Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 30-09-2017, 16:42   

czarek77 napisał/a:
Mam MU6472 (...) po wyszukaniu przez operatora UPC (...) po co komu eksport kanałów ? (...) ustawić kanały co to za problem (...) liste ulubionych też można ułożyć według gustu ale bez zmieniania numerów kanałów

Co rozumiesz poprzez "ustawić kanały"? Czyżby samsung blokując możliwość eksportu listy kanałów, umożliwił zmianę numerów kanałów bezpośrednio w TV, mając szukanie po UPC?
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 01-10-2017, 12:12   

Ustawiwm np . TVP1 NA MIEJSCU 1 a na drugim np. POLSAT SPORT HD który ma nmer np. 345
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1652
Wysłany: 01-10-2017, 12:32   

Mam mieć na dniach wymieniony horizon na moduł upc i tu pytanie czy jakość obrazu i stabilność tego modulu jest lepsza czy gorsza? Wiem, ze na module nie ma vod i replay tv ale i tak to u mnie było mocno problematyczne u mnie w działaniu.
_________________
  ogromny
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 01-10-2017, 13:06   

czarek77 napisał/a:
Ustawiwm np . TVP1 NA MIEJSCU 1 a na drugim np. POLSAT SPORT HD który ma nmer np. 345

Jeszcze dopytam dla jasności. Po takiej zmianie, jak chcesz włączyć program POLSAT SPORT HD to wciskasz przycisk z numerem 2 czy nadal kanał ma przypisany nr 345, a jedynie na liście jest drugi w kolejności?
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-10-2017, 13:31   

A co tu niejasnego? jeśli Polsat sport HD był na kanale.345, a ja sortujac programy wg własnego uznania wrzucę go na kanał 2 -to będzie miał przypisany nr.2..jak będę chciała go mieć na kanale 53 to będzie miał przypisany taki właśnie numer...
Ostatnio zmieniony przez Kasia 01-10-2017, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-10-2017, 13:33   

edek napisał/a:
Po takiej zmianie, jak chcesz włączyć program POLSAT SPORT HD to wciskasz przycisk z numerem 2 czy nadal kanał ma przypisany nr 345, a jedynie na liście jest drugi w kolejności?
Chodzi o listę "ulubione", a nie główną listę programów, sam autor napisał:
czarek77 napisał/a:
liste ulubionych też można ułożyć według gustu ale bez zmieniania numerów kanałów

Używając listy "ulubione", przełączenie programów /\ P+, \/ P- działa wg kolejności ustawionych programów, ale używając numerów programów, działa lista główna.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 01-10-2017, 13:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-10-2017, 13:35   

A ok :P
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-10-2017, 13:42   

Kasiu, Samsung to Samsung, Sony to Sony.
W Samsungach, w modelach "MU" i "QE" przy wyszukaniu po UPC, nie ma możliwości eksportu listy programów na pamięć USB, oraz w żadnym Samsungu przy szukaniu po UPC nie ma możliwości zmiany numerów programów bezpośrednio w TV.

Ulubione to inna "broszka".
misiek122 napisał/a:
Pitrek napisał/a:

Może zrób sobie listę "ulubionych", nie zmieni to numeracji programów, ale przełączając programy CH+, CH- (góra/dół) będziesz poruszał się tylko pomiędzy Twoimi programami.


No właśnie pozostaje albo:
1. mieć ulubione + automatyczna aktualizacja, ale z nie swoją numeracją, albo
2. swoją kolejność i zawartość w liście kanałów, ale samemu bawić się przy każdej zmianie w UPC (dodanie, odjęcie kanałów)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 01-10-2017, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 01-10-2017, 13:46   

ogromny napisał/a:
Mam mieć na dniach wymieniony horizon na moduł upc i tu pytanie czy jakość obrazu i stabilność tego modulu jest lepsza czy gorsza? Wiem, ze na module nie ma vod i replay tv ale i tak to u mnie było mocno problematyczne u mnie w działaniu.

Moduł odpowiada jedynie za odkodowanie sygnału
Jakość obrazu możesz już teraz sprawdzić podlaczajac kabel UPC do telewizora bez modułu możesz oglądać 31 kanalow
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-10-2017, 14:14   

To co GDA bardzo słusznie zauważył, zawsze i :arrow: od dawna, wszystkim zainteresowanym :arrow: MediaModułem CI+ polecałem.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-10-2017, 14:33   

Pitruś łi :oops:

W każdym razie ja i GDA możemy sortować sobie listę programów jak chcemy bezpośrednio w TV :mrgreen:
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-10-2017, 14:53   

Kompletnie nie rozumiem po co Samsung to zrobił :evil: :evil: , jakaś zmowa z UPC :?: W dekoderach, to wiadomo. Pozycjonowanie programów, a raczej ich nadawców :twisted:
Może niedługo w jakiś nowych Sonych też tak będzie. :twisted:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 01-10-2017, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-10-2017, 14:54   

Pitrek napisał/a:
oraz w żadnym Samsungu przy szukaniu po UPC nie ma możliwości zmiany numerów programów bezpośrednio w TV.

I to mnie zastanawia. Zastanawia mnie też to:
Pitrek napisał/a:
W Samsungach, w modelach "MU" i "QE" przy wyszukaniu po UPC, nie ma możliwości eksportu listy programów na pamięć USB

Niby to zabezpieczenie przed modyfikowaniem listy kanałów, ale po co? Po co blokada zmiany listy kanałów na WŁASNYCH TV? UPC to nie powinno obchodzić.

[ Dodano: 01-10-2017, 14:55 ]
Pitrek napisał/a:
Kompletnie nie rozumiem po co Samsung to zrobił :evil: :evil: , jakaś zmowa z UPC :?:

Może tu chodzi o jakieś interesy z nadawcami?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-10-2017, 14:56   

Cytat:
Może tu chodzi o jakieś interesy z nadawcami?
Dokładnie tak.
Pozycjonowanie programów, czyli ich nadawców :twisted:
_________________
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 01-10-2017, 15:05   

Jeśli chodzi o stabilnośc to moduł u mnie działa ok , jak zostawisz wyłączony tv na kodowanym kanale np. CYFRA to po odpalemiu telewizora pojawi się menu że aktywuje sie i po około 3-4 sekundch pojawi się obraz ..... a jak ci potrzeba coś w sylu VOD to polecam konto na netfixa z allegro już od 1,49 pln na miesiąc z pełnym dostepem i pełną bazą filmów ..... Nagrywam przez moduł filmy z tv na pendriva i jest ok , nawet pomija reklamy wczasie filmu , możesz ustawic nagrywanie np. na 15 i wyłączyć tv a program nagra się .... używam pendriva 64 gb i pokazuje że mam ponad 6godzin nagrywania z kanałów HD i tyle wystarczy ,,,, a timeshift to inna bajka :mrgreen: oglądasz mecz , robisz pauze i idziesz na siku :mrgreen: wracasz , i oglądasz to co przegapiłeś :lol: Polecam moduł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: