziej przezroczysty bo mam już swój własny i z dobrym zasięgiem router (dokładnie ten sam co Ty)

mam bowiem postawionych kilka usług, na różnych maszynach w mojej sieci i do każdej z nich mogę się dostać z zewnątrz (z innej sieci, z pracy itd.) bezproblemowo - na tym mi zależy
 
 
DLU 
light master

Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 143
Wysłany: 06-10-2013, 00:20   

Jeśli chodzi o usługi na Twoich wewnetrznych serwerach, to dostęp prawdopodobnie będziesz miał (pisze prawdopodobnie bo niektóre nie lubia być za routerem i nic z tym nie zrobisz). Z zewnatrz normalnie się komunikujesz z adresem jaki UPC Tobie przydzieliło, dalej juz na modemie musisz przekierować (na porcie, na którym łączysz się z tymi serwerami) na adres lokalny. Jeśli masz juz swój router, to wystarczy że wszystkie porty przekierujesz z routera od UPC na własny router i nic więcej nie będziesz musiał robic.

Inna sprawa jest, że modemoroutery od UPC potrafią nie lubieć się z niektórymi routerami i bedziesz mogł zapomnieć o ich wspólnym połaczeniu.

Ja miesiąc temu dostałem w sumie bez problemu Cisco 3212, miałem dwa argumenty:
1. W domu łącze się ze serwerem w pracy, który nie lubi sie łączyć z komputerem za Nat-em. A jest to mi bardzo potrzebne.
2. Wg parametrów usług internetowych, UPC daje jeden adres zewnetrzny, a dla mnie kozystanie z adresu zewnetrznego jest wówczas, jak posiadam takowy, na którymś z własnych urządzeń.

Pozdrawiam
 
 
pabloskrak 
classic master

Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 234
Wysłany: 10-10-2013, 11:06   

Wie ktoś może jakie są szanse na dorwanie samego modemu i co oferuja jako sam modem dla Neta 30 albo o co najlepiej walczyć albo czy stary modem da się przełączyć do nowej umowy z innego konta abonenckiego na tym samym adresie. nie chce modemo-ruterów z wyłączonym routerem tylko sam modem
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2013, 16:05   

Złożyłem zamówienie na "Pakiet lekki" z zastrzeżeniem w komentarzu, że umowę podpiszę w przypadku dostarczenia przez technika modemu Cisco. Przyjechał pierwszy z Technicolorem TC7200, nie zgodziłem się na instalację. Mineło kilka dni, telefon z UPC, że drugi technik przyjedzie z modemem. Zawitał, i owszem, ale tym razem z Thomsonen. Jako, że instalatorzy pracują defakto w firmach zewnętrznych, pokazano mi wysłaną do UPC wiadomość @ o treści takiej, że życzę sobię modem Cisco EPC 3212 wraz z usługą Fiber Power 60 i że zgodnie z matrycą (to już nie ma innych powszechniejszych określeń? :shock: ) powinienem dostać ww. złomy. Odpowiedź UPC - "Brak zgody na odstępstwo od matrycy."

Działo się to pod koniec października. Od tamtej brak kontaktu ze strony UPC. Osobiście nie miałem na tyle wolnego czasu aby tym się dalej zająć. Teraz, ponownie wracam do tematu i pytam Was, jak się do tego zabrać? Pismo ze skargą, ponowne złożenie zamówienia i dalsza zabawa w ciuciubabkę?

Pozdrawiam
_________________
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 16-11-2013, 17:01   

Bo oni teraz mają już na tyle mało tych modemów, że nie dają już ich tak jak kiedyś tzn przy drugim zamówieniu:) Złóż zamówienie z informacją, że jedynie modem Cie interesuje a jak znów przywiezie Ci coś innego to skrobnij do nich z informacją co o tym myślisz.
_________________
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2013, 22:39   

Zacznę od pisma, "co o tym myślę", bo za każdym razem była zawarta informacja, że ma być modem i trzeci raz nie uśmiecha mi się słuchać zapewnień, które nie zostaną spełnione. Oczywiście, rzeczowo. Puste bicie piany, nie jest w moim stylu.

P.S. Znacie może w miarę dokładnie, te ich wytyczne w sprawie modemów?
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-11-2013, 23:10   

Nie kryją tego, że nie ma wyboru urządzeń, a w regulaminie zastrzegają, że mogą sobie wymienić kiedy chcą na cokolwiek. Z drugiej strony to nieładnie, że się umawiają i nie dotrzymują słowa, może liczą, że jakoś się przepchnie sprzęt, którego funkcjonalność delikatnie mówiąc jest prymitywna. Jak Ci zależy na modemie, to składaj zamówienie do skutku.
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 17-11-2013, 02:43   

Czyli ja chyba do konca zostane na moim webstarze, strach brac cokolwiek nowego ;)
_________________
 
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-11-2013, 12:35   

Susane napisał/a:
Nie kryją tego, że nie ma wyboru urządzeń, a w regulaminie zastrzegają, że mogą sobie wymienić kiedy chcą na cokolwiek. Z drugiej strony to nieładnie, że się umawiają i nie dotrzymują słowa, może liczą, że jakoś się przepchnie sprzęt, którego funkcjonalność delikatnie mówiąc jest prymitywna. Jak Ci zależy na modemie, to składaj zamówienie do skutku.

W ofercie Fiber Power 10 MB/s, modem wifi jest niedostępny. Można się spodziewać, że w przypadku wybrania tej opcji dostarczą modem bez tej szopki, co dotychczas?
_________________
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 17-11-2013, 14:45   

mortex, raczej będzie to ruter Thomson/Technicolor tylko że z wyłączonym WiFi...
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 17-11-2013, 14:49   

Taka ogromna firma. Takie dobre kontakty z użytkownikami. Ktoś tam chyba śledzi rynek i nasze potrzeby. Czyż to tak trudno zobaczyć o czy piszą klienci chociaż by na tym forum. Tak tylko regeneracja używanego sprzętu i nic nowego. Modemów brak dekodery się sypią o nowym oprogramowaniu już nie wspomnę.
_________________
  jedrek
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 17-11-2013, 14:55   

mortex napisał/a:
W ofercie Fiber Power 10 MB/s, modem wifi jest niedostępny. Można się spodziewać, że w przypadku wybrania tej opcji dostarczą modem bez tej szopki, co dotychczas?
Jest szansa, że dostaniesz stary modem do tego pakietu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: