Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Thomson TWG870U i dostępne Portbase PassThrough
Autor Wiadomość
Kuba.DeX 
Klikacz

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 5
Wysłany: 07-01-2013, 19:51   Thomson TWG870U i dostępne Portbase PassThrough

Rekonfigurując ostatnio moją sieć domową (Thomsonowe WiFi umarło już całkiem, sic!) rzuciłem okiem na wersje oprogramowania mojego white-boxa. Ku zdziwieniu zobaczyłem STBA.01.71, gdzie wcześniej było 1.50. Zacząłem szukać więc zmian w panelu. Oprócz znalezienia tabeli Stateless Auto Configuration w sekcji Network>Computers (która jest pusta...) znalazłem ODBLOKOWANĄ opcję Portbase PassThrough :)

I fajnie, można dodać MAC swojego urządzenia, które z DHCP dostaje IP (nie moje, jakieś dziwne, ale działa internet). Pytanie - jak uzyskać MOJE IP od UPC na następnym urządzeniu (w moim przypadku na pierwszym routerze)? Release'ing WANowego IP nic nie daje, bo i tak się odnawia.

P.S. Dlaczego, mimo wyłączenia sieci WIFI oraz wyłączenia interfejsu WIFI, po restarcie modemo-routera interfejs znów się włącza? O.o
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-01-2013, 02:04   

Kuba.DeX napisał/a:
Rekonfigurując ostatnio moją sieć domową (Thomsonowe WiFi umarło już całkiem, sic!) rzuciłem okiem na wersje oprogramowania mojego white-boxa. Ku zdziwieniu zobaczyłem STBA.01.71, gdzie wcześniej było 1.50. Zacząłem szukać więc zmian w panelu. Oprócz znalezienia tabeli Stateless Auto Configuration w sekcji Network>Computers (która jest pusta...) znalazłem ODBLOKOWANĄ opcję Portbase PassThrough

Kuba.DeX napisał/a:
Pytanie - jak uzyskać MOJE IP od UPC na następnym urządzeniu (w moim przypadku na pierwszym routerze)? Release'ing WANowego IP nic nie daje, bo i tak się odnawia

Pomimo odblokowania tej funkcji to jeszcze to nie działa jak powinno, jeśli w ogóle działa
Kuba.DeX napisał/a:
P.S. Dlaczego, mimo wyłączenia sieci WIFI oraz wyłączenia interfejsu WIFI, po restarcie modemo-routera interfejs znów się włącza? O.o

Bo masz aktywne wifi w umowie, i taki a nie inny plik configa z załączoną taką funkcją masz wgrany do Tomaszka
By to było permanentnie wyłączone, musisz poinformować o tym, że nie chcesz wifi UPC, wtedy wgrają ci innego configa do Tomka i przy kolejnym restarcie już się samo aktywować nie będzie
_________________
 
 
JacekArtur 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 84
Skąd: W-Wa
Wysłany: 19-02-2013, 17:50   

KOCUREK1970 napisał/a:
Bo masz aktywne wifi w umowie, i taki a nie inny plik configa z załączoną taką funkcją masz wgrany do Tomaszka
By to było permanentnie wyłączone, musisz poinformować o tym, że nie chcesz wifi UPC, wtedy wgrają ci innego configa do Tomka i przy kolejnym restarcie już się samo aktywować nie będzie

No i to niestety jest nieprawdą . Ten Thomson jest po prostu spartaczony przez UPC . CISCO EPC 3925 NIE włącza wifi po restarcie . SPRAWDZONE . To nie jest kwestia pliku konfiguracyjnego . On ma tylko odblokować dostęp do wifi . Natomiast użytkownik ma PRAWO zdecydować o stanie pracy JEGO WIFI . Jak poczytają to pracownicy UPC to niech wezmą to sobie do serca .
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 19-02-2013, 18:35   

JacekArtur napisał/a:
Jak poczytają to pracownicy UPC to niech wezmą to sobie do serca.

Czekaj, już widzę jak zabierają się za poprawienie tego ;D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: