Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 04-02-2018, 16:45   

ŻADNE filtry nic nie dadzą nam z przeskokami w obrazie , nie mówie o żadnych skaczących pikselach , pikselozie itd. .... tylko o np. zawodnik podczas meczu przychyla się po piłke a tu robi się tak że już stoi wyprostowany i szykuje się do strzału ,,,,, gdzieś klatki w obrazie się gubią czy uciekają :lol: Jest mało takich przypadków już na meczu czy sporcie , ale jak pisałem po entym wgranym oprogramowaniu od lipca 2017 .... jest już w miarę to ogarnięte . Taki chyba urok Samsungów nowych serii MU ,choć czytałem opisy ludzi że Sony czy Lg niektóre też to mają . Mamy fajne kolory i obraz kosztem czasami skoków w obrazie ,,, taka technologia taki urok nowych matryc
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 05-02-2018, 11:31   

Przyczyną skoków, przycięć lub pikselozy na obrazie paradoksalnie bardzo często jest zbyt silny sygnał docierający do telewizora. Jeśli macie w menu TV możliwość sprawdzenia poziomu i jakości sygnału i siła jest na 100%, to więcej niż pewne, że sygnał jest za silny. Wtedy pomaga założenie tłumika na kablu. Niektóre TV (np. Panasonic) mają taki tłumik wbudowany i wystarczy go uaktywnić w menu.
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 05-02-2018, 11:52   

Sygnał mam 100/100 ,,,, a jaki konkretnie można by założyć tłumik i sprawdzić ?? takie coś ??? http://allegro.pl/tlumik-...6558440929.html czy regulowany ??? http://allegro.pl/markowy...oduct&bi_m=reco
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-02-2018, 13:28   

Pitrek kiedyś napisał/a:
Pikseloza może być też z powodu zbyt dużego sygnału, ale żeby to sprawdzić to trzeba by mieć regulowany tłumik i sprawdzić przy jakim tłumieniu jest OK.
Tłumik chyba miał pomóc przy :arrow: pikselozie , a nie przy braku płynności programu. Możesz przed kupnem, zmienić na chwilę wyjście z TRISa, z RTV 4,5 dB, na DATA 8,5 dB, lub jeśli posiadasz jakiś rozgałęźnik, który wniesie kolejne tłumienie to go dodatkowo podłącz. Jeśli w TV siła spadnie poniżej 100%, to wtedy potestuj to.
_________________
 
 
MickeyMouse 
Klikacz

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 3
Wysłany: 07-02-2018, 20:26   

Witam,

Ktoś wie na jakich częstotliwościach szukać Eurosportów 3 4 5 (dla użytkowników ci+)
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-02-2018, 21:30   

Jak napiszesz z jakiego miasta jesteś, to podam częstotliwość MUX-a, na którym umieszczone zostały Eurosporty 3, 4 i 5.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-02-2018, 21:37   

Ja mam wyszukiwanie "po upc" i Eurosporty 3, 4, 5 dodały się na końcu listy z programami TV, a przed programami radiowymi.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-02-2018, 21:43   

@Kasia, ale @MickeyMouse zapewne ma niecertyfikowany TV i sam musi sobie wyszukać te programy. ;)

Dobra, poświęciłem się: :)
Kod:
Opole - 482 MHz
Kielce - 426 MHz
Zielona Góra - 418 MHz
Września - 674 MHz
Rzeszów -562 MHz
Łódź - 682 MHz
Warszawa - 402 MHz
Gdańsk - 498 MHz
Bydgoszcz - 338 MHz
Wrocław - 522 MHz
Katowice - 466 MHz
Kraków - 386 MHz
Lublin - 450 MHz
Szczecin - 434 MHz

Mam nadzieję, że uwzględniłem wszystkie miasta i komuś się to jeszcze przyda. ;)
 
 
enzoo1986 
easy master

Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 45
Skąd: Olkusz
Wysłany: 07-02-2018, 23:16   

boniunio napisał/a:
Mam pytanie czy Wam też momentami spowalnia obraz tak jak by się przycinał ? Bo mi co jakiś czas na 1-2 sek tak właśnie się dzieje szczególnie na kanałach Eleven czy NatGeo Wild jest to zauważalne . Sprawdzałem na innych sygnałach z konsoli Xbox czy na YouTube i tak się nie dzieje tylko właśnie przy oglądaniu UPC. Telewizor jaki mam to Samsung UE55MU7002 i właśnie Moduł CI+


Samsungi tak maja widocznie. Ja miałem ks7000 55’ i wymieniłem w nim wszystko co sie dało. Problem nie ustąpił. Jako, że oglądam mnóstwo sportu strasznie mnie to irytowało. Po kilku próbach naprawy oddałem tv i dostałem zwrot. Nigdy więcej samsunga. To nie wina Upc. Gdy oglądałem mecz przycięcia występowały powiedzmy w minutach 30 i 40 (mecz nagrywałem) a po odtworzeniu go na pendrivie przycięcia występowały w zupełnie innych minutach. Wiec nie sygnał jest tu problemem a tv. Zmieniłem na pansonica i spokój.
 
 
MickeyMouse 
Klikacz

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 3
Wysłany: 08-02-2018, 07:56   

Ehhh jakby powiedziała moja córa "tata gapa". Pytam o częstotliwości a miasta nie podałem :) Ale @Robin wstawił all. Dzięki wielkie.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 08-02-2018, 16:14   

Ja w końcu kupiłem i założyłem ten filtr powinien być to dałem koszt żaden. Dzięki Pitrek jeszcze raz za rade.
_________________
  ogromny
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 08-02-2018, 17:05   

MickeyMouse napisał/a:
..."tata gapa". Pytam o częstotliwości a miasta nie podałem...
:mrgreen: A pewno, :arrow: że "gapa". :P
_________________
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 08-02-2018, 17:40   

enzoo1986 napisał/a:
boniunio napisał/a:
Mam pytanie czy Wam też momentami spowalnia obraz tak jak by się przycinał ? Bo mi co jakiś czas na 1-2 sek tak właśnie się dzieje szczególnie na kanałach Eleven czy NatGeo Wild jest to zauważalne . Sprawdzałem na innych sygnałach z konsoli Xbox czy na YouTube i tak się nie dzieje tylko właśnie przy oglądaniu UPC. Telewizor jaki mam to Samsung UE55MU7002 i właśnie Moduł CI+


Samsungi tak maja widocznie. Ja miałem ks7000 55’ i wymieniłem w nim wszystko co sie dało. Problem nie ustąpił. Jako, że oglądam mnóstwo sportu strasznie mnie to irytowało. Po kilku próbach naprawy oddałem tv i dostałem zwrot. Nigdy więcej samsunga. To nie wina Upc. Gdy oglądałem mecz przycięcia występowały powiedzmy w minutach 30 i 40 (mecz nagrywałem) a po odtworzeniu go na pendrivie przycięcia występowały w zupełnie innych minutach. Wiec nie sygnał jest tu problemem a tv. Zmieniłem na pansonica i spokój.


U mnie w Samsungu płynność działa rewelacyjnie, ale ja mam troszkę starszy model H7000, w którym montowano matrycę z natywnym 240Hz. W późniejszych latach można jedynie było dostać z natywnym 120Hz max. Nie zmienia to jednak faktu, że Motion Plus Samsunga, to jeden z lepszych upłynniaczy na rynku.
Kolego Boniunio, tutaj w teście Twojego tv masz opisane jak ustawiać suwaki Motion Plus, aby efekt był jak najlepszy. Może uda się coś poprawić.
https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 09-02-2018, 19:20   

enzoo1986 napisał/a:
Samsungi tak maja widocznie. Ja miałem ks7000 55’ i wymieniłem w nim wszystko co sie dało. Problem nie ustąpił. Jako, że oglądam mnóstwo sportu strasznie mnie to irytowało. Po kilku próbach naprawy oddałem tv i dostałem zwrot. Nigdy więcej samsunga. To nie wina Upc. Gdy oglądałem mecz przycięcia występowały powiedzmy w minutach 30 i 40 (mecz nagrywałem) a po odtworzeniu go na pendrivie przycięcia występowały w zupełnie innych minutach. Wiec nie sygnał jest tu problemem a tv. Zmieniłem na pansonica i spokój.


Tylko tak jak napisałem problem występuje tylko przy oglądaniu UPC. Jak oglądam Netflixa , youtuba czy odpalę xboxa to nic takiego się nie dzieję żadnego przycinania obrazu itp.
_________________
 
 
enzoo1986 
easy master

Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 45
Skąd: Olkusz
Wysłany: 10-02-2018, 10:23   

eLBeG napisał/a:
enzoo1986 napisał/a:
boniunio napisał/a:
Mam pytanie czy Wam też momentami spowalnia obraz tak jak by się przycinał ? Bo mi co jakiś czas na 1-2 sek tak właśnie się dzieje szczególnie na kanałach Eleven czy NatGeo Wild jest to zauważalne . Sprawdzałem na innych sygnałach z konsoli Xbox czy na YouTube i tak się nie dzieje tylko właśnie przy oglądaniu UPC. Telewizor jaki mam to Samsung UE55MU7002 i właśnie Moduł CI+


Samsungi tak maja widocznie. Ja miałem ks7000 55’ i wymieniłem w nim wszystko co sie dało. Problem nie ustąpił. Jako, że oglądam mnóstwo sportu strasznie mnie to irytowało. Po kilku próbach naprawy oddałem tv i dostałem zwrot. Nigdy więcej samsunga. To nie wina Upc. Gdy oglądałem mecz przycięcia występowały powiedzmy w minutach 30 i 40 (mecz nagrywałem) a po odtworzeniu go na pendrivie przycięcia występowały w zupełnie innych minutach. Wiec nie sygnał jest tu problemem a tv. Zmieniłem na pansonica i spokój.


U mnie w Samsungu płynność działa rewelacyjnie, ale ja mam troszkę starszy model H7000, w którym montowano matrycę z natywnym 240Hz. W późniejszych latach można jedynie było dostać z natywnym 120Hz max. Nie zmienia to jednak faktu, że Motion Plus Samsunga, to jeden z lepszych upłynniaczy na rynku.
Kolego Boniunio, tutaj w teście Twojego tv masz opisane jak ustawiać suwaki Motion Plus, aby efekt był jak najlepszy. Może uda się coś poprawić.
https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/


Tylko te upłynniacze nic nie pomagają. Wydaje sie jakby jakaś partia miała ta wadę i tyle, tak jak niektóre egzemplarze maja odklejające sie obudowę. To ze Samsung ma jeden z najlepszych uplynniaczy nic nie zmienia.
I jeszcze w kwesti tego netflixa i youtube, wideo tak dinamiczne jak sport o wiele lepiej pokazuje wszystkie niedociągnięcia niż film w 24 klatkach. Jeśli bardzo dobrze sie przyjrzysz to tez to zobaczysz, poprostu trudniej to wyłapać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: