Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana modemu na taki z WIFI
Autor Wiadomość
=STAR= 
classic master


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 216
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-10-2012, 07:53   Wymiana modemu na taki z WIFI

Witam
Właśnie chciałem zadzwonić do upc żeby mi wymienili modem ze starego WEBSTARA na jakiś z WIFI( btw wie ktos ile to kosztuje?) a tu czytam na forum że ludzie nie chcą modemów z WIFI tylko kupują własne dodatkowe routery, O CO CHODZI?

Po co do modemu z WIFI wpinać następny router z WIFI ????
 
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 22-10-2012, 09:00   

Bo ten z UPC jest gówniany i jest masa problemów z nimi...

Mój np. na początku miał tylko 20MB maxa, technicy to naprawili ale pozostał problem zacinania się netu przez WIFI (przez kilka do kilkunastu sekund totalny brak neta).

Dlatego ja mam TP-Linka podpietego do modemu UPC w ktorym WiFi jest wylaczone.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 22-10-2012, 09:01   

chodzi o to że modem Thomson ma zrypane Wifi i objawia się to słabym zasięgiem.
_________________
 
 
janekgra 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-10-2012, 09:34   

kubawojcik napisał/a:
Dlatego ja mam TP-Linka podpietego do modemu UPC w ktorym WiFi jest wylaczone



Jak wygląda szczegółowa konfiguracja. Czy w thomsonie (oprócz Wifi) wyłącza się także DHCP?. Jaki adres nadaje się dla TP-Linka?
 
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 22-10-2012, 10:44   

standardowe adresy IP Thomsona nie gryzą się z tymi od TPLink wiec ja nic nie zmienialem... wylaczylem tylko WiFi w Thomsonie a w TPLink ustawilem tylko zabezpieczenia..

Dodatkowo w Thomsonie wylaczylem firewall
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 22-10-2012, 13:29   

=STAR= napisał/a:
chciałem zadzwonić do upc żeby mi wymienili modem ze starego WEBSTARA na jakiś z WIFI( btw wie ktos ile to kosztuje?)
Trzeba zamówić usługę Wi-Fi jeśli nie masz jej w umowie, ale to się nie opłaca (16 zł mies.), lepiej już kupić własny sprzęt. Jedyny router, który od nich warto brać to EPC3925, jednak trudno go dostać.
 
 
wl.przemek 
light master


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 93
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-12-2012, 01:15   

Jezeli mam jeszcze stary modem z UPC ale nie z wifii i chcial bym miec komputer stacjonarny podlaczony kablem a laptop przez wifii to jaki sprzet musze kupic i czy modem ten z UPC musze zostawic ?
_________________
 
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-12-2012, 01:54   

Kup ruter wifi. Bedziesz go mógł podłączyć do modemu, który masz od UPC. Za pośrednictwem takiego rutera będziesz mógł podłaczyć do internetu komputer i inne urządzenia. Wybierając model zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy jest to ruter wifi w technologii n do 300 Mb/s i czy ma jednogigabitowe złacza LAN i WAN. To absolutne minimum i nic poniżej tego już nie warto brać, żeby nie pakować się w przestarzały sprzęt. Jeśli nie potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, to wystarczy Ci 150-200 zł.
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 05-12-2012, 17:04   

marder, Chyba sobie z tym zartujesz, po co ktos ma doplacac za 1Gb/s switch skoro drugi komputer i tak nie bedzie laczyl sie po kablu ?. Chyba że w niedlugim czasie planuje przejsc na te najwyzsze predkosci.
marder napisał/a:
Jeśli nie potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, to wystarczy Ci 150-200 zł.

Rownie dobrze moze kupic sobie router za 60 zl i wgrac alternatywne oprogramowanie ktore i tak zwiekszy funkcjonalnosc o rzedy wielkosci w porownaniu nawet do routerow za 600 zl .

wl.przemek, modem sobie zostaw dokup sobie jedynie router wifi w standardzie N (300 Mb/s) na forum bylo kilka tematow i byly wymieniane rozne modele ich plusy i minusy wystarczy sobie przejrzec i sprawdzic co najlepiej spasuje. Jesli Twoja siec domowa nie jest zbyt rozbudowana i nie planujesz roznych udziwnien nie ma sensu przeplacac.
_________________
 
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-12-2012, 17:34   

Q napisał/a:
marder, Chyba sobie z tym zartujesz, po co ktos ma doplacac za 1Gb/s switch skoro drugi komputer i tak nie bedzie laczyl sie po kablu ?. Chyba że w niedlugim czasie planuje przejsc na te najwyzsze predkosci.

No ale drugi komputer bedzie podpięty do rutera kablem. A Ty co mu radzisz, zeby kupił ruter ze 100megabitowymi portami? I co, za rok, jak zwiekszy predkość do np. 100 albo wiecej Mb to co wtedy mu poradzisz? Żeby kupił nowy ruter pewnie. Jesli juz cokolwiek kupować, to lepiej dopłacić te 50 czy 100 zł i mieć sprzęt, który wystarczy chociaż na kilka lat a nie na teraz tylko. Broń Boże, nie kupuj czasem takiego rutera wl.przemek.
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 05-12-2012, 20:14   

marder, A jak nie zwiekszy?. Poza tym mu o tym napisalem. Tez dobre, "Router na kilka lat" to chyba taki z dualband i radiem ac. Nawet jak bedzie zmienial sobie predkosc to jesli bedzie potrzeba to sobie wymieni, proste. Przy kwotach rzedu 60 zl to nie dylemat. Kupowanie sprzetu tylko po to "bo moze kiedys mi sie cos tam przyda za co doplacilem ekstra 150 zl" , a do czasu kiedy faktycznie sie przyda mozna byloby miec za ta cene cos duzo lepszego i aktualniejszego jest calkowicie bez sensu.

marder napisał/a:
Broń Boże, nie kupuj czasem takiego rutera wl.przemek.

bo go pioruny sarczyste ogniste... :D
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: