Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyglada instalacja?
Autor Wiadomość
Ara 
Klikacz

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 1
Wysłany: 19-08-2005, 10:44   Jak wyglada instalacja?

Od razu przeprosze za tak banalne pytanie ale odpowiedz na nie jest dla mnie znaczaca, a nie znam nikogo osobiscie, kto mialby u siebie zalozone chello.

Od dość dlugiego czasu mam założoną u siebie w domu kablowke UPC. Ostatnio dowiedzialem sie, ze mozliwa jest instalacja u mnie Internetu. Jak by to wygladalo? Przyjdzie do mnie technik i co? Zalozy jakąś przejściówkę na kabel tak, bym mogł podłaczyć go do karty sieciowej? Czy po takim zabiegu będę mogl rodzielać sygnał telewizyjny na kilka telewizorów (czy nie wplynie to na dzialanie Internetu)?

Jeszcze raz przepraszam za "zawracanie glowy" i serdecznie podrawiam.
Arek
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-08-2005, 11:16   

Do kabla podłączom modem trochę podobny do tego jaki jest w neostradzie ale lepszy bo dalej można go podłączyć do komputera nie tylko po usb ale i normalną skrętka do karty sieciowej i to w zasadzie wszystko.

Raczej nie wpłynie to na możliwość rozdziału sygnału telewizyjnego na kilka telewizorów z tym, że od skrzynki do miejsca podłączenia modemu nie powinno być zbyt wielu rozdzielaczy (jak jest więcej jak dwa mogą być problemy z sygnałem w modemie) ale jeśli przykładowo podłączy się modem na pierwszym rozdzielaczu to na kolejnych można sobie już sygnał telewizyjny dzielić do woli.
  marekd@jabberpl.org
 
Portal 
light master

Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 107
Wysłany: 21-08-2005, 08:23   

oj cos mi sie zdaje ze jednak modem moze pracowac na sygnale o wiele slabszym niz TV
_________________
 
 
wron 
Klikacz

Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 18
Skąd: slask
Wysłany: 31-08-2005, 01:04   

Od skrzynki na klatce idzie do ciebie kabel do telewizora gdzie cieszysz sie ogladajac TRWAM (zart), i na tym kablu ktory idzie do twojego telewizora (przed trojnikiem jezeli masz wiecej telewizorow) wpinaja odpowiedni filtr zalezy od sygnalu czy nie za niski lub wysoki sa 3 filtry (maly, sredni i duzy jak dzwonek ja mam niestety taki a chcialem malutki zeby go schowac) oczywiscie jeden kabel idzie do tv a drugi do netu i na tym od netu nie poogladasz telewizorni. Potem jeszcze dostajesz odpowiednia koncowke przy modemie i odpowiednia koncowka musi byc w skrzynce na klatce
 
 
 
kamson 
Klikacz


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2005, 13:33   

wron napisał/a:
Od skrzynki na klatce idzie do ciebie kabel do telewizora gdzie cieszysz sie ogladajac TRWAM (zart), i na tym kablu ktory idzie do twojego telewizora (przed trojnikiem jezeli masz wiecej telewizorow) wpinaja odpowiedni filtr zalezy od sygnalu czy nie za niski lub wysoki sa 3 filtry (maly, sredni i duzy jak dzwonek ja mam niestety taki a chcialem malutki zeby go schowac) oczywiscie jeden kabel idzie do tv a drugi do netu i na tym od netu nie poogladasz telewizorni. Potem jeszcze dostajesz odpowiednia koncowke przy modemie i odpowiednia koncowka musi byc w skrzynce na klatce



Ze filtr jest to prawda a ze na nim tv nie poogladasz juz nie:) filtr ten puszcza cale widmo czestotliwosci na modem a do tv odcina poczatek ( 1-52 ) tak aby telewizor swoja praca nie zaklucal (stare telewizory emituja na kabel drobne zaklucenia w pasmie niskich czestotliwosci ) kanalu zwrodnego ( upstream ) modemu.


Takie male sprostowanie:) a i kazda zwrotnica czy to z mniejszym tlumieniem czy z wiekszym wyglada tak samo ... czasem tsha dac z wiekszym aby stlumic lekko za mocny sygnal. Mala ciekawoscta : stlumienie pewnych czestotliwosci kanalu zwrotnego powoduje ich wzmocnienie :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: