Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki wydajny router do domu?
Autor Wiadomość
Solos 
light master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-01-2013, 15:59   

KOCUREK1970 napisał/a:
Ale sam w innym wątku piszesz, że to wina TWOJEGO kompa a nie UPC, podłączyłeś firmowego kompa i jest all ok
http://forum.mediaswiat.p...p=110468#110468


Zgadza się, co nie zmienia faktu, że z jakiegoś problemu są kłopoty. Wyłączyłem antywirusa i problem nadal występuje, więc to raczej nie NOD32. Przy ściąganiu dużych plików dużo częściej niż przy małych. Często też ściąganie staje w połowie. Nie bardzo wiem jak pozbyć się tego problemu. Chciałbym za wszelką cenę uniknąć formatowania kompa, bo nie wiadomo czy to coś da :/
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-01-2013, 20:28   

Solos napisał/a:
Nie bardzo wiem jak pozbyć się tego problemu. Chciałbym za wszelką cenę uniknąć formatowania kompa, bo nie wiadomo czy to coś da :/

No to cały czas będziesz w lesie
Musisz coś wykluczyć, inaczej się nie da, jak wykluczysz oprogramowanie to przynajmniej będziesz wiedział, że to coś sprzętowego, a tak to zgaduj zgadula w której ręce złota kula
_________________
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-01-2013, 23:26   

KOCUREK1970 napisał/a:
Nie bardzo wiem jak pozbyć się tego problemu. Chciałbym za wszelką cenę uniknąć formatowania kompa, bo nie wiadomo czy to coś da :/


a odpalić sobie z płytki jakiegoś małego linuksa i sprawdzić komputer ,to takie trudne?
_________________
 
  budry
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-01-2013, 00:51   

budry napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
Nie bardzo wiem jak pozbyć się tego problemu. Chciałbym za wszelką cenę uniknąć formatowania kompa, bo nie wiadomo czy to coś da :/


a odpalić sobie z płytki jakiegoś małego linuksa i sprawdzić komputer ,to takie trudne?

Ta podpowiedz nie powinna być skierowana chyba do mnie ;)
_________________
 
 
Solos 
light master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2013, 07:08   

Wygląda na to, że winnym jest jednak NOD32. Jak wyłączyłem filtrowanie protokołów dla Firefox-a, to zaczęło działać normalnie. Potestuję jeszcze w weekend. Dziwna sprawa, że zmiana routera na modem miała na to jakikolwiek wpływ.

P.S. Faktycznie można jeszcze spróbować Linuxa na CD :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-01-2013, 13:59   

Solos napisał/a:
Wygląda na to, że winnym jest jednak NOD32

Coraz częściej można też na innych portalach znaleźć info, że ten NOD32 a szczególnie z 2012 raku napsuł już zdrowo krwi nie jednemu
Solos napisał/a:
Jak wyłączyłem filtrowanie protokołów dla Firefox-a, to zaczęło działać normalnie

Czyli tak jak Ci radziłem z odinstalowaniem tego shitu i ponownym próbom
Solos napisał/a:
Dziwna sprawa, że zmiana routera na modem miała na to jakikolwiek wpływ.

Może być tak, że program zapisał sobie jakieś tam ustawienia sieci do właśnie Thomsona, a potem nastąpiła zmiana sprzętu i już tego nie zrobił ponownie, być może tak jest nawet napisany program, że jak się coś w sieci zmienia to powinno się odinstalować program i zrobić instalkę jeszcze raz
Ale to są tylko moje przypuszczenia,
co jednak nie zmienia faktu, że nawet tu na forum okazuje się, że ten NOD32 to główny sprawca problemów ludzi używających net z UPC i korzystających z tego programu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 11-01-2013, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateush 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2013, 14:00   

Bardzo dobry wybór wndr 4500, będzie służyć lata.

Co do NAS`a to nie w każdym + da się ram wymienić (na intelach można). DS213 to bardzo fajny model, podzespoły te same co stary 212+. Zasada jest taka żeby kupować najwyższy model na jaki cię stać bo apetyt rośnie bardzo szybko w miarę obcowania z synkiem :)
213 kosztuje 1095 zl (fipro). Ja aktualnie bawie się 212j i przy seedowaniu 20 torrentów i odtwarzaniu HD procek nie poci się aczkolwiek nie jest to sprzęt przyszłościowy, dlatego celuj raczej w 213 (polecam lekture na pronas).
Dodam od razu że warto kupić dyski WD RED specjalnie do Nasów przystosowane, ciche i chłodne do pracy 24/7 - komputronik ma dobre ceny na nie.
 
 
Solos 
light master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2013, 15:13   

mateush napisał/a:
Bardzo dobry wybór wndr 4500, będzie służyć lata.


Taką mam nadzieję, chociaż WiFi nie wydaje się mieć lepszego zasięgu niż Thomson. Na smartfonie pokazuje mi w poszczególnych pomieszczeniach taką samą silę sygnału. Trochę jestem tym zawiedziony. Poza tym na razie jest ok.

mateush napisał/a:
Dodam od razu że warto kupić dyski WD RED specjalnie do Nasów przystosowane, ciche i chłodne do pracy 24/7 - komputronik ma dobre ceny na nie.


Takie dyski mam zamiar właśnie kupić. Powstrzymują mnie tylko cały czas informacje jakie ludzie na forach piszą o problemach z transferem.
_________________
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 11-01-2013, 15:36   

Solos napisał/a:
WiFi nie wydaje się mieć lepszego zasięgu niż Thomson

I nic z tym nie zrobisz! To jest niestety duża wada Netgear'ów (i Linksys'ów też)- brak wykręcanych anten. Tak dokupiłbyś mocniejsze antenki i problem z głowy. Ja tak zrobiłem w moim wdr4300 i sygnał jest na całą klatkę schodową, całe piętro pode mną i nade mną.
 
 
mateush 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2013, 22:49   

Solos napisał/a:

Takie dyski mam zamiar właśnie kupić. Powstrzymują mnie tylko cały czas informacje jakie ludzie na forach piszą o problemach z transferem.


Jakie problemy z transferem ? Dysk tu nie ma znaczenia. NAS, kable, router, switch to może być problemem niskiego transferu. Często spotykam się że ludzie narzekają na słaby transfer PC > NAS i nie są świadomi że router ich ogranicza bo nie jest gigabit. Jak ktoś ma dobrze wszystko połączone to ma takie prędkości jakie są deklarowane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: