Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 02-10-2015, 17:57   

Nie sprawdzałem, pisał, że ma CI.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-10-2015, 18:36   

Być może ma właśnie z CI, na angielski rynek były oferowane UE40B7020WWX** bez CI+, ale już w Holandii i Niemczech były UE40B7020WPXXN z CI+.
_________________
 
 
pabLos 
easy master

Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-10-2015, 21:56   

Pitrek napisał/a:
Być może ma właśnie z CI, na angielski rynek były oferowane UE40B7020WWX** bez CI+, ale już w Holandii i Niemczech były UE40B7020WPXXN z CI+.

Witam ponownie
Więc tak po kolei:Jestem juz po wizycie technika z upc i.....okazuje się elBEg ze nie do końca masz racje ponieważ nie wiem jak to sie dzieje ale mam wersje tv samsung (kupilem go bedac jeszcze w Anglii) model UE40B7020WWWXXU (Pitrek widze ze jestes kozak w tych tematach tv :mrgreen: bo znasz te modele z tego co widze b.dobrze)i z tego co sie zorientowałęm on powinien odbierac tylko modul CI bez + jak pokazuje instrukcja ktora znalazlem w necie ale ....jednak nie do konca tak jest bo po podlaczeniu przez technika UPC tej karty wgral jakies kanaly i odbiera je tyle tylko ze lista jest strasznie porozrzucana i pokazuje zarówno te zakodowane jak i nie zakodowane..... :roll: Jak do tej pory a zajelo mi to ze 2 godziny udalo mi sie z ustawien TV (gdzie mozna zmieniac numery kanałow jest taka funkcja)ustawic 4 pierwsze kanaly wedlug ustawienia -1.TVP 1 HD, 2. TVP 2 HD, 4.TVN HD i co ciekawe za cholere nie moge znalezc polsat HD w wersji HD sa ze 3 inne na roznych czestotliwosciach ale nie moge znalezc HD.Pitrek Ty widze jestes mocny w tych tematach masz jakis pomysl co zrobic?Troche dziwna ta sytuacja jest bo po wlaczeniu tv w ktorym siedzi ta karta pokazuje po angielsku napis ze karta jest niekompatybilna ale ignorujac to i idac po prostu dalej pokazuje normalnie kanaly tylko nieposortowane i często dublowane zarówno zakodowane jak i nie zakodowane......ręcznie to zejdzie mi chyba z miesiac aby to posortowac :? jakis pomysl? byłbym wdzięczny :)
 
 
danan72 
light master

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 118
Skąd: Katowice
Wysłany: 02-10-2015, 23:37   

Wyeksportuj sobie listę kanałów na pendrive, a potem możesz ją posortować na kompie używając któregoś z kilku programów do edycji list dla Samsungów, np. SamsChannelEditor albo ChanSort. Potem zapisz zmodyfikowaną listę na pen i zaimportuj do TV.
 
 
pabLos 
easy master

Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-10-2015, 23:51   

[quote="danan72"]Wyeksportuj sobie listę kanałów na pendrive, a potem możesz ją posortować na kompie używając któregoś z kilku programów do edycji ...
Rozumiem ale jest maly problem bo te kanały sa bardzo chaotycznie porozrzucane i dla przykładu np od godziny przelatuje cała ta liste kanałow i znalazłem 3razy kanal Polsat ale zaden nie w HD :? tak samo nie moge znalezc na tej liscie zadnego programu sportowego odkodowanego chocby eurosportu albo polstat sport?czarna magia .Jak mi zabraknie juz do tego cierpliwosci to chyba przerzuce ta karte na 2 moj tv ktory jest na liscie zweryfikowanych przez upc ( Sony model KDL-46W905A ) mam nadzieje ze tam nie bedzie takich cyrków z tymi kanałami jak na tym Samsungu
 
 
danan72 
light master

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 118
Skąd: Katowice
Wysłany: 03-10-2015, 00:25   

A w jaki sposób były wyszukiwane kanały? Powinieneś wykonać pełne wyszukiwanie. W ten sposób powinno Ci wyszukać ponad 300 kanałów. Ile kanałów masz w tej chwili? Ile z nich jest odkodowanych? To, że znalazłeś TVP1+2 HD i TVN HD, a nie masz Polsat HD, może wskazywać na to, że Twój TV odbiera jedynie darmowe, niekodowane, kanały z pakietu Start , do których nie jest potrzebny moduł. Czy możesz oglądać jakikolwiek kanał spoza tego pakietu?
 
 
pabLos 
easy master

Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-10-2015, 00:48   

[quote="danan72"]A w jaki sposób były wyszukiwane kanały? Powinieneś wykonać pełne wyszukiwanie. W ten sposób powinno Ci wyszukać ponad 300 kanałów. Ile kanałów masz w tej chwili? ...
A wiesz że chyba mozesz mieć racje bo wprawdzie po wyszukaniu listy kanałow znalazło ponad 300 kanałow tylko co z tego skoro wiekszosc z nich jest zakodowanych i wyswietla sie ich tylko nazwa.Poza tym nie znalazłem praktycznie zadnego kanału oprocz tych TVP1,TVP2,TVN i chyba TVN7 kanału ktory by odbierał :? co z tego ze nazwy niektorych wysiwtlaja sie na czasem 3 czestotliwosciach jak sa one zakodowane i nie mozna ich obejrzec....po malu braknie mi cierpliwosci i cos mam wrazenie ze on zle jednak czyta karty CI+ i prawdopodobnie jest przystosowany tylko do CI...wyjmuje więc ta karte z modułem i wkładam do mojego drugiego tv sony ktory jest na liscie UPC(mam nadzieje ze tu juz nie bedzie takich cyrków z tym odbiorem kanałów....dzięki za poradę danan72 :)

[ Dodano: 03-10-2015, 01:18 ]
I tak zrobiłem i cały proces instalacji jak równiez odbiór programów na zaimportowanej uprzednio liście kanałów to po prostu bajka :D Zajęło to moze 10 minut i jest cacy :mrgreen: Mam nawet wrażenie że obraz i jego odbiór jest troche lepszy niz na zwykłym dekoderze Mediaboxie.(wygląda na to że moj drugi TV Samsung jednak nie jest dostosowany do modułu z karta CI+tylko CI dlatego bedzie tam podpięty zwykły dekoder i wtedy tez bedzie ok )

[ Dodano: 03-10-2015, 01:38 ]
Mam jeszcze pytanko czy jesli mam pakiet tv Select Extra HD +Canal + Select i usługa Multiroom to powinienem odbierać kanały z Canal+ Select oraz np. kanał N Sport + tylko na samym dekoderze czy tez razem i na dekoderze oraz z karty CI+ na drugim telewizorze?
 
 
danan72 
light master

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 118
Skąd: Katowice
Wysłany: 03-10-2015, 08:16   

Zarówno na dekoderze jak i module powinieneś mieć dostępne te same kanały. Tyle, że uprawnienia są nadawane dla każdej karty osobno i UPC zawsze (lub prawie zawsze) zapomina o pakietach dodatkowych. Zgłoś problem z brakiem dostępu do Canal+ w multiroomie przez infolinię - w ciągu kilkunastu minut powinni Ci nadać uprawnienia.

Nie mogę się nadziwić jaką fuszerkę odwalił instalator UPC, który był u Ciebie. Jak mógł zostawić moduł niedziałający na Twoim TV, bez sprawdzenia czy dekoduje przynajmniej 1 kanał spoza darmowego pakietu? Dobrze, że masz drugi TV na którym moduł zadziałał, ale co miałbyś zrobić gdybyś takiego nie posiadał? Jego zasr...nym obowiązkiem jest sprawdzenie czy CI+ działa, a jeśli nie działa, to podłączenie drugiego dekodera.
 
 
pabLos 
easy master

Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-10-2015, 08:35   

Zgadzam sie z Toba danan72 zresztą poziom wiedzy tego technika nie sadze aby odbiegal duzo bardziej od mojego tyle ze to jest jego praca i chyba powinien wiedziec ciut więcej niz Ja :D A tak na marginesie gdy byl u mnie to dosłownie co 5 minut albo dzwonil albo ktos do niego dzwonil i rozmawial nie wiem czy to sa normalne warunki do pracy i zeby sie skupic na odpowiedniej instalacji....ale juz pomijając to czyli uwazasz ze kazdy kanał z dodatkowego pakietu Canal+ Select powinien sie wyswietlac zarówno na tv podpietym do dekodera jak i do tego z modułem CI+ ? bo powiem Ci ja sie go o to pytalem to on twierdzil za ja musialbym miec oplacone cos dodatkowo aby wszystkie canal plsu byly tu i tu ...troche się zdziwilem bo w sumie place za multiroom więc co multiroom ma dzialac na rozne programy odddzielnie i z dodatkowa oplata?Jakies chore co o tym myslicie?bo jak nie mial racji to zaraz dzwonie do UPC i ich zje.......ram ta ram tam :mrgreen:
P.S w tej chwili odbieram z pakietu Canal + Select na tv z dekoderem wszystko natomiast w Tv z modułem CI+ nie wyswietla Canal+ Sport 2 oraz N+Sport za to nie bardzo rozumiem czemu wyswietla mi Canal + Seriale przeciez jego w tym pakiecie byc chyba nie powinno podobnie jak Canal+Discovery ale tego akurat nie wyswietla i sie temu nie dziwię bo on jest przeciez w pakieciePrestige

[ Dodano: 03-10-2015, 08:48 ]
Wysłałem Ci maila danan72 sprzawdź
 
 
danan72 
light master

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 118
Skąd: Katowice
Wysłany: 03-10-2015, 08:52   

Bzdury Ci opowiadał ten monter (skąd oni go wzięli?). Płacisz za multiroom - czyli za te same pakiety/kanały na dwóch TV. Nie ma żadnych dodatkowych opłat za C+ na drugim TV. Brak dostępu do C+ w multiroomie jest tylko niedopatrzeniem UPC, niestety bardzo często występującym. Ja już kilka razy musiałem dzwonić po zmianie w pakietach dodatkowych (np. po zwykłym przedłużeniu umowy), że nie ma uprawnień i teraz jestem uczulony i od razu przypominam konsultantowi, żeby nie zapomnieli o multiroomie. Dzwoń więc śmiało - załatwienie tego to krótka piłka.
 
 
pabLos 
easy master

Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-10-2015, 09:15   

danan72 napisał/a:
Bzdury Ci opowiadał ten monter (skąd oni go wzięli?). Płacisz za multiroom - czyli za te same pakiety/kanały na dwóch TV. Nie ma żadnych dodatkowych opłat za C+ na drugim TV. Brak dostępu do C+ w multiroomie jest tylko niedopatrzeniem UPC, niestety bardzo często występującym. Ja już kilka razy musiałem dzwonić po zmianie w pakietach dodatkowych (np. po zwykłym przedłużeniu umowy), że nie ma uprawnień i teraz jestem uczulony i od razu przypominam konsultantowi, żeby nie zapomnieli o multiroomie. Dzwoń więc śmiało - załatwienie tego to krótka piłka.

Przed chwilą zadzwoniłem do Biura Obsług UPC i sprawa faktycznie została załątwiona od ręki wyswietla mi juz wszystkie kanaly pakietu Canal+Select zarówno na tv z dekoderem jak i z kartą (myslałem ze moze zostanie mi dalej C+ Seriale ale widać zauwazyli to bo juz mi po tej interwencji nie wyswietla tego kanalu mimo ze o tym ...nie wspominalem :P a swoja droga masz racje danan72 ten technik musiał byc zakręcony niczym baranie rogi bo zadnej oddzielnej oplaty na poszczególne kanaly Multiroom nie ma :mrgreen: dzięki za popmoc danan72! :D
 
 
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 03-10-2015, 12:51   

Może ten instalator dodatkowo obsługuje/obsługiwał Vectrę i mu się pokiełbasiło :D . W Vectrze pakiety premium masz tylko na głównym dekoderze, a jak chcesz na Multiroom-ie, to musisz sobie je dodatkowo dokupić na drugi dekoder...
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 03-10-2015, 14:30   

pabLos napisał/a:
...okazuje się elBEg ze nie do końca masz racje....UE40B7020WWXXU..... po wlaczeniu tv w ktorym siedzi ta karta pokazuje po angielsku napis ze karta jest niekompatybilna....)

Właśnie @eLBeG miał rację, masz TV, który nie obsługuje CI+, dlatego ten komunikat i możliwość oglądania tylko odkodowanych cyfrowych programów za pomocą wbudowanego w TV tunera DVB-C.
_________________
 
 
pabLos 
easy master

Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-10-2015, 15:15   

Faktycznie w sumie wyszło na to ze eLBeg miał rację...poza tym jak się okazało zadziwiająca niska wiedza technika (wmawiającego mi że za usługę Multiroom dla pakietu Canal+Select musiałbym płacić oddzielnie)instalującego te usługi nie daje firmie UPC zbyt dobrych rekomendacji :roll:
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 03-10-2015, 15:27   

No cóż, dlatego do wizyty technika trzeba być przygotowanym i właśnie dzięki forum można to uczynić.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: