Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 28-06-2017, 15:53   

tak, ta tańsza, sam kupowałem w Hollex za jakieś 350zł i poza pilotem którego wymieniłem (stary mogę dorzucić gratis) nie musiałem nigdy nic naprawiać bo to proste urządzenie
 
 
wolvier 
light master

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 71
Wysłany: 28-06-2017, 20:31   

Nówka w dm trade kosztuje
https://www.dmtrade.pl/p6...ax-c501-ci.html
sam na allegro sprzedałem za 200 zł + 20 zł przesyłka w kwietniu
Proste menu, kolorystycznie beznadziejne i nieczytelne - skomplikowany system ustawiania nagrywania (ale nagranych kanałów nie koduje), timie shift raz działa/ raz nie. Ale jak się raz skonfiguruje i ustawi to urządzenie bezproblemowe.
Ogólnie fajne na stan przejściowy docelowo do TV z CI+
Teraz mam Sony z Androidem i śmiga - chociaż sam android ma wiele do życzenia.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28-06-2017, 20:38   

stivi napisał/a:
Nie mam czegoś takiego jak do wyboru siec UPC .Zrobiłem wyszukiwanie pełne znalazł wszystkiego od groma , pokasowałem zostało mi 27 kanałów odkodowanch .Dziala ok tyle że wszelkie opisy epg z polskimi znakami ą ,ć , ś ,ć są krzaczki ...

Instrukcja Twojego :arrow: monitora LT24E310EW/EN z DVB-C str. 43, co do szukania jest podobna jak w moim Samsungu.
Przy wybraniu w MENU → Nadawanie → Ustawienia kanałów → Kraj (obszar) * Kanał cyfrowy: Polska mam wybór operatora:



Postępujesz zgodnie z :arrow: pkt.1
Antena: Kablowe
Typ kanału: tylko cyfrowe
Wybór operatora: UPC
Tryb wyszuk.: Szybkie
i poniżej jest jeszcze:
Sieć: Wyb, aby zmienić opcje
Sieć: Ręcznie
ID Sieci: 43153
Częst.: 554000 kHz
Modulacja: 256 QAM
Szybkość symboli: 6900 kS/s
->Zapisz
->Skanuj

Pojawienie się wyboru operatora: UPC zależy od wyboru kraju nadawania programów cyfrowych. U mnie UPC jest na kraj Polska i Węgry.

Jeżeli nie masz wyboru operatora to postępujesz zgodnie :arrow: z pkt.2
Tryb wyszuk.: Szybkie
Sieć: Ręcznie
ID Sieci: 43153
Częst.: 554000 kHz
Modulacja: 256 QAM
Szybkość symboli: 6900 kS/s
->Zapisz
->Skanuj
Jeżeli w tym trybie TV nie znajduje żadnego programu, to jesteś faktycznie skazany na szukanie "PEŁNE". Wtedy polskie znaki zapewnia kraj: Czechy. Może być pomijany dolny lub jakieś inne MUXy. Pomóc może: opcjach dodatkowych "Opcje wyszukiwania kablowego", podać minimalną i maksymalną częstotliwość zakresu przeszukania, najlepiej wpisać min: 111 MHz, a max: 899 MHz.

Tu masz lekturę do poczytania o sposobach szukania:
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...szukanie#132331
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=170925#170925
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=186241#186241
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=186101#186101

Tu zebrane różne :arrow: wpisy o Samsungach


Załączam listę programów dla Gdańska. Możesz spróbować ją zaimportować, tylko nie wiem czy Ci się uda:
:arrow: Str. 50. Transfer listy kanał. Importowanie lub eksportowanie mapy kanałów.
Nie wiem czy Twój TV obsługuje pliki SCM, czy tak jak nowa seria J, K, M ZIPy (to nie jest ten ZIP co ja dołączyłem).

2017.06.28 channel_list_Samsung_Gdansk.zip
Pobierz Plik ściągnięto 428 raz(y) 34,82 KB

_________________
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 28-06-2017, 23:01   

wolvier napisał/a:
skomplikowany system ustawiania nagrywania


jak chcesz ręcznie to może, zawsze dużo lepiej i szybciej jest ustawiać przez EPG
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-06-2017, 14:27   

Cytat:
...napisze co mi się udało poustawiać .
Przestawilem jak poradziles na Czechy i wyszukałem wszystko jeszcze raz
Otoz polskie znaki już sa ok a jeśli chodzi o wyszukiwanie kanalów to niestety jestem zmuszony wykonywać pełne . W zadej opcji nie mam do wyboru sieci UPC .
Gdy szukalemm "szybko" znajdywal tylko 7 kanałow tv, w trybie "siec" znajdowal około 230 tylko telewizyjne ale no nie było w ogole np. kanalu Super Polsat. Znalazł ok 20 odkodowanych
Na pelnym znajduje tv , radio i dane około 330 i wtedy musze tylko postawiać sobie jak chce w tv bo znajduje alfabetycznie .

Wadą szukania "PEŁNEGO" jest brak aktualizacji programów przy zmianach na MUXach, a tak co ~2 miesiące UPC coś miesza na MUXach.
Pitrek kiedyś, dawno temu napisał/a:
Przy szukaniu "Pełny", Twój TV będzie zachowywał się dokładnie jak stare serii "E" lub "D".
Jak UPC doda jakiś program to się o tym nie dowiesz. Trzeba znać częstotliwość MUXa z nowym/zmienionym programem i zaktualizować go. Jak UPC doda nowy MUX, to też się o tym nie dowiesz. Musisz znać częstotliwość nowego MUXa i ręcznie go dodać. W tym wypadku Twoja lista zostaje, a nowe/zmienione programy będą na końcu. Oczywiście można puścić szukanie PEŁNE na nowo, wtedy Twoja lista jest usuwana i dostaniesz nową alfabetyczną. Niestety zdarza się, że przy szukaniu niektóre MUXy są pomijane i trzeba je znać, żeby je dodać ręcznie.

:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=138939&highlight=samsungi#138939

Jeszcze raz spojrzałem na instrukcję: :arrow: http://downloadcenter.sam...-00461A-POL.pdf

Nie ma czegoś takiego jak "wybor sieci UPC", chodzi o wybór Operator: "UPC" lub "Pozostałe".

Jeżeli w żadnym z krajów (MENU → Nadawanie → Ustawienia kanałów → Kraj (obszar): Kanał cyfrowy: str. 44) nie ma operatora UPC to kiepsko.
Bez wyboru operatora masz 4 sposoby szukania::
MENU → Nadawanie → Automatyczne strojenie →Antena Kablowe→Typ kanału Cyfrowe
1. Tryb wyszuk.: Szybkie, -> Sieć: Ręcznie (ID Sieci: 43153, Częst.: 554000 kHz, Modulacja: 256 QAM, Szybkość symboli: 6900 kS/s)
2. Tryb wyszuk.: Szybkie, -> Sieć: Auto (Częst.: 554000 kHz, Modulacja: 256 QAM, Szybkość symboli: 6900 kS/s)
3. Tryb wyszuk.: Sieć
4. Tryb wyszuk.: Pełny

Cytat:
Gdy szukalemm "szybko" znajdywal tylko 7 kanałow tv
Wybrałeś "Szybkie": ale Ręcznie czy Auto.
W "1. Tryb wyszuk.: Szybkie, -> Sieć: Ręcznie" powinno znaleźć ok. 217 programów poukładanych :arrow: zgodnie z UPC.
W "2. Tryb wyszuk.: Szybkie, -> Sieć: Auto" znajduje programy ale z MUXów dla Kaona, mi nie działają i Tobie pewno też nie, zadziałają w Warszawie, bo są zgodne.
W "3. Tryb wyszuk.: Sieć" są pomijane niektóre MUXy, u mnie 154 MHZ i 490 MHz.
W "4. Tryb wyszuk.: Pełny", wiadomo pełno śmieci typu "Code Download", "VOD", "D4aCCL ", "Test"

Jeżeli w "1" nic nie znajduje to w "Ręczne strojenie" ->"Kablowe: Częstotliwość, Modulacja, Szybk. transmisji symboli" dodaj 4 odkodowane MUXy (dla Gdańska): 154 MHz , 162 MHz, 170 MHz i 210 MHz.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-07-2017, 16:56   

Pitrek napisał/a:
a tak co ~2 miesiące UPC coś miesza na MUXach.

Nie przesadzaj. Kiedy UPC coś ostatnio zmieniało na MUXach?
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10-07-2017, 18:21   

Informacja dla użyszkodników telewizorów z Android TV 6 od firmy TCL (Thomson). W telewizorze TCL U43P6046 / Thomson 43UC6406 (to ten sam model) nie ma polskich znaków diakrytycznych w telewizji UPC. Kombinowałem, zmieniałem wszystko i wszędzie na polski i nic to nie dało. Musiałem zresetować telewizor, wybrać przy pierwszej konfiguracji czeski i nareszcie mam polskie ogonki. Nie wiem z czego to wynika, że przy języku polskim nie ma ogonków, tylko krzaki, ale ważne, że działa :mrgreen:
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2017, 18:26   

TV niecertyfikowane przez UPC, ale mające tuner dvb-c, i gniazdo ci+ się tak zachowują.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10-07-2017, 18:40   

No niby niecertyfikowane, ale sądziłem, że wszystkie telewizory z Android TV są w pełni zgodne, a tu jednak nie.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2017, 22:10   

MrPepka napisał/a:
TV niecertyfikowane przez UPC, ale mające tuner dvb-c, i gniazdo ci+ się tak zachowują.

Ja mam niecertyfikowany telewizor - brak na liście - Z Androidem 6.0 i polskie znaki sa
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2017, 22:30   

GDA napisał/a:
Ja mam niecertyfikowany telewizor - brak na liście - Z Androidem 6.0 i polskie znaki sa

A na liście Ziggo twój tv jest (bądź był)? Bo UPC stamtąd bierze listę. Poza tym to jak zwykle zależy od oprogramowania tv.
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 11-07-2017, 21:10   

to jak już leci mały off top to u mnie na TCL jak się zaprogramuje pilot od Horizona to niestety ale nie ma takiego kodu który by obsłużył ten tv poprawnie, zawsze jest tak że guziki od głośności zmieniają propocje obrazu
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2017, 21:15   

To po co kupujecie tv takich marek? Jeśli rzygacie już samsungiem, sony, lg czy panasoniciem to jest jeszcze Technisat, Ferguson czy Polska Manta.
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 11-07-2017, 22:01   

MrPepka jak lubisz śmiecie to kupuj śmiecie, TCL to porządna marka, fakt jednak jest taki że najlepiej im wychodzą matryce a UI już słabiej co nie zmienia faktu że mają najlepszy stosunek jakości do ceny a i serwis jest w porządku, pojawia się serwisant i u Ciebie w domu naprawia a jak nie może to zabiera do siebie, tam naprawi i odwiezie
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2017, 22:16   

jazzzy napisał/a:
TCL to porządna marka

Właśnie widzę.
jazzzy napisał/a:
jak lubisz śmiecie to kupuj śmiecie

Przepraszam to było do mnie? Technisat i Ferguson to są marki produkujące tunery sat i są porządniejsze od tego TLC, TCL czy jak mu tam. A Manta jest marką Polską i zjada na śniadanie niejedną markę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: