Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z UPC
Autor Wiadomość
modoc 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 92
Wysłany: 09-11-2012, 12:12   Problem z UPC

Dobra a więc powiem krótko o co chodzi. Przechodziłem jakiś czas temu z Astera do UPC. Podpisałem umowę z nimi na czas nieokreślony, co mam zaznaczone. Niestety teraz się wynoszę wreszcie do domu poza Wawę i tam niestety będę miał tylko Aero2 :) plus Cyfrówkę. Czyli bida z nędzą. Jednak na infolinii powiedzieli mi teraz, że niby była to umowa promocyjna na dwa lata i niezależnie od podpisanej umowy na czas "nieokreślony" za zerwanie umowy mam zapłacić karę ponad 600 zł. Bo na podstawie jakiegoś tam paragrafu 6 jest to umowa na 2 lata. Tak mi powiedział gostek z infolinii. Jak to można ugryźć najlepiej ??.
  modoc
 
siary 
light master

Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 95
Skąd: Wawa
Wysłany: 09-11-2012, 12:34   

najlepiej przejdź sie do BOK-u i poproś o podłaczenie w nowej lokalizacji(przeniesienie usług).A że będzie to niemożliwe ze względu na brak świadczenia usług w Twojej lokalizacji, to umowa z winy UPC może być rozwiązana.Weź też jakieś dokumenty poświadczające zmianę Twojego adresu, akt notarialny czy dowód zakupu/budowy domu w danej lokalizacji.Powinno pomóc :)
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 09-11-2012, 14:08   

Jak umowa na czas nieokreślony może obowiązywać przez dwa lata...Przejrzyj umowę jeszcze raz.
_________________
 
 
modoc 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 92
Wysłany: 09-11-2012, 15:46   

zygikuleczka napisał/a:
Jak umowa na czas nieokreślony może obowiązywać przez dwa lata...Przejrzyj umowę jeszcze raz.


Dokładnie o to chodzi, na umowie mam wyraźnie zaznaczone, że umowa jest na czas nieokreślony. Jednak na infolnii konsultant stwierdził, że w punkcie 6 regulaminu który zaakceptowałem jest niby na 2 lata i że regulamin w tym wypadku jest wiążący :) .
  modoc
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 09-11-2012, 16:48   

No a może skorzystałeś z jakiejś promocji ze zobowiązaniem? To ewentualnie moze tłumaczyć to co opisujesz.
_________________
Ostatnio zmieniony przez zygikuleczka 09-11-2012, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JACKo 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 09-11-2012, 16:57   

Może coś w promocji było brane? Jakaś nazwa? To może promocja na 2 lata , a później przechodzi na czas nieokreślony.
_________________
  JACKo
 
gregor 
easy master

Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-11-2012, 19:27   

Z tym przechodzeniem na czas nieokreślony to chyba nie tak chyba trzeba wypowiedzieć umowę bo inaczej sami przedłużą o następny czas określony.

ScreenShot001.jpg
Z tym przechodzeniem na czas nieokreślony to chyba nie tak chyba trzeba wypowiedzieć umowę bo inaczej sami przedłużą o następny czas określony.
Plik ściągnięto 300 raz(y) 54,72 KB

 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 09-11-2012, 20:37   

Nikt na forum nie rozstrzygnie jaką masz umowę. Jeśli rzeczywiście jest na czas nieokreślony, to wystarczy wypowiedzieć. Szczegóły w znajdziesz w regulaminie.
 
 
modoc 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 92
Wysłany: 15-11-2012, 14:32   

Dobra a więc. Jest to niby pakiet za 120 zł co był z internetem 50 MB. Umowa miała być podpisana jako, że promocyjna na 2 lata. Jednak nie wiedzieć czemu jest w niej zaznaczone i podpisane, że jest na czas nieokreślony.
  modoc
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 15-11-2012, 16:20   

Liczy się tylko to co jest zaznaczone w umowie.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-11-2012, 21:35   

modoc napisał/a:
Umowa miała być podpisana jako, że promocyjna na 2 lata. Jednak nie wiedzieć czemu jest w niej zaznaczone i podpisane, że jest na czas nieokreślony.

Pewnie umowa jest bezterminowa, a tylko promocje miałeś miec przez 2 lata w tej cenie.
_________________
 
 
modoc 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 92
Wysłany: 03-01-2013, 15:53   

Susane napisał/a:
Nikt na forum nie rozstrzygnie jaką masz umowę. Jeśli rzeczywiście jest na czas nieokreślony, to wystarczy wypowiedzieć. Szczegóły w znajdziesz w regulaminie.


Dobra zrobię skan albo zdjęcie umowy i wrzucę.
Dalej twierdzą nawet w z-BOKu, że mimo to : "iż umowa podpisana jest jednoznacznie jako umowa na czas nieokreślony. To na podstawie paragrafu regulaminu umowa jest na dwa lata". I na moje pytanie to dlaczego umowa jest na czas NIEOKREŚLONY a nie OKREŚLONY to stwierdziła, że przedstawiciel musiał się pomylić ale to nie ma żadnego znaczenia.
  modoc
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 03-01-2013, 19:04   

modoc napisał/a:
to stwierdziła, że przedstawiciel musiał się pomylić

Nie pomylić to tak jest, że sama Umowa jest na czas nieokreślony. Jeśli jednak dodatkowo chcesz promocje to masz ofertę ze zobowiązaniem.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-01-2013, 21:02   

modoc napisał/a:
I na moje pytanie to dlaczego umowa jest na czas NIEOKREŚLONY a nie OKREŚLONY to stwierdziła, że przedstawiciel musiał się pomylić ale to nie ma żadnego znaczenia.

I to oficjalnie tak powiedziała?

Bo skoro tak to nie doszło do zawarcia żadnej umowy i nic Ciebie z nimi nie łączy. Nie musisz im za nic płacić a oni nie muszą świadczyć żadnych usług.

Tylko niech da to na piśmie, że ich przedstawiciel się pomylił i chcą aby uznać tą umowę za nieważną, wtedy możesz się na to zgodzić i puścić ich wolno (albo możesz się nie zgodzić i powiedzieć, że najpierw mają odda wszystkie pieniądze które przez pomyłkę zapłaciłeś im bez umowy).
  marekd@jabberpl.org
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 04-01-2013, 21:32   

Marek napisał/a:
Nie musisz im za nic płacić a oni nie muszą świadczyć żadnych usług.

Jednak warunki zostały potwierdzone odręczym podpisem a klient przed podpisaniem chyba wiedział co podpisuje. Zaniechaj więc proszę tego rodzaju rad bo jeszcze ktoś to weźmie poważnie.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: