Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EPC3925 i WRT54GS
Autor Wiadomość
R@D 
Klikacz

Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: 04-01-2013, 20:37   EPC3925 i WRT54GS

Po pierwsze chciałbym się przywitać, trafiłem na forum w poszukiwaniu pomocy. Tak więc witam :)

A teraz do sedna. Miałem umowę w Aster i podpisałem nową z UPC na internet 150Mb/s, przyszedł technik zainstalował modem EPC3925, po kablu działa po podłączeniu do mojego routera już nie.
Po kilku dniach czytania for w necie znalazłem instrukcję włączenia mostowania na tym modemie i faktycznie zadziałało. Niestety dowiedziałem się że mój router to straszna cienizna i internet będzie działał przez niego strasznie wolno no i faktycznie tak było. Więc podłączyłem kablem komputer stacjonarny z modemem i modem z routerem (na wifi niespecjalnie zależy mi na prędkości). Niestety router się co jakiś czas resetuje i przez wifi nie da się w ogóle z tego korzystać.
Przeszukując bezkres internetu doczytałem że funkcja mostowania wcale nie jest potrzebna aby można było podłączyć router. W międzyczasie pomyślałem że skoro modem ma wifi to może mogą mi je odblokować i nie będzie już potrzebny mój stary router. Niestety dowiedziałem się że przy tej umowie którą mam podpisaną mogę jedynie zamówić u nich dodatkową usługę i dostanę dodatkowy router za 16zł miesięcznie i aktywacji 100zł.

Więc moja nadzieja w Was. Może ktoś będzie mógł mi napisać co i jak zrobić po kroku aby ten modem współpracował z moim routerem. Będę naprawdę wdzięczny za pomoc :)
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 04-01-2013, 23:56   

Jesli chcesz w pelni wykorzystac tak szybkie lacze na wlasnym ruterze, to musisz musisz posiadac taki, ktory ma gigabitowe porty i wifi typu n do 300 mb/s. Wtedy epc3925 przelaczasz w tryb mostu, tak aby dzialal tylko jako modem. Normalnie ta funkcja jest zablokowana przez upc, ale mozna ja odblokowac ( touch.boards.ie/thread/2056758726). To najlepsza konfiguracja, bo daje mozliwosc uzyskania publicznego IP na urzadzeniu podlaczonym do epc3925. Gdybys tak podlaczyl swojego linksysa to po kablu bedziesz mial max. 90 mb a przez wifi 23 mb. Mozesz sprobowac korzystac tylko z epc3925 i uaktywnic w nim funkcje wifi, nie powinno byc z tym problemu, od dosc dawna upc dodaje wifi za darmo, musisz tylko zadzwonic na infolinie.
 
 
R@D 
Klikacz

Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: 05-01-2013, 00:23   

Tak jak pisałem, mostowanie odblokowałem przy pomocy tej instrukcji. I podłączyłem właśnie w ten sposób z tą tylko różnicą że komputer po kablu mam podłączony do jednego portu epc3925 i do drugiego portu linksys. Niestety linksys co chwile się resetuje.
Do UPC również dzwoniłem ale powiedzieli mi że przy tej umowie którą mam mogą mi jedynie zaproponować dodatkowy router za miesięczną opłatą plus aktywacja.
Liczę się z kupnem nowego routera tylko boję się że będzie coś nie tak jak z linksysem. Bezpodstawne obawy?
No i ewentualnie jaki router kupić? Ktoś mi polecił
WNDR3800 albo RT-N66U, tylko że ja się kompletnie na tym nie znam więc wolałbym wybór zweryfikować :)
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-01-2013, 05:27   

Ten epc3925 nie pelni juz funkcji rutera i chyba nie bedzie mozna do niego podlczyc wiecej niz jednego urzadzenia, bo kazde by musialo miec inne publiczne IP, zreszta porownaj IP z komputera z tym z Linksysa, wiec sprobuj odlaczyc komputer i zostaw samego linksysa, moze przestanie sie resetowac. A komputer podlacz juz do Linksysa.
Jest wiele dobrych ruterow, ja sam posiadam tp-link wdr4300 + dd-wrt i moge polecic.
 
 
R@D 
Klikacz

Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: 05-01-2013, 11:51   

Faktycznie, przestał się resetować. Problem jest taki że jeśli podłączę komputer do linksysa to prędkość mam 25Mb/s więc bez sensu. Ale przepiąłem z powrotem tak jak było i też się nie resetuje. Nie wiem o co chodzi :roll:
No tak, tylko słyszałem że żeby wykorzystać to 150Mb/s to musi być naprawdę mocny router.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-01-2013, 14:27   

Cytat:
No tak, tylko słyszałem że żeby wykorzystać to 150Mb/s to musi być naprawdę mocny router.

marder napisał/a:
Jest wiele dobrych ruterow, ja sam posiadam tp-link wdr4300 + dd-wrt i moge polecic.

Ja polecam Netgeara WNDR 3700 v2 (sam takowy posiadam) i też można do niego zapodać alternatywne oprogramowanie, choć ja jadę na fabrycznym, bo w pełni spełnia moje potrzeby i wymagania, a i cenowo w tej chwili nie jest tak żle (ja jeszcze płaciłem 350 zl z przesyłką)
_________________
 
 
kowal-dr 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 139
Wysłany: 10-01-2013, 10:38   

Może był między nimi konflikt IP, Linksys w końcu się kapnął i zmienił sobie adres po LAN'ie. Częste niedopatrzenie jak się podłącza jeden router do drugiego. Na szczęście niektóre bestie same to naprawiają :D
_________________
 
 
R@D 
Klikacz

Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: 11-01-2013, 12:37   

Na szczęście bo nie potrafiłbym sam tego naprawić ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: