Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lagi w q3 :)
Autor Wiadomość
Suchy 
Klikacz

Dołączył: 11 Sie 2005
Posty: 9
Wysłany: 11-08-2005, 18:41   Lagi w q3 :)

Siema ej ludzie mam lagi w q3 mam chello light jeden moj kumpel tez ma lagi i kupil to smao co ja lagi nastepuja od godziny 17 : 00 potem jush sie grac nie da przez caly dzien jest wszystko ok a o 17 lagi :( !. Wczesniej caly czas byly dobre pingi co sie stalo :( :evil: moze na to ktos cos poradzic
Ostatnio zmieniony przez Suchy 11-08-2005, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m2m 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 11-08-2005, 18:44   

to znowu ja ;d wiem wiem cieszycie się wiec tak wróciłem z wakacji od 6 dni od godziny 16 do 23 jest LAG !! ping od 70 do 250 =/ nie wiem co wy tam kombinujecie ale mam juz tego dosyc.. kolega suchy ma od 17 =/ faryuch :Q
Ostatnio zmieniony przez m2m 11-08-2005, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
  lol
 
Suchy 
Klikacz

Dołączył: 11 Sie 2005
Posty: 9
Wysłany: 11-08-2005, 18:46   

my akurat gramy na tych samych serverach i na tej samej wersji lagi mamy na serverach gamesnet :) a na mantach ja mam srednie pingi od 40 - 80 ale na takich i tak sie grac nie da :/ :) ale mant nie ma na wersji 1.32 :D
 
 
 
m2m 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 11-08-2005, 18:51   

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| 10.134.0.1 - 0 | 24 | 24 | 0 | 8 | 47 | 0 |
| No response from host - 100 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| No response from host - 100 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| No response from host - 100 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| energis-lim.wix.net.pl - 0 | 24 | 24 | 32 | 119 | 235 | 62 |
| 212.38.193.97 - 0 | 23 | 23 | 31 | 119 | 234 | 78 |
| e-waw-dbp-r02p10.plwaw.energis.pl - 5 | 23 | 22 | 31 | 134 | 312 | 188 |
| 213.218.112.202 - 0 | 23 | 23 | 47 | 135 | 250 | 62 |
| 213.218.117.242 - 0 | 23 | 23 | 31 | 121 | 234 | 203 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

wykresik z winMTR ;d

[ Dodano: Pią 12 Sie, 2005 ]
kiedy ktos cos odpisze :Q :|
 
  lol
 
Bartas 
Klikacz

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 9
Wysłany: 13-08-2005, 19:24   

Witam ja niestety na serwach gamesnetu tez mam dosyc duze pingi. W ogole zauwazylem ze w q3 mam wyzsze pingi niz na innych grach. Mi sie wydaje ze to po czesci wina punkbustera. Jak cos z nim namieszalem to mialem na asterach nawet do 130 - 140. Skasowalem katalog pb od nowa instalka, update i odrazu 50-60-70 (co i tak rewolucja nie jest:P) Niestety jak gram gdzies na jakims polskim servie to ludzie zazwyczaj maja po 33 - 40 a ja zawsze mam wiecej:P Najlepszy ping w q3 to bylo 35 ale po kilku rundach juz skoczylo na 60:P Wiec pobawcie sie punkbusterem ewentualnie reinstall q3 (u mnie czasami pomagalo) a jak nie zadziala to do BOKu biegem najlepiej z ekipa:P Mam nadzieje ze to sie kiedys poprawi bo plakac sie chce jak widze kumpla ktory ma lacze 320/128 w sieci osiedlowej i ma pingi 2 x mniejsze odemnie;) Pozdrawiam.
 
 
m2m 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-08-2005, 21:27   

po pierwsze reinstalacja gry nic ne da :Q mam ja az 4 razy zainstalowana na hdd wiec nie ma oczym mowic po drugie pb sprawdza przez 30 sek od czasu ktorego znajdzujesz czy nie masz jakiegos rodzaju dopalaczy :Q przy czym masz ping 40 - 50 :] po 30 sek ping 30 przez cala gre tz w jak nie masz problemu z chello :twisted:

btw. jak dlugo grasz w q3 ? :wink:
 
  lol
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-08-2005, 21:49   

Niestety reinstalacja gry nie pomoże z wyników działania mtr widać, że to nie problem komputera ani przyłącza bezpośrednio przy komputerze, najprawdopodobniej zapchane łącze między chello a energis.
  marekd@jabberpl.org
 
m2m 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-08-2005, 21:56   

Marek napisał/a:
Niestety reinstalacja gry nie pomoże z wyników działania mtr widać, że to nie problem komputera ani przyłącza bezpośrednio przy komputerze, najprawdopodobniej zapchane łącze między chello a energis.


czyli ? kiedy mozna sie spodziewac poprawy ? i co jest przyczyna zapchania chello czy serwer :> bo jak wiadomo graczy z chello maja tylko lagi :roll:
 
  lol
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-08-2005, 22:20   

A skąd niby mam wiedzieć kiedy się poprawi, pewnie dopiero jak położą grubszy kabel. Na razie radzę poszukać innego serwera.
  marekd@jabberpl.org
 
m2m 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-08-2005, 23:18   

Marek napisał/a:
Na razie radzę poszukać innego serwera.


ligi esl cb i inne ważne mecze sa rozgrywane na jednych i tych samych serwerach czyli tam gdzie są lagi :roll: a aby nie stracić miejsca w tych rozgrywkach trzeba przyjmować wyzwania i grac wieczorne mecze :Q wiem wiem a co cię to Q: każdy ma jakieś hobby jeden angażuje się w to bardzie dróg mniej wiec raczej zmienienie serwera\serwerow jest niemożliwe Eto

taki dla wyjasnienia ;e
 
  lol
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 14-08-2005, 12:02   

Rezygnuj z chello i zakladaj neo ;) Duzo, bardzo duzo osob posiadajacych chello ma ten problem (nie twierdze ze wszyscy :!: ) ze nagle w godzinach wieczornych (kolo 17 czy tam 18 ) na danym serwerze pingi wzrastaja drastycznie (i tylko u posiadaczy chello).
Jedyna gre mp jaka posiadam to ET , z rok nie gralem :mrgreen: Kilka dni temu wlaczylem (powrot do wolfa : ) ) jakies updaty poszly i elegancko po takim dlugim czasie mi sie gralo ale wlasnie kolo godziny chyba 17 (a gralem juz ze 3 godziny) nagle zaczol mi slabnac skill - patrze ping z 40 paru wzrosl do ponad 250 :/ Zresetowalem gre i znowu to samo i nagle prawie wszystkie lub wszystkie serwerki z pingiem powyzej 200 (patrzylem na te dla 32 graczy)..... Odrazu sobie przypomnialem o tym dziale na forum i tych problemach (ktore mnie do tej pory nie dotyczyly bo mialem prawie roczna przerwe w graniu online)
Jest to dziwne bo kumpel posiadajacy niby stara zasyfiala neo 640 w tym samym czasie mial ping ~50ms...
Dodam ze z rok temu i wczesniej gdy zagrywalem sie na smierc :mrgreen: takich probelmow jak rano tak i wieczorem nie bylo :|


Wiec chello smierdzi hehe :mrgreen: ..... tzn :( ;( Nie wiem czy to ich wina czy nie, napewno nie jest to wina serwerow ani kompow graczy a skoro tak sie dzieje tylko u graczy chellowskich (tzn w tym samym czasie u graczy posiadajacych naprzyklad neo jest ok) to wniosek wysuwa sie jeden.

Nie obchodzi mnie to ze chello nie umie czegos skonfigurowac, ze to wina jakiegos WIXa czy tez innych nie ich laczy przez ktore akurat moje pakiety sa przesylane. Jest to wymowka, najogolniej te wszystkie opoznienia i wzrosty pingow po godzinie 17 to problem chello i to oni powinni to rozwiazac.
_________________
 
 
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 14-08-2005, 14:15   

Ludzie Upc istnieje kilka/nascie lat.Taka Tpsa istnieje kilkadziesiat.Nie pamietacie juz jakie byly problemy z sdi a potem z neostrada?.

Dajcie mi patyk i sznurek a zbuduje lodz podwodna. 8)
Skoro chello przyspieszylo w ciagu kilku lat z 512 az do 4 mbitow a uzytkownikow przybywa to nie dziwcie sie ze laguje.
Nie jest to co prawda usprawiedliwienie gdyz powinni pieniadze inwestowac w infrastrukture,ale dajcie im troche czasu.
Pamietam ze za czasow 1 mbit'u w classic nie bylo problemu z pingiem w grach.Problemy zaczely sie dopiero po podwojnym przyspieszeniu wszsytkich lacz.

p.s. Nie dziw sie ze kolega ma lagi skoro sam w tym czasie pewnie sciagasz XXX :D .


Rcube nie wzioles pod uwage ze jeszcze miesiac/dwa temu to neostradowcy narzekali na lacza na polskich serverach.
Sytuacja zmienia sie co kilka miesiecy i takie ironiczne doradzanie jest nie namiejscu.
Nikt nie wie co sprawi neo 6mbitow i jak obciazy lacza tpsy.
_________________
 
 
m2m 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 14-08-2005, 14:44   

za chello light place 59 na miecha Q: a za neo 1mb\s placi bym 168,99 a za 512 119,00 za jakosc trzeba placic ehh jest roznica wiec narazie nie interesuje mnie zmiana :| za rok moze dwa neo dorowna cenom chello to moge myslec o zmianie ;9

[ Dodano: Nie 14 Sie, 2005 ]
Cytat:
Już w przyszłym roku fińska firma Teleste będzie udostępniać abonentom telewizji kablowej łącza internetowe o przepustowości do 100Mb na sekundę.
To 50-krotnie więcej, niż standardowo oferują dzisiejsze kablówki (100-krotnie więcej niż ma przeciętny polski internauta). Obecnie transmisję na poziomie 100Mbps uzyskuje się tylko przy użyciu światłowodów. Wymaga to jednak specjalnej infrastruktury, a sieć kablowa jest gotowa do wykorzystania. Finowie opracowali rozwiązanie pozwalające na rekordowy transfer z użyciem istniejących kabli. Koszt podłączenia będzie wahać się od 50 do 200 euro. Usługa Ethernet-to-the-home daje Teleste ogromną przewagę nad konkurencją - przedstawiciele firmy oceniają, że do katalogu innych dostawców podobne łącza trafią nie wcześniej niż w drugim kwartale 2007 r.

Obecnie Teleste prowadzi testy w Holandii. Prawdopodobnie w pierwszej fazie udostępniania usługi większość użytkowników będzie korzystać z łącz nie wykorzystujących maksymalnych możliwości Ethernet-to-the-home, które na dzisiejsze standardy jest po prostu zbyt szybkie. Pracownicy Teleste przewidują jednak, że już za kilka lat za absolutne minimum uznawane będą łącza zapewniające transmisję na poziomie 30Mbps.

A jak traktowani są polscy internauci? słabej jakości łącza, często limitowane(Neostrada) za ogromną cenę, która uznana jest na jedną z najwyższych w Europie. Co dostaniemy za 50 Euro w Polsce?
- Neostrada 512kbp/s i limit 15GB na miesiąc
- Kablówka: 2-3Mbit, zależnie od dostawcy
- Radiowe: 512-768kbp/s



Nie pozostaje nic innego jak czekać aż polski rynek zostanie otwarty dla firm telekomunikacyjnych z zagranicy, bo okradnie klientów przez TPSA musi sie wreszcie skończyć! :d :wink:
 
  lol
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 14-08-2005, 16:14   

dopesc napisał/a:
Ludzie Upc istnieje kilka/nascie lat.Taka Tpsa istnieje kilkadziesiat.Nie pamietacie juz jakie byly problemy z sdi a potem z neostrada?.


Po pierwsze chello istnieje stosunkowo dlugo, nawet bardzo dlugo. To nie jest przeciez Polska firma, byla wczesniej pewnie w innych krajach Europy niz u nas.
Ja sam mam chello od roku 2000 (czyli chyba od poczatku chello na polskim rynku ) a wtedy............. TPSA wprowadzala cos takiego jak SDI a Neostrady nie bylo, przynajmniej tej adsl. Wiec gadka w stylu ze nie dawno to nie wypal.


dopesc napisał/a:

Dajcie mi patyk i sznurek a zbuduje lodz podwodna. 8)
Skoro chello przyspieszylo w ciagu kilku lat z 512 az do 4 mbitow a uzytkownikow przybywa to nie dziwcie sie ze laguje.


To nie sa czasy komuny, ludzie placa i wymagaja i maja do tego prawo. Nic nie jest za darmo i nikt laski nie robi.

dopesc napisał/a:

Nie jest to co prawda usprawiedliwienie gdyz powinni pieniadze inwestowac w infrastrukture,ale dajcie im troche czasu.


Czas to pojecie wzgledne, ale ciekawe ile im to czasu jeszcze zajmie.

dopesc napisał/a:

Pamietam ze za czasow 1 mbit'u w classic nie bylo problemu z pingiem w grach.Problemy zaczely sie dopiero po podwojnym przyspieszeniu wszsytkich lacz.


Ja nie pamietam czasow 1mbita w classicu pewnie dlatego ze o ile mnie pamiec nie myli nie bylo 1mbita w classicu. Dluuuuuugo bylo 0,5Mbita, potem 768kbps, nastepnie 1,5 Mbps a teraz 2Mbps. Dosyc krotko bylo 768kbps ale wtedy mialem niezle pingi w ET. Pamietam tez ze w RTCW w pierwszych dwoch latach serwery polskie mialy tragiczne pingi ale to byly czasy ze wogole net w chello chodzlil tak ze to co Polakie to bylo wolne a to co na zachodzie to bylo szybkie hehehe.... nawet mi to nie przeszkadzalo bo i tak wtedy na polskich stronkach nic nie moglem znalezc :mrgreen:


PS.
Tak... jedyna gra przez te lata w mp to dla mnie tylko vRTCW oraz pozniej RTCW:ET a kiedys sporadycznie vq3 ;)

dopesc napisał/a:

p.s. Nie dziw sie ze kolega ma lagi skoro sam w tym czasie pewnie sciagasz XXX :D .


Nie wiem jak kolega ale ja XXX nie sciagam.




dopesc napisał/a:

Rcube nie wzioles pod uwage ze jeszcze miesiac/dwa temu to neostradowcy narzekali na lacza na polskich serverach.
Sytuacja zmienia sie co kilka miesiecy i takie ironiczne doradzanie jest nie namiejscu.
Nikt nie wie co sprawi neo 6mbitow i jak obciazy lacza tpsy.


Niech narzekaja i umieraja, interesuje mnie to tyle co zeszloroczny snieg. Mi ma dobrze chodzic a nie jakiemus ziomkowi na wsi ktory jest podpiety do sdi dzielonego na 15 wiosek :)
_________________
 
 
 
m2m 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 15-08-2005, 13:51   

godzina 13.30 a ja mam laga :////////////// no nie moge :////// )spAm( ;/
 
  lol
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: