Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 01-02-2018, 20:41   

Kupujesz za 7-10 zl filtr kanału zwrotnego - wpisz w Google nie chce reklamować żadnego sklepu
I nakrecasz go na wyjściu kabla do telewizora z rozgaleznika
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-02-2018, 20:43   

boniunio napisał/a:
A byś mógł przybliżyć co to za fitry ? Gdzie się je zakłada i czy one powinny pomóc
:arrow: Filtr KZ (Kanału Zwrotnego) montuje się między wyjście rozgałęźnika a TV . Były opisywane przypadki :arrow: zakłóceń w TV przez modem, jak i w drugą stronę TV zakłócał pracę modemu.
_________________
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 01-02-2018, 21:19   

Ten filtr KZ w ogóle coś daje ??? Mój starszy tv Samsung chodził na istalacji 12 letniej z dekoderem a póżniej z modułem CI i nie było zadnych przycięć obrazu ,,,,,Pod tą samą instalacje wjechał nowy tv Samsung z modułem CI i przycięcia występują szczególnie na sporcie ,,,,, Po różnych mailach i rozmowach z technikami i ludzmi z Samsunga i innymi magikami wyszło że to wina dostawcy sygnału czyli np. Eleven , Canal plus .... Że to nie wina telewizora , a za GUBIENIE KLATEK w przekazie odpowiada dostawca sygnału ..... trochę to naciągane ale po entym wgraniu nowego softu do tv jest teraz prawie idealnie .....wiec co da ten filtr KZ jeśli stary tv full hd chodził idealnie a nowy tv uhd gubi klatki w przekazie na tej samej instalacji ..... :D
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-02-2018, 21:32   

Może nowy TV jest bardziej podatny na zakłócenia niż stary. Ja używam filtru KZ od wielu lat, bo tak byłem nauczony wg reguł: TV podłączamy do :arrow: wyjścia RTV (które ma filtr KZ) zwrotnicy :arrow: TRIS, którą posiadam, a nie do wyjścia DATA. Jeżeli podłączam TV do wyjścia DATA, to stosuję filtr. Tak robię, nie ze względu na zakłócenia tylko na możliwość wprowadzenia przez TV ingresu do sieci UPC. UPC już nie wymaga filtrów, TV są podłączane bezpośrednio do sygnału UPC.

Ja osobiście nie zauważyłem żadnych problemów, ale na forum były opisywane przypadki, że filtr KZ pomógł, więc podaję to jako jedno z możliwych rozwiązań, co nie znaczy, że to rozwiązuje wszystkie problemy.
Tak patrzę na te wpisy o spowolnieniu, to wszystkie dotyczą posiadaczy serii MU 6, 7, 8. Czyżby coś jednak z samsungami? Skoro kolejne aktualizacje FW coś tam poprawiają.

Jeżeli za problemy odpowiadałby dostawca sygnału, to wszyscy zauważyliby ten problem.

Samsungi mają w "Diagnostyce" informację o sygnale, zobacz co tam masz ciekawego, czy nie ma błędów. Nie ważne jaka jest siła sygnału póki jakość jest 100%.
_________________
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 01-02-2018, 21:57   

Z samej ciekawości kupie ten filtr i sprawdze ,,,,, mam w instalacji tego TRISA i podłączonego Compala i dwa telewizory , Compal oczywiście do wej/wyj data . Sygnał 100/100 poziom błedów E-6 BER skacze od 0- do 4 . W 1 tv moduł CI a drugi podłączony do samej anteny z niekodowanymi kanałami
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-02-2018, 22:20   

TRIS ma wyjście RTV z filtrem KZ. Podłącz tam ten "problematyczny" TV.
_________________
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 01-02-2018, 22:26   

Kłopot w tym że ten nowy tv jest wpięty do trisa przez wej-wyj dekoder jak opisywałeś ,,,, i jeśli tris ma filtr kanału zwrotnego to już nic nie poprawie w instalacji i wpinanie osobnego filtra KZ nic nie da ???? chyba że wpiąć go do tego trzeciego wej-wyj ??
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-02-2018, 22:34   

czarek77 napisał/a:
.. tv jest wpięty do trisa przez wej-wyj dekoder.?

TRIS ma dwa wyjścia DATA i jedno RTV. Filtr KZ jest tylko na wyjściu RTV.

TV podłącz do wyjścia RTV.
_________________
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 01-02-2018, 22:42   

Przełączyłem już kable będę testował i dam znać czy jest teraz bez przycieć :)
 
 
Esko 
light master

Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-02-2018, 23:53   

Jeżeli chodzi o problem z klatkowaniem na Samsungach to problem jest znany i wynika z włączonej opcji Auto Motion Plus w TV która dubluje klatki aby obraz był płynniejszy.
Polecam przetestować po wyłączeniu tej opcji, zalecane ustawienia to 10/3 albo 10/5
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-02-2018, 00:04   

Zamówiłem już ten filtr i jak dojdzie też dam znać czy to coś dało . Sprawdziłem też poziom sygnału siła i jakość po 100% a ilość błędów waha się 0 - 7BER nie wiem czy to w normie ?
Nie wiem nie znam się na tyle ale czy po części winą nie jest to że kabla nie podłączasz bezpośrednio do TV tylko do tej puszki Samsunga OneConnect
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-02-2018, 09:47   

Esko napisał/a:
...wynika z włączonej opcji Auto Motion Plus w TV
Nie zdawałem sobie sprawy :oops: , że koledzy tego nie przećwiczyli, przy takich problemach to najpierw wyłączyć wszystkie "polepszacze" obrazu.

Ja u siebie, podczas oglądania meczów nigdy nie zauważyłem problemu. Piłka toczyła się płynnie i zawodnicy biegli po murawie bez skoków.
Ja mam teraz ustawione na "Płynne", zobaczymy jakie to da efekty.
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 02-02-2018, 12:06   

Esko napisał/a:
wynika z włączonej opcji Auto Motion Plus w TV

To nie to.
Przy włączonym Motion Plus obraz klatkuje na każdym kanale i jest jeszcze gorzej.
Ja mam te opcję wyłączoną a skoki obrazu podczas meczów nadal występują.

boniunio, jak już zamontujesz ten filtr to daj znać :)
Chociaż w związku z tymi skokami obrazu był u mnie dwa razy technik i nic o tym filtrze nie wspominał.
Monter, który wymieniał mi koncentryka też nic o tym nie mówił, ciekawe czy oni tacy niedouczeni, czy może wiedzą, że to nic nie daje (w tym określonym przypadku).

Edit: Ja też mam od samego początku swojego nowszego Samsunga podłączonego do Trisa (w te wyjście gdzie jest na obrazku opisane jaki tv. analog) czyli niby jest filtr KZ, a opisywane przez nas skoki (przycięcia) obrazu występują od samego początku i na starszym Samsung 40es6800, jak i na nowym 49mu8002.
  misiek122
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 04-02-2018, 12:46   

@misiek122 filtr już założony i niestety nie przyniósł pożądanego efektu dalej przycina obraz
Co można jeszcze zrobić ? Dzwonić do UPC z tym czy nie ma sensu jak mam siłę i jakość po 100% ?

@Esko oczywiście że mam wyłączone te wszystkie ulepszacze typu auto motion plus czy czysty obraz cyfrowy itd
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 04-02-2018, 13:11   

boniunio, Tak jak myślałem, szkoda :(

Może to jest jakieś rozwiązanie:
czarek77 napisał/a:
trochę to naciągane ale po entym wgraniu nowego softu do tv jest teraz prawie idealnie

Ja jednak dam sobie z tym spokój. Tak jak pisałem, już się do tego przyzwyczaiłem
Niemniej jednak jak byś znalazł rozwiązanie tego problemu to pisz :)
  misiek122
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: