Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-01-2013, 15:38   

JACKo napisał/a:
Też nie wiem czym podnieta, czego jeszcze nie ma.


Nie wiem jak inni ale ja sie tam nie podniecam,ot napisałem że fajnie i tyle jeśli cos takiego dla was to podnieta to współczuję waszym partnerkom :twisted: za to forumowi malkontenci od razu się ożywili :mrgreen: , chodziaz to nic w porównaniu z tym co sie tutaj rozpęta jak wprowadzą, narzekania żale że jego TV nie obsługuje , albo że za drogi dekoder itd :)
 
 
JACKo 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20-01-2013, 16:28   

Taki to już naród... zawsze znajdą dziurę w całym ;)
Jak dla mnie rzeczy nie są drogie, tylko my zarabiamy za mało.
_________________
  JACKo
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-01-2013, 16:31   

JACKo napisał/a:
Jak dla mnie rzeczy nie są drogie, tylko my zarabiamy za mało.

Gem, set, mecz i pozamiatane
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-01-2013, 21:12   

Cytat:
Czy telewizor nagrywając zdekodowany przez moduł CI+ program nagrywa go na USB w postaci zaszyfrowanej, czy nie? Tzn. czy można taki nagrany przez telewizor plik odtworzyć później na komputerze, czy tylko na telewizorze?

Nagrywa w postaci normalnego pliku mpg odpowiedniej wersji który można odtworzyć wszędzie.
  marekd@jabberpl.org
 
yupis 
light master


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Warsaw Capital City
Wysłany: 20-01-2013, 21:39   

ANIOŁ napisał/a:
JACKo napisał/a:
Też nie wiem czym podnieta, czego jeszcze nie ma.


Nie wiem jak inni ale ja sie tam nie podniecam,ot napisałem że fajnie i tyle jeśli cos takiego dla was to podnieta to współczuję waszym partnerkom :twisted: za to forumowi malkontenci od razu się ożywili :mrgreen: , chodziaz to nic w porównaniu z tym co sie tutaj rozpęta jak wprowadzą, narzekania żale że jego TV nie obsługuje , albo że za drogi dekoder itd :)


Jak juz wspominalem, ja sie bardzo ciesze. Jezeli ktos uwaza, ze to podnieta, to niech bedzie. Lubie sie podniecac... Permenu jeszcze nie potrzebuje. :mrgreen:

Ciesze sie, bo Zona nie zezwala mi na dekoder w sypialni a teraz jakis telewyzorek gdzies sie powiesi. :) (...miejsce zaplanowane na scianie mam od lat! :mrgreen: )

[ Dodano: 20-01-2013, 22:00 ]
szeF napisał/a:
Jaki jest sens wydawania 2,5kola na dekoder zeby nagrac sobie film ktory od 3lat jest dostepny na dvd czy bluray? nie kumam tego


Witaj, tutaj jest tansza alternatywa do VU+ Ultimo oraz Gigablu Quad. Jest to tuner wegierskiej marki Amiko Alien2, jest to odbiornik typu triple, ktory rowniez umozliwia polaczenia cyfrowej telewizji kablowej z telewizja satelitarna. Dekoder kosztuje od 700zl>>>
http://dmtrade.pl/index.p...triple-2xs2-c-t

Tuner cieszy sie gronem zainteresowania ze wzgledu na cene oraz specyfikacje techniczne. Zgrzytow na tunerach tej klasy cenowej jednak nie wykluczam. Naprawde jestem ciekaw, jak spisuje sie w praktyce za ta cene? :)
_________________
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20-01-2013, 23:01   

Marek napisał/a:
Nagrywa w postaci normalnego pliku mpg odpowiedniej wersji który można odtworzyć wszędzie.

Żaden telewizor nie nagrywa w postaci zwykłego pliku, który moznaby odtworzyć na komputerze. Telewizor po wsadzeniu do niego nośnika (pendrive lub twardy dysk) najpierw go formatuje na swój system plików a nagrane na nim filmy sa zakodowane (DRM) i nie odtworzy się ich nawet innym telewizorze tego samego modelu a co dopiero na komputerze. Takie filmy mozna odtworzyć tylko na telewizorze, który nagrał film.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-01-2013, 01:02   

marder, masz jakiś dziwny telewizor. Ja pisałem o normalnym.
  marekd@jabberpl.org
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21-01-2013, 01:54   

Marek napisał/a:
marder, masz jakiś dziwny telewizor. Ja pisałem o normalnym.

O jakich normalnych telewizorach piszesz? Bo chyba Twój telewizor jest jakiś magiczny. Telewizory Sony, Samsung, Philips, Panasonic, wszystkie kodują nagrywane pliki. Chyba, że masz na myśli zewnętrzne tunerki dvb-t, które także oferują mozliwość nagrywania telewizji na usb, to się zgodzę, takie pliki przeniesiesz na komputer. Ale żaden telewizor nie nagra Ci pliku mpg.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-01-2013, 15:13   

Akurat miałem się okazje przekonać jak działa to w telewizorze LG ale wątpię aby inne firmy robiły inaczej, nikt by ich telewizora nie kupił.
  marekd@jabberpl.org
 
misiekf 
light master


Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 94
Wysłany: 21-01-2013, 15:25   

szkoda że nikt nie próbował rozszyfrować takich plików...
_________________
  misiekf
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 21-01-2013, 15:44   

Marek napisał/a:
Akurat miałem się okazje przekonać jak działa to w telewizorze LG ale wątpię aby inne firmy robiły inaczej, nikt by ich telewizora nie kupił.

Ja również testowałem nagrywanie na TV LG i jest tak jak napisał kol. marder. Telewizor formatuje po swojemu podłączony do niego twardy dysk i zapisuje dane w sposób niemożliwy do odczytania na komputerze.
_________________
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 214
Wysłany: 21-01-2013, 19:27   

Niestety telewizory szyfrują pliki zgodnie z DRM, ale w niektórych modelach można wgrać alternatywny soft i nagrywać w taki sposób żeby otworzyć na kompie. Do Samsungów serii C i D można wgrać SamyGo i wtedy DRM przestaje działać.
 
 
red5555 
light master

Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 56
Wysłany: 21-01-2013, 21:20   

za szwajcarską stroną upc:

The DigiCard doesn’t support the following:
- Video or TV on Demand
- Recording not possible

tak wiec pomimo ze rozwiązanie jest eleganckie (brak top boxa) to wprowadza wg mnie za dużo istotnych dla cyfrowej tv ograniczeń !
Polecam kupić uniwersalny pilot logitecha i zapomnieć o żonglowaniu kilkoma pilotami ;)
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-01-2013, 21:33   

misiekf napisał/a:
szkoda że nikt nie próbował rozszyfrować takich plików...

A co byś z tym materiałem napakowanym reklamami co 15 minut chciał zrobić....
Zapytam inaczej, ludzie co wy chcecie z tej naszej badziewnej telewizji nagrywać, ten szajs zwany w "polsce" telewizja...
_________________
 
 
JACKo 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21-01-2013, 21:50   

Ja bym wywalił właśnie te reklamy ;) Choć czasem lepiej ściągnąć już gotowca z sieci ;D
_________________
  JACKo
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: