Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia ściągała fikcyjny dług i zignorowała Prokuraturę
Autor Wiadomość
FikcyjnyDluznik 
Klikacz

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: 23-01-2013, 13:12   Netia ściągała fikcyjny dług i zignorowała Prokuraturę

Netia SA stworzyła fikcyjny dług a następnie zignorowała postanowienie Prokuratury w tej sprawie (czyli postawiła się ponad polskim prawem)


W skrócie sprawa tego oszustwa wygląda tak:

1] W lipcu 2011 chciałem zamówić w Netii Internet dla moje firmy, ale ostatecznie z tego zrezygnowałem, o czym Netia została poinformowana
2] Umowę miałem dostać najpierw wyłącznie do wglądu e-mailem, ale ona została do mnie od razu wysłana kurierem do podpisu. Oczywiście ja niczego im nie podpisałem ani tym bardziej nie odesłałem do wdrożenia w życie
3] Umowa z moim sfałszowanym podpisem w sposób wręcz magiczny znalazła się w archiwum Netii- czyli zostałem jej klientem wbrew mojej woli oraz przekazanemu Netii oświadczeniu
4] Ja tłumaczyłem oraz wyjaśniałem e-mailami wielokrotnie różnym pracownikom Netii, że nie jestem ich klientem, a podpis znajdujący się na umowie musi by sfałszowany
5] Netii przysłała mi niezamawiany modem- a potem nie chciała go odebrać z powrotem. Musiałem więc własnym kosztem im go odesłać, aby nie być posądzonym później o jego przywłaszczenie
6] W końcu zawiadomiłem Prokuraturę o absurdalnych poczynaniach Netii i o wystawianych przez nią fakturach za niezamawiane usługi. Prokuratura poleciła Policji zająć się tą sprawą
7] Z usług Netii nie korzystałem więc i za nie płaciłem. Netia fikcyjny dług przekazała do windykacji poznańskiej firmie Pactor
8] Badanie fałszerstwa umowy przez Policję i poinformowanie o tym fakcie Netii oczywiście nie wstrzymało egzekucji fikcyjnego długu przez Pactora. (Aczkolwiek po 2 dniach od czasu mojej publikacji na Pokazywarce / Wykopie, Netia SA zaczęła twierdzić, że zawiesiła egzekucję już w listopadzie 2011, ale ja osobiście o tym rzekomym fakcie nie zostałem poinformowany NIGDY)
9] W kwietniu 2012 Prokurator stwierdził jednoznacznie, że umowa została sfałszowana, ale niestety samych sprawców przestępstwa nie wykrył
10] Netia najpierw zasłaniała się nieznajomością treści tego postanowienia, ale po otrzymaniu jego skanów przyjęła stanowisko, że mnie w dalszym ciągu obowiązuje ich regulamin a nie jakieś tam orzeczenie Prokuratury wydane w imieniu Rzeczpospolitej
11] W wyniku kontynuowania udowadniania przeze mnie oczywistych faktów, tym razem rzecznikowi prasowemu spółki, po ponad roku Netia łaskawie zwróciła mi koszt poniesionego przeze mnie odesłania modemu
12] Firma windykacyjna Pactor nie chciała odpowiedzieć na moje ponawiane pytanie, czy istnieje dla nich różnica pomiędzy egzekucją długu fikcyjnego a prawdziwego. Natomiast wyraźnie napisali, że postanowienie Prokuratury ich nie interesuje
13] Mamy już 2013 rok a ja nadal nie wiem czy i gdzie figuruję jako dłużnik, ani tego, czy windykatorzy z Pactora zostali poinformowani przez Netię o bezprawności tej egzekucji
14] Netia do dzisiaj nie uważa za stosowne zrekompensować mojego czasu straconego przez ich skandaliczne działania, bo nie widzi do tego podstaw



Bardzo szczegółowy opis tego przestępstwa, wraz ze skanami dokumentów, znajduje się na Pokazywarce / Wykopie, ale jako nowy użytkownik tego forum nie mogę wkleić linka - musicie więc sami sobie to znaleźć, na przykład poprzez wejście na stronę główną Pokazywarki i doklejenie w pasku adresu:

/netia-sciagala-fikcyjny-dlug-i-zignorowala-postanowienie-prokuratury/


(Jeśliby ktoś ze starych forumowiczów mógł wkleić w ramach odpowiedzi działajacy link do tej publikacji to będę wdzięczny)
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2013, 16:56   

A czy dlugo czekałeś jak policja sprawdzi autentyczność podpisu ?
Bo mam podobny problem tylko ze z dialogiem w końcu to jedna i ta sama firma
 
 
FikcyjnyDluznik 
Klikacz

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: 23-01-2013, 17:30   

grzegorz napisał/a:
A czy dlugo czekałeś jak policja sprawdzi autentyczność podpisu ?


Jak na załatwianie sprawy przez polski urząd to "niespecjalnie długo". Ale jak na tak prostą sprawę to "dosyć długo"

Zawiadomienie do Prokuratury wysłałem pocztą 2011 08 23. Policja dochodzenie wszczęła 2011 10 12. Natomiast mnie samego w celu złożenia próbek pisma wezwano na komisariat gdzieś w końcu marca 2012 lub na początku kwietnia. Samo postanowienie, po zbadania przez grafologa pisma trzech osób, Prokuratura wydała 2012 04 30

Czyli łącznie ponad 7 miesięcy
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 24-01-2013, 12:53   

link http://pokazywarka.pl/net...ie-prokuratury/

swoją drogą gratuluję uporu ;)
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 24-01-2013, 13:18   

dzięki za ostrzeżenie, nie tak dawno zastanawiałem się czy do niech nie przejść... ale jednak stara TPSA to TPSA :)

nie daj się im takie firmy myślą że wszystko im wolno i każdego można nastraszyć...
 
 
kerrt 
Klikacz

Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 9
Wysłany: 01-02-2013, 19:07   

Ja swój problem załatwiłem z Play na Fejsie, do skutku ładowałem korespondencje
z nimi gdzie wina leżała po ich stronie, dla potomnych twoją historię wrzuciłem
na swój profil na fejsie, może na stronę neti też wrzucę, usuną to jeszcze raz i jeszcze...
Trzeba piętnować takie postępowanie !
_________________
 
 
kowal-dr 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 139
Wysłany: 28-03-2013, 17:38   

Hasło "Netia. Wolnośc wyboru" nabiera nowego znaczenia.
_________________
 
 
robert k 
Klikacz

Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 2
Wysłany: 21-06-2013, 18:06   

Do telewizji z tym, niech zrobią aferę ...
 
 
xenon 
easy master

Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 41
Wysłany: 24-06-2013, 11:33   

No to ładnie...
_________________
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 12-05-2015, 18:39   

Firma windykacyjna nie ma mocy prawnej, mogą cię tylko nachodzić, wydzwaniać, wysyłać pisma ( słowem uprzykrzać życie ) ale niczego z ciebie nie mogą ściągnąć.

1.) Złóż odrębne zawiadomienie do Prokuratury o wyłudzenie ze strony Netia
2.) Załóż sprawę w sądzie i domagaj się odszkodowania za próbę wyłudzenia oraz stracone nerwy i czas.

Jakąś listą dłużników wogóle się nie przejmuj, nikt na to nie patrzy. Banki mają swoje listy nie uczciwych kredytobiorców i żadne KRD ich nie obchodzą.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 13-05-2015, 18:10   

dziabaq napisał/a:
domagaj się odszkodowania za próbę wyłudzenia oraz stracone nerwy i czas.

A fakturkę na nerwy i stracony czas pan masz? - nie - to zapomnij - figę dostaniesz.

Na podstawie czego chcesz to oszacować? - to tylko twoje wyimaginowane wyliczenia, nie poparte DOWODEM przed sądem - a bez dowodu, to wiesz co Ty możesz w sądzie.

Nie zapominaj to Polska nie Ameryka...

dziabaq napisał/a:
Jakąś listą dłużników wogóle się nie przejmuj, nikt na to nie patrzy. Banki mają swoje listy nie uczciwych kredytobiorców i żadne KRD ich nie obchodzą

Wystarczy, że na taką listę trafisz - i jest z tobą koniec (nie tylko kasa, kredyt czy coś podobnego) - stajesz się niewiarygodny - i nikogo nie interesuje, że niesłusznie tam trafiłeś - liczy się tylko to, że tam jesteś.
_________________
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 13-05-2015, 21:30   

2013 spotyka 2015.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: