Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello light i firewall
Autor Wiadomość
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-08-2005, 20:56   chello light i firewall

Za kilka dni startuję z chello i wymysliłem ,że zajme się już firewallem :) Potrzebuję takiego którym mógłbym kontrolować to co się dzieje na kompie w dosyć prosty sposób ;) no i żeby wymagał jak najmniejszej ilosci ramu (mam 256 sdr). Który możecie mi polecić?
Kiedyś (wieki temu) miałem zonealarm'a oraz norton'a ,ale obyda kradły mi dużo pamięci, co przeszkadzało w korzystaniu z kompa....proszę o typ i krótką argumentację :wink:
 
 
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 26-08-2005, 21:04   

Jak masz win xp, to wrzuć sobie sp2 i będziesz miał firewalla systemowego.. Plus do niego porządny antywirek, np. NOD32 lub Kaspersky Antivirus Personal Pro i po kłopocie..
Ja mam taką konfigurację i wszystko mam oki.. :D

RAM-u masz rzeczywiście mało.. Normą jest przynajmniej 512 :wink:
Antywirki są z reguły "ramożerne"...
_________________
 
 
 
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-08-2005, 21:33   

czyli losy mojego systemu (win xp prof sp2) mogą spokojnie spocząć w fw systemowym? Myslalem,ze to tylko taka zabawka jest :) A tak powaznie to pooglądam sobię go jutro rano, dzieki...antywirek mnie nie interesuje specjalnie, no moze od czasu-do-czasu zrobie jakis scan przez neta mks_vir (w koncu bedzie super szybki internet :P ) albo uruchomie spyware doctora :wink: .
 
 
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 26-08-2005, 21:38   

Po co ci firewall?Zainstaluj sobie jakiegoś antyvira i do tego jakiś spyware np: ad-aware i wystarczy. Przez te firewalle to tylko same kłopoty są...
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 26-08-2005, 21:41   

ja od wiekow mam zone alarma ostatnio dodalem avasta - ciagle developerzy nie rozwiazali problemu - programy sie gryza i powoduja blackouto-restarty ale poki co bezproblemowo jezeli avast tylko shielduje (pilnuje polaczenia skanuje poczty itp on-fly)
_________________
 
 
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 27-08-2005, 08:30   

Dizel co masz na myśli mówiąć same kłopoty? O fw pomyślałem ,bo świadomość zew. ip zwiększa mój niepokoj na ewentualne sciągnięcie nieporządanych rzeczy (trojanów)...mniej właśnie przejmuje się wirusami ,bo planuje sciągac pliki z pewnych źródeł (emule , torrent) , a każdy antywir zjada duże zasoby RAM'u.
 
 
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-08-2005, 12:33   

Firewalle dużo mieszają w konfiguracji systemu i przez to często są jakieś problemy w działaniu niektórych programów lub internetu. Nieraz tego doświadczyłem :D
Master napisał/a:
świadomość zew. ip zwiększa mój niepokoj na ewentualne sciągnięcie nieporządanych rzeczy (trojanów)

To dlatego zainstaluj sobie jakiegoś antyvira np: kaspersky personal.Przecież antyviry rozpoznają też trojany
Master napisał/a:
planuje sciągac pliki z pewnych źródeł (emule , torrent)

Od kiedy to są pewne źródła?
Master napisał/a:
każdy antywir zjada duże zasoby RAM'u

Nie zgadzam się.Nawet przy 256 ramu system działa stabilnie i antyvir go nie obciąża zbytnio.Zresztą zainstaluj antyvira i zajrzyj do menadżera zadań do zakładki procesy to się przekonasz :mrgreen:
 
 
Rayath 
easy master


Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: Z krzesła ;]
Wysłany: 27-08-2005, 13:48   

Ja tam mam spółke zonealarm + antivir (oba darmowe, a przynajmniej zone wystarczy ten darmowy) i nie narzekam, nic mi sie nie psuje itp. Zone alarm wedlug mnie rzadzi , pyta sie na bierzaca czy ma pozwolic programowi wejsc do netu a firewall z SP2 to gowno, niesluchaj sie bo przez niego sa ciagle problemy! Ja mam sp1 nawet nie chce instalowac sp2. Windowsowy firewall to sie nawet nie pyta co ma przejsc a co nie tylko blokuje albo przepuszcza :roll: .
 
 
 
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 27-08-2005, 14:00   

Włączyłem go wczoraj i na starcie się pytał o IE, Warcraft3 i GG 8) więc moze ten z SP2 jest juz bardziej :dopracowany" :wink: .
A co powiecie na opcje :
- brak jakiegokolwiek fw (systemowy off)
- antywir ,ale nie nie dzialajacy na bierzaco tylko puszczany raz na tydzien\ ewentualnie reczne skanowanie sciagnietego juz pliku.
??
Wtedy mój ram wogole niemialby problemów :P
 
 
 
 
ulisses 
Klikacz


Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-08-2005, 14:56   

Master napisał/a:
A co powiecie na opcje :
- brak jakiegokolwiek fw (systemowy off)
- antywir ,ale nie nie dzialajacy na bierzaco tylko puszczany raz na tydzien\ ewentualnie reczne skanowanie sciagnietego juz pliku.
??
Wtedy mój ram wogole niemialby problemów :P

Ram napewno by nie mial klopotow bo szybko komputer sam by sie unieruchomil ze wzgledu na wiurusy, trojany itp. A co do firewalla to ja polecam kerio 2.1.5 :D
_________________
 
 
  ulisses@chrome.pl
 
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 27-08-2005, 15:23   

Nie przesadzacie? Przeciez sciagajac film z osiolka ktory posiada kupa userów jest chyba male zagrozenie ,ze jest on zainfekowany...do tego jak wyzej napisalem scanowalbym je ewentualnie zaraz po sciagnieciu ,ale nie w trakcie pracy na kompie 8) .
 
 
 
 
ulisses 
Klikacz


Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-08-2005, 15:28   

Master napisał/a:
Nie przesadzacie? Przeciez sciagajac film z osiolka ktory posiada kupa userów jest chyba male zagrozenie ,ze jest on zainfekowany...do tego jak wyzej napisalem scanowalbym je ewentualnie zaraz po sciagnieciu ,ale nie w trakcie pracy na kompie 8) .

To raczej nie chodzi o film ale o to ze np sufujac w internecie mozna zlapac mase syfu czasami bardzo upierdliwego, dlatego firewall i antywirus dzialajace w tle to podstawa.
_________________
 
 
  ulisses@chrome.pl
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-08-2005, 15:41   

A ja tam nie mam żadnego antywirusa, firewall też właściwie jest przez cały czas wyłączony i jeszcze żadnego syfu nie złapałem ;)
  marekd@jabberpl.org
 
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 27-08-2005, 18:22   

albo jeszcze o tym nie wiesz :lol:
 
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-08-2005, 18:32   

Chwila zaraz sprawdzę ...


Nie nadal nic nie złapałem :)
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: