Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
yupis 
light master


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Warsaw Capital City
Wysłany: 18-01-2013, 23:22   

@Kebap12
I z tego punktu widzenia trzeba sie zastanowic przed kupnem, na co sie chce postawic. Czy na kablowke z polskimi kanalami i satka jako dodatek, czy na odwrot. Oczywiscie tunery sa wymienne. Wymiana jest bardzo prosta. Mozna poszukac na youtube. Tunery te tez nie sa drogie. :)

W przypadku UPC i VU+ Ultimo zastosowalbym zestaw tunkow na 2x DVB-C / 1x DVB-S, aby swobodnie moc nagrywac i ogladac inny kanal. Satelita jest jako dodatek. Gigablue Quad jest tu nieco dalej, poniewaz mozna pomieszac 2xsat i 2xkabel, co daje nam mozliwosc pomieszania np UPC z Cyfra Plus itp. :)

Innym tunerem quad w tym przypadku jest Dreambox 8000 ale ten kosztuje 4tys zl. :shock: :)
_________________
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-01-2013, 00:05   

yupis napisał/a:
ANIOŁ napisał/a:
yupis napisał/a:
No to co Panowie? Modlyly my, az wymodlyly... :mrgreen:

Co do dekodera, to polecam VU+ Ultimo i mozna sobie od razu satke podlaczyc


Własnie miałem na mysli też ten dekoderek z dyskiem 2 TB można już kupić za jakies 2200-2300 ale to juz profesjonalny sprzecik :)


Dla porownania parametry:

VU+ Ultimo Triple Tuner
Chipset: Broadcom 7413
MHz: 2x 400
RAM: 512
Flash: 1024
ilosc tunerow: 3 (np 2x DVB-S / 1x DVB-C/T)

GigaBlue Quad HD
Chipset: Broadcom 7356
MHz: 1300
RAM: 1024
Flash: 512
ilosc tunerow: 4 np (2x DVB-S / 2x DVB-C/T)


Strony producenta:
Vu+>>> http://vuplus.com/productUltimo.htm
Gigablue>>>
http://gigablue.de/index....emid=37&lang=en

Pozdrawiam! :)



Hmm w sumie musze zobaczyć na DVHK co piszą o tym GigaBlue bo wygląda niby ciekawie ale trzeba zobaczyć jak to jest w praktyce ;-)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-01-2013, 04:46   

YogiCK napisał/a:
CI+ jest wstecznie kompatybilne z CI.

Zanim się nie potrzebnie napalicie to radzę jednak to przeczytać
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1459668.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Common_Interface
_________________
 
 
jupisi 
easy master

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 28
Wysłany: 19-01-2013, 05:11   

W kwestii działania/niedziałania modułów CI+ na urządzeniach z CI:

CI+ może pracować w dwóch trybach:
- "strict" - działa tylko w urządzeniach z CI+ (taki w Polsce jest najnowszy moduł CI+ od CYFRY+, nie zadziała w niczym ze zwykłym CI)
- "legacy" - działa także w urządzeniach ze starym CI, teoretycznie bez dodatkowych blokad (tak działają w Polsce najnowszy moduł CI+ Cyfrowego Polsatu oraz nCAM HD dla TNK HD i n na kartę), ale na urządzeniach z CI+ może mieć ograniczenia w działaniu (blokować nagrywanie itp.), ponieważ w urządzeniach z CI+ będzie się komunikować po protokole CI+ wraz ze wszystkimi jego plusami (jeśli w ogóle jakieś są :P ) i minusami.

Decyzję o sposobie działania podejmuje operator, ale to nie jest tak, że sobie pstryknie palcem i przełącza CAM - to jest kwestia oprogramowania i jeśli UPC w innych krajach ma "legacy", to i u nas będzie mieć, a jak nie, to nie i niewiele się z tym będzie dało zrobić. Jak będzie u nas - okaże się w praniu.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-01-2013, 17:20   

Ja mam Samsunga UE40C8000 (2010 r.) i w jego specyfikacji widnieje m.in. takie info: "Wejście CI: 1 szt. (...) Obsługa CI+: Tak".

Teraz patrzyłem specyfikację nowego odpowiednika mojego telewizora i tam jest napisane tylko "Wejście CI+: 1 szt".

Nie wiem do końca jak to mam rozumieć. :P


http://www.upc.nl/klanten...evisie/ci-plus/
Tu można sprawdzić czy nasz telewizor obsługuje ich moduł. Nie wiadomo tylko czy u nas będzie taki sam.
 
 
 
yupis 
light master


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Warsaw Capital City
Wysłany: 19-01-2013, 18:20   

ANIOŁ napisał/a:
yupis napisał/a:
ANIOŁ napisał/a:
yupis napisał/a:
No to co Panowie? Modlyly my, az wymodlyly... :mrgreen:

Co do dekodera, to polecam VU+ Ultimo i mozna sobie od razu satke podlaczyc


Własnie miałem na mysli też ten dekoderek z dyskiem 2 TB można już kupić za jakies 2200-2300 ale to juz profesjonalny sprzecik :)


Dla porownania parametry:

VU+ Ultimo Triple Tuner
Chipset: Broadcom 7413
MHz: 2x 400
RAM: 512
Flash: 1024
ilosc tunerow: 3 (np 2x DVB-S / 1x DVB-C/T)

GigaBlue Quad HD
Chipset: Broadcom 7356
MHz: 1300
RAM: 1024
Flash: 512
ilosc tunerow: 4 np (2x DVB-S / 2x DVB-C/T)


Strony producenta:
Vu+>>> http://vuplus.com/productUltimo.htm
Gigablue>>>
http://gigablue.de/index....emid=37&lang=en

Pozdrawiam! :)



Hmm w sumie musze zobaczyć na DVHK co piszą o tym GigaBlue bo wygląda niby ciekawie ale trzeba zobaczyć jak to jest w praktyce ;-)


Na niemieckich forach zbiera same oklaski. Mowi sie o nim w niemieckich sklepach internetowych "najszybszy dekoder na rynku". Za ta cene, tzn tez z 4 tunerami, jest napewno najlepszy. W ogole to na dzien dzisiejszy raczej najlepszy dekoder sat na rynku. Szybszego quada tez na razie nie bedzie. VU+ wypusci na rynek w marcu nowa wersje legendarnego VU+ Duo2 ale nie bedzie nadawal sie w naszym przypadku do kablowki. Trzeba bedzie czekac na Ultimo2 ale dopiero chyba za rok. :)

[ Dodano: 19-01-2013, 18:35 ]
Co do telewizorow z naklejka CI+ moge powiedziec, ze kazdy bedzie sie nadawal do tego modulu CI+ od UPC, jezeli bedzie to ten sam, co w Niderlandach i Szwajcarii. Wiec staram sie uspokojic. Niektore telewizory z samym CI dostaly aktualizacje od producenta. Powinniscie poprostu podlaczyc tv do internetu i zrobic aktualizacje oprogramowania, podobnie jak z dekoderem.

Tutaj lista telewizorow, ktore funkcjonuja w Szwajcarii z tym modulem>>>
http://www.upc-cablecom.c...te/digicard.htm
Na dole strony mozna wpisac marke telewizora.

BTW, w Szwajcarii wystartowal Horizon, oto dekoder Samsung potrzebny do odbioru. Mysle, ze dostaniemy takie same>>>
http://www.upc-cablecom.c.../mediaboxen.htm

Horizon Szwajcaria>>>
http://horizon.upc-cablec...erience#welcome
_________________
 
 
szeF 
light master

Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 65
Wysłany: 19-01-2013, 19:56   

Jaki jest sens wydawania 2,5kola na dekoder zeby nagrac sobie film ktory od 3lat jest dostepny na dvd czy bluray? nie kumam tego
 
 
yupis 
light master


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Warsaw Capital City
Wysłany: 19-01-2013, 20:03   

Premiery z HBO od 3 lat na dvd? Nic mi nie wiadomo...
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-01-2013, 21:28   

yupis napisał/a:
Co do telewizorow z naklejka CI+ moge powiedziec, ze kazdy bedzie sie nadawal do tego modulu CI+ od UPC, jezeli bedzie to ten sam, co w Niderlandach i Szwajcarii

Każdy kraj do którego trafia dany model tv ma swoja własna specyfikacje, i co działa w jednym to nie musi wcale oznaczać, że tak somo będzie i u nas
yupis napisał/a:
Niektore telewizory z samym CI dostaly aktualizacje od producenta

I co z tego, masz pewność, że producenci tych tv już te moduły dostali by napisać nowego softa by działał z danym ich modelem tv....
yupis napisał/a:
Tutaj lista telewizorow, ktore funkcjonuja w Szwajcarii z tym modulem>>>
http://www.upc-cablecom.c...te/digicard.htm
Na dole strony mozna wpisac marke telewizora.

I co mi to niby ma dać, telewiziry dostępne w Polsce to nie to samo co u nich
yupis napisał/a:
BTW, w Szwajcarii wystartowal Horizon, oto dekoder Samsung potrzebny do odbioru. Mysle, ze dostaniemy takie same

Jeszcze nie wprowadzili tych modułów a już marzycie o tym co inni mają
Chcecie moduły, wprowadzą horizon to i na tych modułach to nie zadziała, to znowu będziecie chcieli dekodery
UPC nowe kanały wprowadza z 2 letnim opóźnieniem, a wy już żyjecie kolejnymi nadziejami....
_________________
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 19-01-2013, 23:29   

Zygfryt napisał/a:
Ja mam Samsunga UE40C8000 (2010 r.) i w jego specyfikacji widnieje m.in. takie info: "Wejście CI: 1 szt. (...) Obsługa CI+: Tak".

Teraz patrzyłem specyfikację nowego odpowiednika mojego telewizora i tam jest napisane tylko "Wejście CI+: 1 szt".

Nie wiem do końca jak to mam rozumieć. :P


http://www.upc.nl/klanten...evisie/ci-plus/
Tu można sprawdzić czy nasz telewizor obsługuje ich moduł. Nie wiadomo tylko czy u nas będzie taki sam.

jezeli bedzie taki sam to ja juz sie ciesze, bo z moim tv bedzie dzialal :D
dzieki za wyszerlokowanie tej stronki
yupis napisał/a:
Niektore telewizory z samym CI dostaly aktualizacje od producenta. Powinniscie poprostu podlaczyc tv do internetu i zrobic aktualizacje oprogramowania, podobnie jak z dekoderem

chetnie bym sobie zaktualizowal soft na moim tv ale on nie jest "smart" co najwyzej moge podlaczyc usb, ale skad sciagnac aktualizacje? kiedys szukalem to tylko jakies ruskie linki do warezow ludzie dawali...

/e co do listy w szwajcarii, to tez mi dziala wiec mysle ze w polsce tez bedzie dzialal
 
 
yupis 
light master


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Warsaw Capital City
Wysłany: 20-01-2013, 00:23   

@Kocurek
Nie rozumiem Waszego problemu. Ten modul na 100% dzialal z kazdym telewizorem, ktory w specyfikacje ma wpisane CI+ - punkt, kropka! To nie jest zaden specjalny modul, tylko poprostu zwykly z karta sparowany modul CI+ - basta, koniec!

W telewizorach bez CI+ nie bedzie dzialal a szczegolnie w tych tanszych modelach. Mozecie zapomniec. Chyba ze producent zaktualizowal dany model do CI+ np przez wejscie Ethernet, czyli do internetu. Istnieje tez mozliwosc mysle przez USB ale to juz trzeba na stronie producenta. Sprobujcie poprostu zadzwonic na hotline Waszego producenta tv i sie zapytac, to radzono w Szwajcarii. Moja starsza plazma Panasonic nie ma CI+ i modul ten nie dziala, nie dostalem tez aktualizacji a nie byla tania. No ale jest to cala UPC. Beda napewno w Polsce tez stawac oporem i utrudniac a polowa z nas bedzie musiala wymienic LEDa na taki z niebieskim logo CI+. Podejrzewam, ze w Polsce czekali najdluzej z tym modulem i wprowadzaja go razem z Horizonem, aby jak najmniej osob bylo tym zainteresowanych. Ot polityka! Ciekawe, czy to tak ktos tam z Holandii tak steruje, czy nasi markjetingowcy takie tengie glowy maja? Tylko pozazdroscic! :mrgreen:

Kocurku, to rzecz oczywista, ze ten caly Horizon na module nie bedzie smigal, tak jak filmy i programy on demand. Ale sa tacy, ktorym to nie jest potrzebne. Mi ten modul przedewszystkim potrzebny jest do sypialni i sie bardzo ciesze, ze bedzie. Bedzie na scianie wisial poprostu ladny ekran telewizora bez buczacego pudla, ktore sie w nocy aktualizuje i swieci po galach. No i bedzie jeden pilot... :) ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez yupis 20-01-2013, 00:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-01-2013, 00:28   

Czy telewizor nagrywając zdekodowany przez moduł CI+ program nagrywa go na USB w postaci zaszyfrowanej, czy nie? Tzn. czy można taki nagrany przez telewizor plik odtworzyć później na komputerze, czy tylko na telewizorze?

A tutaj jeszcze ciekawy fragment wypowiedzi pani z Vectry:
Cytat:
Kolejnym aspektem jest kwestia wymagań dotyczących bezpieczeństwa kontentu telewizyjnego, które musimy zapewnić na podstawie naszych umów licencyjnych. Wraz ze wzrostem liczby telewizorów umożliwiających nagrywanie programów telewizyjnych, ta kwestia stała się szczególnie istotna. Owszem Operator może ustawić swoje rozwiązanie w taki sposób, aby zablokować możliwość nagrywania dla modułów CAM, ale według nas nie jest to rozwiązanie problemu, a jedynie oferowanie "niedoskonałego" produktu telewizji cyfrowej.

Cały artykuł dostępny TUTAJ na SatKurierze.
Wygląda zatem, że i tak z archiwizowania będą nici.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-01-2013, 02:01   

yupis napisał/a:
@Kocurek
Nie rozumiem Waszego problemu. Ten modul na 100% dzialal z kazdym telewizorem, ktory w specyfikacje ma wpisane CI+ - punkt, kropka! To nie jest zaden specjalny modul, tylko poprostu zwykly z karta sparowany modul CI+ - basta, koniec!

Mnie tego tłumaczyć nie musisz, nadal jadę i nie zamierzam tego zmieniać na CRT. Tylko nie kumam czym się wszyscy już podniecają, bo na razie ten ich moduł to tajne przez poufne a wiara już sama dorabia do tego filozofie
yupis napisał/a:
Mi ten modul przedewszystkim potrzebny jest do sypialni i sie bardzo ciesze, ze bedzie

Nie no nie ma nic lepszego jak tv w sypialni :shock:
yupis napisał/a:
polowa z nas bedzie musiala wymienic LEDa na taki z niebieskim logo CI+.

Oczywiście....dzięki UPC i ich modułowi sprzedaż tych telewizorów wzrośnie co najmniej o 800%-ludzie trzymajcie mnie bo już się wyrywam taki kupić :mrgreen:
Robin napisał/a:
Czy telewizor nagrywając zdekodowany przez moduł CI+ program nagrywa go na USB w postaci zaszyfrowanej, czy nie? Tzn. czy można taki nagrany przez telewizor plik odtworzyć później na komputerze, czy tylko na telewizorze?

Praktycznie tym pytaniem sam udzieliłeś sobie odpowiedzi :mrgreen:
_________________
 
 
JACKo 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20-01-2013, 09:29   

Też nie wiem czym podnieta, czego jeszcze nie ma. A może to tylko temat zastępczy jak to politycy lubią wciskać by o czymś nie mówić. Jak zamiana Zone Romantica na CBS Action... a teraz DC SD na DC HD i wywaleniem DS HD.
Sypialnia jak sama nazwa wskazuje to służy do spania ;P
Mój tv ma tylko Cl i ma już parę lat. W planach mam przejście z lcd na led, a nim się zdecyduję to pewnie coś innego wyjdzie ;) Może te z UHD...
_________________
  JACKo
 
yupis 
light master


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Warsaw Capital City
Wysłany: 20-01-2013, 11:37   

KOCUREK1970 napisał/a:

yupis napisał/a:
polowa z nas bedzie musiala wymienic LEDa na taki z niebieskim logo CI+.

Oczywiście....dzięki UPC i ich modułowi sprzedaż tych telewizorów wzrośnie co najmniej o 800%-ludzie trzymajcie mnie bo już się wyrywam taki kupić :mrgreen:


Tu sie rozumiemy w 100%. Mysle, ze UPC tez to wie. :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: