Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
technicolor TC7200
Autor Wiadomość
kris777 
Klikacz

Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 8
Wysłany: 10-04-2016, 21:27   

W moim TC 7200 zakresy są od 1 do 13 tak 5Ghz / 2,4 Ghz ale w szerokości pasma 20 Mhz a w przedziale 20-40 i 40 tylko 9 :-)
 
 
porter 
light master

Dołączył: 29 Lut 2016
Posty: 53
Wysłany: 11-04-2016, 09:40   

kris777 napisał/a:
W moim TC 7200 zakresy są od 1 do 13 tak 5Ghz / 2,4 Ghz ale w szerokości pasma 20 Mhz a w przedziale 20-40 i 40 tylko 9 :-)

dzięki, sprawa jest już nieaktualna bo wymieniłem technicolora na ubee
_________________
 
 
gsl 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 20-04-2016, 07:46   

Cześć wszystkim,

Podpowie ktoś jak powalczyć o wymianę tego padła jakim jest TC7200? Jak dobrze uargumentować ten publiczny adres ip?
 
 
porter 
light master

Dołączył: 29 Lut 2016
Posty: 53
Wysłany: 20-04-2016, 08:28   

Ja argumentowałem brakiem trybu bridge
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-04-2016, 17:14   

W warunkach świadczenia usługi UPC wymienia między innymi "publiczny adres IP". Co z definicji na starcie skreśla modemoroutery bez trybu bridge, gdyż ten warunek nie zostaje dotrzymany.
Gdzieś na tym forum (poszukaj) jest epistoła człowieka, który powyższy zarzut rozwinął na kilka kartek A4 w taki sposób, że UPC nie miało wyjścia :) i dali klientowi to, czego żądał.
 
 
gsl 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 20-04-2016, 18:24   

Zaproponowali mi wymianę na Ubee. Brać, czy walczyć o coś innego?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-04-2016, 19:57   

taggan napisał/a:
publiczny adres IP

Ależ zapewnia - tylko nie wspomina, że tylko na własnym urządzeniu - a, że nie ma tej kwestii uregulowanej w regulaminie (gdzie na jakim sprzęcie ma być to publiczne IP) - dlatego UPC uważa, że public IP na modemorouterze spełnia to zadanie.
gsl napisał/a:
Zaproponowali mi wymianę na Ubee. Brać, czy walczyć o coś innego?

A o co jeszcze poza Compalem możesz "prosić"? - Compala nie dostaniesz, tylko dla prędkości 250 Mb i dla nowych dla tej prędkości.
_________________
 
 
gsl 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 20-04-2016, 20:15   

KOCUREK1970 napisał/a:
taggan napisał/a:
publiczny adres IP

Ależ zapewnia - tylko nie wspomina, że tylko na własnym urządzeniu - a, że nie ma tej kwestii uregulowanej w regulaminie (gdzie na jakim sprzęcie ma być to publiczne IP) - dlatego UPC uważa, że public IP na modemorouterze spełnia to zadanie.
gsl napisał/a:
Zaproponowali mi wymianę na Ubee. Brać, czy walczyć o coś innego?

A o co jeszcze poza Compalem możesz "prosić"? - Compala nie dostaniesz, tylko dla prędkości 250 Mb i dla nowych dla tej prędkości.


Mają jeszcze Cisco epc 3925 (według nich nie ma bridge, internet twierdzi że ma).
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-04-2016, 21:47   

gsl napisał/a:
Mają jeszcze Cisco epc 3925

Tylko do usługi biznesowej - dla detalisty praktycznie nie osiągalny (ma tryb mostu, ale dostępny tylko dla firmy) - proszę mnie nie pytać dlaczego tak - po prostu tak i koniec.
Miałem szansę go dostać we wrześniu 2015 r - ale, że nie ma trybu mostu dla detalisty - wybrałem Ubee - i to chyba nawet lepiej niż bym wybrał to Cisco.
Ubee dostałem "prawie" nówkę (zwrot 14 dni po kimś innym) a Cisco to tylko używane i to na całego.
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2016, 04:23   

KOCUREK1970 napisał/a:
taggan napisał/a:
publiczny adres IP

Ależ zapewnia - tylko nie wspomina, że tylko na własnym urządzeniu - a, że nie ma tej kwestii uregulowanej w regulaminie (gdzie na jakim sprzęcie ma być to publiczne IP) - dlatego UPC uważa, że public IP na modemorouterze spełnia to zadanie.


Takie stwierdzenie jest bardzo łatwe do obalenia: Użytkownik (klient z modemorouterem bez mostu) w praktyce nie otrzymuje tego publicznego IP, gdyż "zatrzymuje się" ono na urządzeniu UPC, które dodatkowo ma wycięte wszelkie możliwości konfiguracji.

Mam Cisco 3212 i nigdy go nie oddam :D
 
 
gsl 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 21-04-2016, 07:25   

KOCUREK1970 napisał/a:
gsl napisał/a:
Mają jeszcze Cisco epc 3925

Tylko do usługi biznesowej - dla detalisty praktycznie nie osiągalny (ma tryb mostu, ale dostępny tylko dla firmy) - proszę mnie nie pytać dlaczego tak - po prostu tak i koniec.
Miałem szansę go dostać we wrześniu 2015 r - ale, że nie ma trybu mostu dla detalisty - wybrałem Ubee - i to chyba nawet lepiej niż bym wybrał to Cisco.
Ubee dostałem "prawie" nówkę (zwrot 14 dni po kimś innym) a Cisco to tylko używane i to na całego.


Czyli jednym słowem brać Ubee :D
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-04-2016, 04:17   

taggan napisał/a:
Takie stwierdzenie jest bardzo łatwe do obalenia: Użytkownik (klient z modemorouterem bez mostu) w praktyce nie otrzymuje tego publicznego IP, gdyż "zatrzymuje się" ono na urządzeniu UPC, które dodatkowo ma wycięte wszelkie możliwości konfiguracji.

Masz dostać publiczne IP - dostajesz - tyle - nie ma słowem wspomniane, że to ma być na sprzęcie końcowym klienta. Jest tylko zapis o publicznym IP - masz, masz.
Co do wykastrowanej funkcjonalności - sprzęt operatora (jego zdaniem) ma co potrzebuje przeciętny zjadacz netu - a jeśli klientowi to jednak nie wystarcza i oczekuje czegoś więcej - a co stoi na przeszkodzie zakupić swój własny router.
Cytat:
Czyli jednym słowem brać Ubee

No na tą chwile panie, to będzie wybór najlepsiejszy (no jeszcze oprócz tego Compala).
Ubee i Compal mają tryb mostu (jeszcze mają) :twisted: .
taggan,
A zgodnie z ich własnym regulaminem, podpisanym i przez Ciebie - mogą nam ten tryb wyłączyć "i co nam pan zrobisz"...
Podpisując regulamin operatora zgadzamy się na jego zawartość i jego przestrzeganie - jakkolwiek punkty tam zawarte nie będą, albo już są głupie i nieprzystające już do rzeczywistości.
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2016, 09:13   

Krótko: Nie sądzę, żeby UPC podjęło decyzję o wycięciu trybu bridge dostępnego dla bardziej świadomych użytkowników, dla których publiczny IP jest czymś oczywistym i niezbędnym (P2P, wszelakie VPNy, zwłaszcza korporacyjne [praca zdalna], itd).

Osobiście - jeżeli w UPC zostanie zlikwidowany tryb bridge w modemorouterach lub na siłę odbiorą modemy - to od razu przechodzę do Gigakablówki. Tam takich problemów nie ma.
Zniosę nawet średnio niższą jakość łącza, publiczny IP to dla mnie podstawa.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-04-2016, 22:19   

taggan napisał/a:
Krótko: Nie sądzę, żeby UPC podjęło decyzję o wycięciu trybu bridge dostępnego dla bardziej świadomych użytkowników, dla których publiczny IP jest czymś oczywistym i niezbędnym (P2P, wszelakie VPNy, zwłaszcza korporacyjne [praca zdalna], itd).

No to się mylisz - UPC już to zrobiło - kilka osób nawet tu na portalu pisało (w sieci też mam takie info) - że musiało UPC prosić o przywrócenie im tej funkcjonalności - bo otrzymali najnowsze oprogramowanie w Ubee 1.0.20 i tam już tego trybu nie było.
Mnie to na szczęście ominęło.
A na Elektrodzie nawet był przypadek, że właśnie w Thomsonie (czy Technicolorze - nie pamiętam już dokładnie) komuś DMZ w sofcie zlikwidowali i musiał telefonicznie to odkręcać i prosić ich o przywrócenie tej funkcji.
Co by ich nie zaklinać - mogą zrobić co chcą i to w każdej chwili.
Choć z drugiej strony - skoro taki Ubee, czy Compal przełączony w tryb mostu i tak nadaje to ich debilne Wi Free - to niech on sobie to nadaje ale wy (UPC) zostawcie nam ten tryb, bo co wam to szkodzi.
_________________
 
 
gsl 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 27-04-2016, 08:46   

Czy ktoś po wymianie technicolora na np. Ubee borykał się ze spadkiem prędkości pobierania?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: