Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-05-2017, 12:17   

Tak, teraz mam na "PEŁNY" przy "UPC" usunięte kanały wracały od razu, pokombinuję w wolnym czasie jeszcze z tym ustawieniem na "CZECHY" i mam nadzieję że UPC nie będzie za często zmieniać miejsca nadawania poszczególnych kanałów.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-05-2017, 12:28   

mm2 napisał/a:
... przy "UPC" usunięte kanały wracały od razu
A to ciekawe, widać w nowych TV coś pokombinowali.

Przed tymi operacjami, wyeksportuj sobie aktualną listę na pendrive'a i zmień jej nazwę, żebyś jej nie nadpisał i miał co importować jak coś pójdzie nie tak.

Niestety w nowych seriach nie ma pliku "CloneInfo" i lista jest w ZIPach, a nie w SCM.
Jest zmienna "DIGITAL_COUNTRY", trzeba sprawdzić czym to się różni dla Polska i Czechy, no i czy można sobie to samemu zmieniać. Być może po zmianie na Czechy, będziesz miał polskie znaki w EPG, ale będziesz musiał zrobić na nowo Twoją listę, na wzór tej aktualnej, mając ją otwartą w drugim oknie programu ChanSort. Jak UPC coś zmieni to niestety przy "PEŁNYM" czeka Cię szukanie na nowo, żeby się dowiedzieć co w ogóle zostało zmienione. Wtedy zaktualizujesz tylko ten jeden MUX i skorygujesz w ChanSorcie kilka programów.

Tak, jak wspominałem opieram swoje wpisy na doświadczeniach z serią "F" i "H".
Niech ktoś podzieli się szerzej swoją wiedzą na temat nowych Samsungów.
Na forum coś cienko o nich: :arrow: http://forum.mediaswiat.p...ow_results=post i to raczej o problemach z aktualizacją modułu. :evil:
Przede wszystkim wszystkie sposoby szukania (wybór operatora, PEŁNY i inne ), zmiana kraju, jakie to daje efekty i zachowanie TV przy zmianach na MUXach. Ich posiadacze po zapisaniu swoich list mogą poeksperymentować do woli, na koniec przywrócą swoje listy.

Jak możesz to umieść listę z Twojego "KU".

Tu przypomnienie o "CleneInfo", może przydać się innym:
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=169772&highlight=CloneInfo#169772
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=165763&highlight=CloneInfo#165763
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=164875&highlight=CloneInfo#164875
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-05-2017, 13:39   

Dzięki, z rad oczywiście skorzystam, pytałem tutaj gdyż TV stoi w pokoju chorego i z tego powodu mam ograniczoną możliwość eksperymentowania. UPC jednak "staje na głowie" żeby nam wcisnąć swoją listę, szczególnie reklam płatnych pozycji.
_________________
Ostatnio zmieniony przez mm2 21-05-2017, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-05-2017, 13:44   

Pitrek napisał/a:
Jak możesz to umieść listę z Twojego "KU".
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-05-2017, 13:49   

Moja lista jest tak okrojona z nawet podstawowych programów że nie sądzę by się komuś przydała, chyba że do eksperymentowania https://drive.google.com/open?id=0B-vdnTAKhSrtSGNEdTZ5dXBFSFU
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-05-2017, 14:18   

mm2 napisał/a:
...chyba że do eksperymentowania

Dokładnie tak. Jeżeli zdecydowałbyś się na eksperymenty ze sposobami wyszukiwania to podziel się oryginalnymi listami. Chodzi o szukanie po UPC, oraz "PEŁNY" dla kraj Polska i Czechy.
Mam już Twoją w ChanSorcie, tu wygląda tak jak poprzednie SCM.
W ZIPe są pliki:
dvb_analog
dvbc
metadata.xml
sat

Dla TV z SAT jest jeszcze plik: dvbs

Jeden plik to XLM metadata.xml
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<TVS_XML_STORAGE>
    <ANALOG_COUNTRY>78</ANALOG_COUNTRY>
    <DIGITAL_COUNTRY>5263180</DIGITAL_COUNTRY>
    <SEI_VERSION>57</SEI_VERSION>
</TVS_XML_STORAGE>


Reszta to SQLite.
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 21-05-2017, 17:33   

mm2, muszę przyznać, że mnie zdołowałeś. W tym tyg planuje kupno nowego telewizora od Samsunga. Tak się cieszyłem, że będzie zgodny w modułem od UPC, że nie będę musiał sam dodawać nowych kanałów itd. a tu taki klops. Na narzuconą numerację kanałów się godze, ale zeby jakieś kanały reklamowe i inne śmieci to już nie. Wychodzi na to, że mój Samsung z 2012 roku był lepszy :-(
  misiek122
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-05-2017, 18:39   

Jak wybierzesz opcję programowania UPC to kolejność będzie taka jak w mediaboxie, i wszystko będzie się samo aktualizować, pisząc o reklamach miałem na myśli propozycje VOD, czy walk on de main, możesz też zmieniać kolejność w chanSorcie, a nowe kanały dołożą się na końcu listy, mi zależało na trwałym pozbyciu się niechcianych kanałów. W Toshibie była możliwość wyłączenia automatycznej aktualizacji listy UPC, w samsungu tego niema, ale jak komuś nie przeszkadza że nowe i usunięte kanały dołożą się na końcu listy, to trudno to uznać za wadę. Więc myślę że śmiało możesz się wybrać na zakupy ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez mm2 21-05-2017, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-05-2017, 18:42   

mm2, dzięki za listę.

misiek122, nie jest tak źle jak myślisz.
Jeżeli W Samsungu wyszukuje się :arrow: wg zaleceń UPC, czyli operator: UPC, :arrow: szukanie: Szybkie z podaniem 4 parametrów dla Twojej lokalizacji: Network ID=......, Częst.= ....... kHz, Mod= 256QAM, PrędSymb= 9600 kS/s, to otrzymujemy :arrow: listę narzuconą przez UPC.
Wtedy w TV nie można jej posortować, ale można wyeksportować na pendrive'a i w komputerze za pomocą programu "ChanSort" posortować w dowolny, nawet nieciągły sposób, później :arrow: importujemy taką listę do TV.

Bardziej mnie martwi to:
mm2 napisał/a:
przy "UPC" usunięte kanały wracały od razu

Czyżby po posortowaniu i imporcie z ChanSorta kanały wracały na miejsce? :evil:
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-05-2017, 18:50   

Usunięte (i nowe) meldowały się z powrotem, ale na końcu listy - więc nie ma tak źle.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-05-2017, 18:53   

Czyli jak jest? Przy szukaniu po UPC, kanały dostają numery od UPC. Po imporcie mają naszą numerację.
Czy jak zaktualizujemy MUX sami lub UPC coś zmieni to te kanały nie dostaną z powrotem numerów od UPC? Bo piszesz, że lecą na koniec.
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-05-2017, 18:56   

Przez dwa miesiące nic mi nie zepsuło edytowanej listy UPC, a kanały nowe i te które usunąłem zawsze meldowały się na końcu, o ile pamiętam z numeracją 600 i 900, gdyby nie to że mi akurat zależy żeby usunięte kanały nie wracały na listę, to jest OK
_________________
Ostatnio zmieniony przez mm2 21-05-2017, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-05-2017, 19:00   

Rozumiem, że przez te dwa miesiące miałeś TV cały czas w trybie po szukaniu UPC i pomimo tego kanały leciały na koniec, a teraz masz po szukaniu "PEŁNY".
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-05-2017, 19:03   

Dokładnie tak.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-05-2017, 19:05   

No to ciekawe, czy jeśli byś w ogóle nie ingerował w listę, to nowe programy, które dorzuciłoby UPC, dołożyłyby się na koniec listy, czy byłyby z numerami narzuconymi przez UPC.

No cóż, w Twojej sytuacji w ogóle nie namawiam Cię na eksperymenty, ale kilka bym chętnie przeprowadził.

Po szukaniu wg UPC, wywaliłbym TVP1 HD, zmieniłbym numer (pozycję) TVP2 HD na 7, TVN HD na jakiś inny i zaktualizowałbym ręcznie ich MUX (170 MHz). Jakie byłyby tego efekty?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: