Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dużo słabszy transfer po podłączeniu drugiego kabla.
Autor Wiadomość
Thunderbolt 
Klikacz

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-02-2013, 18:40   Dużo słabszy transfer po podłączeniu drugiego kabla.

Witam,

W dniu dzisiejszym zmieniłem sobie FP z 30 na 120 i kazałem sobie do tego Wi-Fi. Przyjechał technik zamontował urządzenie Technicolor TC7200U.

Mam podłączone 3 urządzenia Wi-Fi (2x smartphone z Androidem i Ipad). Oprócz tego mam stacjonarny odtwarzacz Blu-Ray LG BD660. Po podłączeniu go kablem Ethernet do wolnego portu LAN w modemie, transfer mierzony zarówno na speedtest upc jaki i net pokazuje, spadek do 60-70Mb/s. Przy jednym kablu (PC) i resztą na Wi-Fi transfer dochodzi do 110-117Mb/s. Sprawdzałem wiele razy, to na pewno wina tego drugiego kabla. Czy jest coś co można by zrobić? Dodam, że oprócz zmiany nazwy i hasła Wi-Fi włączyłem w modemie UPNP, i wyłączyłem Firewall.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 08-02-2013, 18:52   

A czy to urządzenie na którym uzyskujesz 60-70Mbps ma interfejs 1G ?
_________________
 
 
Thunderbolt 
Klikacz

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-02-2013, 18:56   

Prędkość sprawdzam na PC, przy włączonym dodatkowym kablu do modemu.
Nie wiem o jakie 1g ci chodzi.
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 08-02-2013, 19:12   

A probowales zamienic kable i porty lan miedzy komputerem a odtwarzaczem? Moze ktorys z kabli lub portow jest wadliwy. Moze tez byc tak, ze odtwarzacz laczy sie z internetem w celu aktualizacji widzetow, stad spadek predkosci na komputerze.
 
 
Thunderbolt 
Klikacz

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-02-2013, 19:32   

Hmm cały ten czas testuje prędkość z dwoma kablami i z jednym. Wyłączyłem wszystkie urządzenia Wi-Fi. Raz jest 60-70Mb/s na dwóch kablach tak jak mówiłem a potem się podnosi, ale nie od razy tylko za jakąś 1-2 minuty. Zamiana kabli miejscami nic nie daję. Może to te testery prędkości są jakieś nierzetelne (ale oba?).


Problem rozwiązany.

Wymieniłem kabel na ten dostarczony razem z urządzeniem (technik użył tych co były) i jest ok.
 
 
ov_darkness 
Klikacz

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-03-2013, 12:46   

Proste: nie podpinasz Blu-ray (bo ma Ethernet 100Mbps co wymusza na routerze ustawienie prędkości dla całej sieci 100Mbps zamiast 1Gbps), albo godzisz się z taką wydajnością łącza internetowego, albo wymieniasz BluRaya na takiego, który ma Ethernet 1Gbps. Nie wiem, czy są takie, ale pewnie sa.
  ov_darkness
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 05-03-2013, 16:03   

ov_darkness napisał/a:
bo ma Ethernet 100Mbps co wymusza na routerze ustawienie prędkości dla całej sieci 100Mbps zamiast 1Gbps

Na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2013, 19:14   

ov_darkness napisał/a:
Proste: nie podpinasz Blu-ray (bo ma Ethernet 100Mbps co wymusza na routerze ustawienie prędkości dla całej sieci 100Mbps zamiast 1Gbps), albo godzisz się z taką wydajnością łącza internetowego, albo wymieniasz BluRaya na takiego, który ma Ethernet 1Gbps. Nie wiem, czy są takie, ale pewnie sa.
raczej mało prawdopodobne aby tak było, ale jeśli nawet to wystarczyło by dokupić dodatkowego gigabitowego switcha (za około 30zł). Switch może mieć na różnych portach różne prędkości.
Zresztą było by dość dziwne, gdyby ten który jest wbudowany w modemoruter tak nie potrafił.
  marekd@jabberpl.org
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-03-2013, 20:51   

ov_darkness napisał/a:
nie podpinasz Blu-ray (bo ma Ethernet 100Mbps co wymusza na routerze ustawienie prędkości dla całej sieci 100Mbps zamiast 1Gbps)

Co Ty gadasz? Blu-ray to nie switch czy ruter, żeby cokolwiek wymuszał na sieci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: