Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam problem
Autor Wiadomość
Franas 
Klikacz

Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 1
Wysłany: 21-08-2005, 18:53   Mam problem

Witam serdecznie, uzytkowników Forum
jest to mój pierwszy post tutaj i mam nadzieje ze nie ostatni ;)
otóż mam taki problem, jest on związany z grą Diablo 2 a dokladniej chodzi o zmiane IP.
jesli któryś z uzytkowników gra w D2 to wie co to jest "kraina odłączona" a jesli nikt nie gra to wyjasniam iz jest to taki swoisty "ban" na podlaczenie sie do BattleNetu czyli tego co umozliwia gre online. I mój problem polega na tym iz chcialbym zmienic swoje IP dzieki czemu pozbede sie owej niedogodnosci, chodzi mi o to zeby ukryc swoje IP przed grą,
Próbowałem juz kilku programów tj; SOCKS Cap v2 lub SurfAnymouse sluża one do
a) SOCKS Cap v2 - jest to program dzieki ktoremu przed polączeniem sie z dana aplikacja ktora klient lączy sie z serwerem Socks a puzniej z serweru z aplikacja http://www.socks.permeo.com/ tu jest link do niej i bardziej szczegółowego opisu jesli ktos nie wie o co mi chodzi, i jesli ktoryś z uzytkowników moglby mi pomóc w konfiguracji to bylbym wdzieczny
i moje pytanie brzmi,
czy są jakies sposoby/programy/ dzieki którym moge zmienic swoje IP bez zmiany dostawcy internetowego?
oraz chcialbym rowniez sie dowiedziec na czym polegaja serwery PROXY lub jak sie do nich podlączyc,
Dziekuje za pomoc
:)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-08-2005, 19:28   

W twoim przypadku najlepszym wyjściem będzie zmienić połączenie z karty sieciowej na usb lub odwrotnie (przynajmniej na jakiś czas), spowoduje to zmianę ip.

Najpopularniejsze serwery proxy to http proxy główne ich zadanie to przyspieszenie ładowania się stron www, działa to w ten sposób, że gdy pierwsza osoba łącząca się przez taki serwer prosi o jakąś stronę jest ona zapamiętywana i następna otrzyma ją już bezpośrednio z jego pamięci są wśród nich serwery które nie chwalą się tym kto o stronę poprosił nazywają się proxy anonimowe bo pozwalają oglądającemu stronę pozostać anonimowym. Istnieją też specjalne komputery które potrafią być takim pośrednikiem dla dowolnych połączeń nie tylko http ale one raczej spowalniają połączenia niż przyspieszają dlatego granie w grę z szybka akcją jak diablo za pośrednictwem takiego socks proxy to naprawdę kiepski pomysł.

Jak się do nich podłączyć: w przypadku www można sobie to ustawić w konfiguracji przeglądarki (jest to opisane krok po kroku w faq) co zaś siętyczy socks proxy potrzebny jest do tego specjalny program akurat nie orientuje się co było by najlepsze dla windowsa.
  marekd@jabberpl.org
 
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 24-08-2005, 23:14   

witam do zmiany ip sluzy prosty programik o nazwie SMAC zmieniasz mac karty sieciowej i po restarcie masz przydzielone inne IP :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-08-2005, 23:25   

Mac karty można sobie zmienić na 1000 różnych sposobów, ja do tego użył bym ifconfig, no i nie muszę nic resetować. Jednak przed zmianą trzeba zadbać o to aby przypadkiem nie zmienić na numer mac który już występuje (lub może wystąpić) w naszym segmencie sieci bo wówczas nic nie będzie działać na obu komputerach.
  marekd@jabberpl.org
 
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-08-2005, 15:58   

witam, nie jestem expertem ,ale z tego co się orientuje to ban dostajesz na cdkey a nie na ip....do tego komunikat swiadczy raczej o utracie polaczenia z serverem, ktory moze byc spowodowany zla konfiguracja lacza.
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: