Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy UPC oferuje jeszcze modemy ?
Autor Wiadomość
0chi0 
Klikacz

Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: 31-03-2013, 21:53   Czy UPC oferuje jeszcze modemy ?

Hej,
mam mały problem z UPC, który przerabiam już 2 raz.

W pierwszym przypadku migrowałem z Aster do UPC. Dostałem w "prezencie" którego nie zamawiałem Internet UPC (WIFI z Thomsonem). Ponieważ mam własny router chciałem go wymienić na modem do którego podłącze moje urządzenie. Udało się rozwiązując umowę i aneksując drugą - otrzymałem modem i jest ok.

W 2 przypadku na sieci UPC robiłem aneks na MAX HD z nagrywarką. Miałem starą Motorole (modem). Podczas instalacji dowiedziałem sie, że otrzymuje Cisco 3925 (modem+router). Tu również otrzymałem informację na infolinii handl. żeby napisać wypowiedzenie z uzasadnieniem i wymienią sprzęt. Teraz (31.03.2013) dowiaduje się, że UPC - NIE OFERUJE JUZ MODEMÓW TYLKO MODEM+ROUTER. Podobno jest ten zapis od miesiąca ?

Czy możecie to potwierdzić ? Taka informację przekazał mi helpdesk.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 31-03-2013, 22:17   

Moze tak byc bo juz od dawna modemoroutery sa w obiegu wiec mogli w ogole odejsc od modemow albo sie skonczyly.
_________________
 
 
0chi0 
Klikacz

Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: 01-04-2013, 21:11   

czyli co ? będą dawać na siłe swoje routery ?
Dlaczego Biznes może dostać modem a indywidualny nie ? ;]
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 01-04-2013, 22:31   

0chi0 napisał/a:
Dlaczego Biznes może dostać modem a indywidualny nie ?

A słyszałeś coś na temat zdalnego zarządzania zasobami i danymi firmy, a zdalne monitorowanie pracy systemów, a VPN..., prywatnej osobie nie jest to do niczego potrzebne.
_________________
 
 
obi-wan 
light master


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 01-04-2013, 23:28   

KOCUREK1970 napisał/a:
prywatnej osobie nie jest to do niczego potrzebne.


Ta, ta, prywatnemu to nawet internet nie jest potrzebny, bo i po co, radio ojca dyrektora powinno wystarczyć. ;) G. prawda.

PO prostu w polszy nie szanuje się klienta. Wciska się kit na każdym kroku, rzucając paragrafami na lewo i prawo że tak musi być. A tak po prawdzie, to gdyby UPC w swoim biznesplanie założyło, że ok. 15% klientów będzie chciała mieć modemy, to by problemu nie było, bo szary Kowalski by sobie wziął modemorouter, i cieszyłby się że ma "za darmo" neta na blaszaku, lapie, komórce i PS3, a więcej świadomy zaawansowany użytkownik poprosiłby modem i taż miały to czego chce. Tych "zaawansowanych" nie jest aż tak wielu, żeby robiło to jakiś problem UPC, ale u nas po prostu sra się na klienta, bo grzeczny polaczek i tak weźmie (bo nie ma alternatywy).
 
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2013, 00:22   

W ofercie FP60 bez zobowiązań jest jak byk "modem w ramach abonamentu".
Udało mi się to od nich wyciągnąć (luty 2013), choć na początku chcieli mi wcisnąć thomsona.

FireShot Screen Capture #011 - 'Internet 60 Mb_s bez okresu zobowiązania' - www_upc_pl_internet_internet-bez-zobowiazania_internet-60-bez-okresu-zobowiazania.png
Plik ściągnięto 430 raz(y) 38,94 KB

 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 02-04-2013, 11:48   

vito007, to chodzi o to, że za modem nie ma dodatkowych opłat a nie, że przysługuje Ci modem:D:D:D
vito007 napisał/a:
choć na początku chcieli mi wcisnąć thomsona.

Co zresztą sam potwierdzasz ....
_________________
 
 
0chi0 
Klikacz

Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: 02-04-2013, 12:26   

dziś będę próbował dodzwonić się do UPC do działu utrzymania czy wpłynęła rezygnacja.
być może przez handlowy uda mi się otrzymać modem
 
 
Piospi 
light master

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 100
Wysłany: 02-04-2013, 12:47   

Ja też mam taki problem, na siłę wcisnęli mi routero-modem CISCO podobny do mojego poprzedniego 3212...wyraźnie zaznaczałem, że chcę sam modem i nawet w dziale technicznym zapewniali mnie, że ten obecny może zostać.


Dzisiaj też będę kontaktował się czy wpłynęła moja rezygnacja, bo mieli się odezwać czy chcą/mogą wymienić na modem bez rozwiązywania umowy.


Czy jeśli jednak dadzą mi modem (czy to po zerwaniu lub zachowaniu obecnej umowy) to jak rozpoznać, że dają nówkę sztukę modem ? Te 3212 i 3208 bywały w pudełkach ? Bo ten modemo-router jest raczej nowiutki, bo technik wyjął go z pudełka z logiem Cisco.

Miejmy nadzieję, że uda mi się odzyskać swojego 3212...
 
 
0chi0 
Klikacz

Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: 02-04-2013, 12:49   

a jaka to różnica czy nówka czy używka biorąc pod uwagę, że to sprzęt użyczony ? :]

jutro ma do mnie dzwonić koleś bo dziś nie maja jeszcze pism z 30/03.
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 02-04-2013, 12:53   

Piospi napisał/a:
jak rozpoznać, że dają nówkę sztukę modem ? Te 3212 i 3208 bywały w pudełkach ? Bo ten modemo-router jest raczej nowiutki, bo technik wyjął go z pudełka z logiem Cisco.

a ma to dla Ciebie znaczenie, czy to nówka sztuka, igiełka nieśmigana czy sprzęt używany przez innego klienta? Tak czy tak jest to własność UPC i dla Ciebie ma to po prostu działać a UPC ma dostarczyć sprzęt sprawny technicznie . Ja dostałem - po wypowiedzeniu umowy - używany 3208 i wszystko mi jedno, że technik wyjął go z kieszeni a nie z pudełka :lol:
Wolę to niż nowy TC7200 :twisted:
 
 
0chi0 
Klikacz

Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: 03-04-2013, 10:28   

no i na jutro mam umówionego montera/technika na wymianę na modem - oby przyniósł właściwy sprzęt.
 
 
tyrytyt 
light master

Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 102
Wysłany: 04-04-2013, 13:46   

KOCUREK1970 napisał/a:
0chi0 napisał/a:
Dlaczego Biznes może dostać modem a indywidualny nie ?

A słyszałeś coś na temat zdalnego zarządzania zasobami i danymi firmy, a zdalne monitorowanie pracy systemów, a VPN..., prywatnej osobie nie jest to do niczego potrzebne.

Jeżeli Tobie jest coś niepotrzebne to nie rozumiem dlaczego zakładasz, że nikt tego nie potrzebuje?
0chi0 napisał/a:
no i na jutro mam umówionego montera/technika na wymianę na modem - oby przyniósł właściwy sprzęt.

Też to przerabiałem na przelomie lutego i marca. Dostałem Technicolora, więc odstąpiłem od umowy. Po kontakcie z DUK'iem miałem mieć wymieniony router, który otrzymałem na modem. W ustalonym dniu wymiany okazało się, że w tej chwili UPC nie ma żadnego modemu dlatego rozwiązałem umowę. Będe próbowal ponownie.
 
 
n3lly 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 83
Skąd: KR
Wysłany: 04-04-2013, 14:17   

Ja w lutym po złożeniu wypowiedzenia dostałem nowy modem Cisco EPC3212
  n3lly
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-04-2013, 17:58   

Mnie też się w końcu udało. Ciężko było wyszarpać, ale mam już mam 60 Mb i EPC3212.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: