Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemów z pingami ciąg dalszy :(
Autor Wiadomość
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-01-2005, 11:33   

sebolsm napisał/a:
dzieki chłopaki, a z tym pierwszym to dziwne że nic nie halo, cały czas niedość że stoi tam serwer Team Speak to jeszcze serwer z gry CoD, Mohaa, no i Americas Army,

Pingi wykonywane z poziomu gry, to jest zupełnie coś innego niż pingi - czyli pakiety ICMP.
Podejrzewam, że gra "pinguje" po TCP albo UDP (czyli sprawdza po jakim czasie wróciła odpowiedź od serwera).

Jacek
 
 
n3x 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 4
Wysłany: 31-01-2005, 18:06   

To i tak macie spoko. Ja jestem graczem Counter Strika, i od jakiegoś miesiąca chello ledwo dycha (chello classic 1.5 Mb). Jestem z Krakowa. Mam program do testowania łącza i prosze zobaczcie co się dzieje codziennie:




to sa poprostu kpiny. Na dzień przynajmniej pół dnia od miesiąca jest problemów z zrywanym sygnałem od nich, jaja sobie chyba robią z ludzi. WWW ledwo chodzą. Prawidołowy wykres powinien wyglądać tak:



np godzine wszystko śmiga idealnie, transfer 180kilo/.sek przy ściąganiu a za chwile zaczyna się lipa i zrywane połączenie co 2 sek przez co www działaja gorzej niż na modemie. Zresztą widzicie wszystko na wykresach. Dodam że te czerwone kreski to brak połczenia z internetem.

Niepolecił bym chello największemu wrogowi.
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-01-2005, 19:52   

n3x napisał/a:
Mam program do testowania łącza i prosze zobaczcie co się dzieje codziennie:

Nie wiem co to za program (ale to mnie raczej nie interesuje), ale zacznij najpierw używać mniej zlagowanych serwerów.

n3x napisał/a:
Na dzień przynajmniej pół dnia od miesiąca jest problemów z zrywanym sygnałem od nich

Następnym razem staraj się napisać po polsku, to co chcesz przekazać. A jeżeli się dobrze domyśliłem, to najpierw zacznij od ustalenia czy winą są serwery gier, czy może są jakieś inne przyczyny.

n3x napisał/a:
WWW ledwo chodzą.

Jakieś konkretne adresy, czy wszystkie? Masz włączone proxy, czy nie? Jeśli włączone, to jakie? Może warto zmienić?

n3x napisał/a:
np godzine wszystko śmiga idealnie, transfer 180kilo/.sek przy ściąganiu a za chwile zaczyna się lipa

Skoro osiągasz maksymalne prędkości, to raczej nie jest to wina łącza i sygnału. A w takim razie powinieneś szukać przyczyny gdzieś u siebie.

n3x napisał/a:
i zrywane połączenie co 2 sek

Czym się to objawia? Resetuje się modem? Opisz może bardziej w jakich okolicznościach "nie ma połączenia", to znajdzie się u Ciebie ten błąd.

PS: jaki masz modem kablowy? Chodzi mi o producenta i model.

Jacek
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 31-01-2005, 21:31   

Jacek, wymiatasz. :)
 
  maciej@lebkowski.info
 
n3x 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 4
Wysłany: 01-02-2005, 06:23   

serwery nie są zlagowane, niewiem co próbujesz uświadomić mi swoją mową ale nie rozmawiasz z idiotą tylko z człowiekiem który w tym siedzi troszku.
Serwery testowane są najlepsze w polsce (GamesNET, pifpaf), na których nigdy nie ma lagów (ping 10-20).
Zrozum że to wina chello że jakby sygnał od nich jest i co 2 sekundy znika jest znika i tak w kółko.
W czasie kiedy są wyżej wymienione lagi żadne www się nieotwiera albo otwiera się z 2 minutowym opożnieniem i do tego z błędami w grafice. Proxy nie ma nic do rzeczy, i bez tego i z tym to samo.
To poprostu wina chello. I nieprubuj ze mnie robić idioty bo ja napisałem jak się objawia to łącze z (_).
 
 
 
Krajan 
light master


Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 55
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2005, 08:22   

to sprawdz czy gdzies nie masz skretki połamanej bo przez to moze gubic sygnal, albo modem jest walniety
 
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 01-02-2005, 10:36   

n3x napisał/a:
serwery nie są zlagowane, niewiem co próbujesz uświadomić mi swoją mową ale nie rozmawiasz z idiotą tylko z człowiekiem który w tym siedzi troszku.

Jednak dajesz nam powody do tego, żeby twierdzić inaczej.
n3x napisał/a:
To poprostu wina chello. I nieprubuj ze mnie robić idioty bo ja napisałem jak się objawia to łącze z (_).

No ale oczywiście nie zadzwoniłeś do helpdesku?
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-02-2005, 11:15   

n3x, cieszę się, że nie musze mówić laickim językiem. Jednak trochę chyba Cię poniosło.
Wracając do problemu, to powiedz jeszcze jaki masz modem, bo podejrzewam, że on jest uszkodzony (jedna seria jest wadliwa) i właśnie objawy mogą być takie jak piszesz że nonstop są zrywane połączenia.

Jacek
 
 
n3x 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 4
Wysłany: 01-02-2005, 13:04   

modem mam: motorola cornerstone cm200

myślisz że może być walnięty?

[ Dodano: 2005-02-01, 13:13:10 ]


to z obecnej chwili, to jeden z lepszych serwerów w polsce, ping 20 i powinna być ciągła zielona linia, każdy ma dobrze (pytałęm w tym momencie) tylko mi laguje, www znowu ledwo się otwierają. Może to faktycznie wina modemu?
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-02-2005, 14:53   

n3x napisał/a:
motorola cornerstone cm200


Nie motorola, a arris.
Dokladnie ten model o ktorym myslalem.
1. Albo sam podegnij styki we wtyczce do modemu, albo
2. wezwij serwis aby oni to zrobili

Modem przestanie sie resetowac, znikna problemy ze zrywaniem polaczenia.

Jacek
 
 
n3x 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 4
Wysłany: 01-02-2005, 15:40   

Jacek napisał/a:
n3x napisał/a:
motorola cornerstone cm200


Nie motorola, a arris.
Dokladnie ten model o ktorym myslalem.
1. Albo sam podegnij styki we wtyczce do modemu, albo
2. wezwij serwis aby oni to zrobili

Modem przestanie sie resetowac, znikna problemy ze zrywaniem polaczenia.

Jacek


Styki są podgięte już od 3 miesięcy chyba. Modem się nieresetuje. Zrywane jest połączenie bez resa modemu. I to cały problem :/ niewiem jak się z tym uoprać a to uciążliwe ; /
 
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 01-02-2005, 17:29   

Powiedz UPC, że masz wadliwy modem i chcesz wymienić.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
pajak 
easy master

Dołączył: 06 Gru 2004
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-03-2005, 12:55   

od jakiegoś czasu ( kilku dni) znowu zaczyna się robić to co kiedyś miałem a mianowicie skoki pingu w czasie gry w godzinach 10-23 czy coś w tym stylu. Zamieszczam screena z programu Visual Route KLIK. Wczesniej przez cały czas oraz teraz w godzinach 24-10 ping jest mały ale później nastepuje ostry skok. Tak jak się kiedyś pojawiło i po jakimś czasie ( kilka miechów) zniknęło tak teraz znowu to samo. Jakieś sugestie ?? :/
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-03-2005, 14:08   

pajak, problem ewidentnie jest na jednym z serwerów UPC: konkretniej
Kod:
z.atman.fasteth.chello.pl (193.111.36.17)  274.513 ms  276.066 ms  280.196 ms

Zgłoś to do serwisu chello (serwis@chello.pl).

Jacek
 
 
pajak 
easy master

Dołączył: 06 Gru 2004
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-03-2005, 15:42   

tez tak myslalem ze to po ich stronie ale wolalem sie upewnic.. mail poszedl; ciekawe kiedy odpowiedza/poprawia :/

[ Dodano: Pią Mar 11, 2005 22:50 ]
Cytat:
Szanowny Panie,

Po analizie pracy modemu zauważyłem znaczne okresowe wysycenie pasma (ściąganie lub wysyłanie z maksymalną prędkością). Proszę spróbować zrobić test po wyłączeniu wszelkich programów korzystających z łacza.

Z poważaniem


to mi przysłali...jaki test mam niby zrobić ?? visual routem czy czym :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: