Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-01-2018, 17:29   

Długi napisał/a:
To jeszcze mam pytanie czy posiadając obecnie moduł Ci+ i dekoder UPC wyrazi zgodę na zdanie dekodera a danie drugiego modułu i czy za drugi moduł będę płacił następne 10 zeta?
Uściślając, wynika, że na usłudze głównej masz dekoder w pakiecie Select lub Max bez nagrywarki.
Nie chcesz dokupić następnego MediaModułu CI+ w multiroomie (za 10 zł) tylko zamienić obecny dekoder na moduł. W tym wypadku musisz skontaktować się z UPC i wszystko obgadać i albo skorzystać z samodzielnej instalacji i zwrotu dekodera lub za 50 zł przyjdzie technik i Ci wymieni.
:arrow: Samodzielna instalacja - instrukcje podłączenia krok po kroku
Instrukcje wymiany - skorzystaj z nich, gdy nie zmieniasz usług, ale wymieniasz sprzęt:
:arrow: dekodera UPC na MediaModuł CI+
_________________
 
 
Długi 
easy master

Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 25
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 21-01-2018, 17:45   

Dokładnie tak.
Dziękuję za podpowiedz.
 
 
lexer
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2018, 22:05   

Szukam , szukam i znaleźć nie mogę ;)
Proszę o informacje jak wygląda sprawa z nagrywaniem kanałów z poziomu modułu CI. Można oglądac inny a nagrywać na innym kanale?
Czy można ustawić nagrywanie z EPG?
Oświeci mnie ktoś w tym temacie? Proszę o pełną informacje.
Z góry dzięki. :)
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2018, 22:23   

Nagrywasz to co oglądasz w tej chwili
Nagrywasz dowolny kanal w trybie standby
Nagrywanie możesz ustawić wg EPG lub wg godziny
Wszystkie te funkcje są zależne od telewizora jaki posiadasz moduł nie ma tutaj nic do rzeczy - Moduł służy jedynie do odkodowania sygnału a dokładnie karta dostępu włożoną w niego
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-01-2018, 22:25   

W Samsungach jest tak:
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=195044&highlight=lexer#195044
W Sony, w tym o :arrow: którym kiedyś pisał GDA, pomimo, że nagrywamy niezakodowany program np. TVP1 HD, to nie możemy oglądać innego programu z tego samego MUXa np. TVN HD.

W Samsungach można ustawiać w EPG, jak i ręcznie w Harmonogramie nagrań np. za miesiąc.

[ Dodano: 27-01-2018, 22:48 ]
lexer, masz Sony 55XD9305, nie musisz mieć modułu, żeby to sprawdzić. Włącz TVP1 HD, zacznij nagrywać i przełącz na TVN HD. Może Twój TV zachowuje się inaczej niż TV GDA? Mało prawdopodobne, bo to też Sony, ale warto sprawdzić.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 28-01-2018, 19:19   

Mam tv LG 42LB5610 i moduł CI+ mógł by ktoś mnie oświecić jak importować listę kanałów na pendrive?
  ogromny
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 29-01-2018, 12:04   

Panowie pytanie mam tv lg z 2017 r 4k itd..ale nie widze zeby był w upc dla modołu , czy mimo to bedzie dzialać?
Druga sprawa mam w jednym pokoju dekoder horizon i jak bede chciał teraz multiroom czy po za karta do tv beda mi do drugiego pokoju jakies przewody ciagnac
 
 
TeDY 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 27
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 29-01-2018, 14:30   

Masownik napisał/a:
Panowie pytanie mam tv lg z 2017 r 4k itd..ale nie widze zeby był w upc dla modołu , czy mimo to bedzie dzialać?
Druga sprawa mam w jednym pokoju dekoder horizon i jak bede chciał teraz multiroom czy po za karta do tv beda mi do drugiego pokoju jakies przewody ciagnac


Na 99% będzie działać ;) też mam LG ale z 2016 roku jak dobrze pamięta.

Kabel antenowy z rozdzielaczem podpinasz no głównego kabla od UPC, podpinasz do TV i wkładasz moduł.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-01-2018, 09:04   

Masownik napisał/a:
Panowie pytanie mam tv lg z 2017 r 4k itd..ale nie widze zeby był w upc dla modołu , czy mimo to bedzie dzialać?
Sprawdź w Menu wyszukiwania kanałów czy jest wybór operator: UPC, jak jest to TV jest zgodny.



[ Dodano: 30-01-2018, 10:15 ]
ogromny napisał/a:
Mam tv LG 42LB5610 i moduł CI+ mógł by ktoś mnie oświecić jak importować listę kanałów na pendrive?

:arrow: >>>>>>

2014 Models (LB)
To enter the menu to save/load your channel list, press the Q-Menu button for about 8 seconds, then enter "1105" + OK.
Models with number LB5xxx write 2 files on the stick. Only the file named xxLB5xxx.TLL is relevant, the GlobalClone.TLL should be ignored. ChanSort 2014-05-26 provides partial support to edit the xxLB5xxx.TLL files.
Models with number LB6xxx and higher only save a GlobalClone.TLL file. This can partially be edited by ChanSort v2014-05-26.


:arrow: >>>>>
_________________
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 31-01-2018, 20:06   

Czy jeśli TV umożliwia mi pauzowanie i nagrywanie na dysk USB to programy dekodowane z modułem też będę mógł czy to jakoś jest zabezpieczone?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 31-01-2018, 21:52   

Będzie można pauzować i nagrywać zakodowane programy. MediaModuł CI+ tylko odkodowuje (niestety jednostrumieniowo) programy, za wszystko resztę odpowiada TV.
Pitrek trochę wyżej napisał/a:
W Samsungach jest tak:
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=195044#195044
W Sony, w tym o :arrow: którym kiedyś pisał GDA, pomimo, że nagrywamy niezakodowany program np. TVP1 HD, to nie możemy oglądać innego programu z tego samego MUXa np. TVN HD.
_________________
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 01-02-2018, 12:49   

Mam pytanie czy Wam też momentami spowalnia obraz tak jak by się przycinał ? Bo mi co jakiś czas na 1-2 sek tak właśnie się dzieje szczególnie na kanałach Eleven czy NatGeo Wild jest to zauważalne . Sprawdzałem na innych sygnałach z konsoli Xbox czy na YouTube i tak się nie dzieje tylko właśnie przy oglądaniu UPC. Telewizor jaki mam to Samsung UE55MU7002 i właśnie Moduł CI+
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 01-02-2018, 14:09   

boniunio, Też to mam na swoim Samsungu 49mu8002.
Nawet jakiś czas temu wymieniłem kabel koncentryczny bo miałem w kilku miejscach odciętą wierzchnią warstwę, ale to nie pomogło.
Teraz się do tego przyzwyczaiłem, bo to występuje nie ciągle, tylko na meczach na żywo (NatGeo Wild pewnie też, ale nie oglądam tego kanału).
  misiek122
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 01-02-2018, 14:46   

A macie pozakladane filtry KZ?
Nie powinno być żadnych spowolnien ani zamrozen obrazu
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 01-02-2018, 17:40   

GDA napisał/a:
A macie pozakladane filtry KZ?
Nie powinno być żadnych spowolnien ani zamrozen obrazu

A byś mógł przybliżyć co to za fitry ? Gdzie się je zakłada i czy one powinny pomóc ?
Z góry dzięki
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: