Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa usługa: UPC Phone
Autor Wiadomość
gregor 
easy master

Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-10-2012, 15:05   Nie działa

Zainstalowałem UPC Phone na SG S II w sieci Orange 10 bm. i tylko w tym dniu działało wykonałem kilka bezproblemowo rozmów. Od następnego dnia zero do dzisiaj nie łączy żadnych rozmów nawet sygnału nie łapie pomimo z ikonka zielona internet działa po wifi i 3G bez zarzutu, restarty telefonu, wylogowania i restarty na stronie Moje UPC nic nie pomagają. Sądzę, że jak ktoś już wcześniej pisał operator komórkowy /u mnie Orange/ zablokował tą aplikację-usługę. Jeżeli by tak było to UPC powinno to sprawdzić i ewentualnie dogadać się z operatorami i poinformować swoich klientów jakie sieci blokują a nie dawać usługę w ciemno. Czy ktoś może ma jakieś szersze informacje w tej sprawie.
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 16-10-2012, 15:12   

Niestety masz rację... u mnie też padło (orange) :cry:
A było tak miło... przez 2 dni...
 
 
JANUARY 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 303
Skąd: IIImiasto
Wysłany: 16-10-2012, 17:24   

Przy aktywnym połączeniu przez modem 3G na tablecie mam komunikat , że brak Wi Fi . W aplikacji mam zaznaczone " automatycznie" Wi Fi oraz 3G i nie mogę nawiązać połączenia.
Jednak po przełożeniu modemu do routera, gdy tablet łączy się przez Wi Fi - wtedy UPC Phone działa.
O co tu chodzi?
  Yar13
 
Lord Rayden 
light master


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 93
Wysłany: 18-10-2012, 09:24   

Chyba najlepsza sprawa to wyjazdy zagraniczne. Jesli jest dostęp do WiFI - na przytkład w sieci Starbucks, Coffee Heaven albo w hotelu, wynajętym mieszkaniu to dzwonimy do domu taniej niż w roamingu.
_________________
 
 
damga 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 109
Wysłany: 19-10-2012, 15:47   

UPC pisze na swojej stronie, że są darmowe rozmowy pomiędzy aplikacjami zalogowanymi do tego samego konta. Jak je realizować? Czy wykręcić swój własny numer? Czy to na pewno nie zjada wtedy minut? No i wtedy dzwoni wszystko, a nie tylko ta jedna wybrana, z którą chce się połączyć?
Czy może jest jakiś inny sposób?
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 23-10-2012, 12:06   

Mogę potwierdzić te informacje, dzwoniąc na inne urządzenie zalogowane do tego samego konta, połączenie jest realizowane bez naliczeń. Połączenie takie wykonujemy dzwoniąc na swój własny numer telefonu z UPC. Pozdrawiam
 
 
muddy 
light master

Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 96
Wysłany: 26-10-2012, 10:40   

TePeO, czy jest jakakolwiek szansa, by korzystać z innej aplikacji, niż oficjalna UPC Phone? W końcu to jest standardowy SIP, jednak nie udało mi się połączyć z serwerem przy użyciu "standardowych" aplikacji klienckich SIP. Mimo wszystko aplikacja UPC Phone idealna nie jest: często się zawiesza, często niespodziewanie zamyka, często nie jest w stanie się podłączyć mimo iż połączenie internetowe działa prawidłowo, baterię pożera w zastraszającym tempie. O ile nadaje się z biedą do wykonywania połączeń, to używanie jej do odbierania jest praktycznie niemożliwe.

Wiele telefonów (nie tylko z Androidem) obsługuje fabrycznie protokół SIP i robi to o niebo lepiej niż Wasza aplikacja (a raczej: aplikacja "brandowana" przez Was). Dlaczego nie możecie pozwolić na "standardowe" logowanie za pomocą dowolnej innej aplikacji? Także z komputera (PC), telefonów z Symbianem itd.
_________________
  muddy
 
jacek12 
classic master

Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 181
Wysłany: 26-10-2012, 14:22   

szkoda, ze nie ma tej aplikacji rowniez na windows phone'y, VoipDiscount wypuscil juz aplikacje MobileVoip orpocz iOSa i Androida rowniez na windows phone
 
 
jolie 
Klikacz

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: 31-10-2012, 09:01   

zsoi3 napisał/a:
Świetna usługa - przetestowałem na SGS2 i działa bardzo dobrze; dobra jakość połączeń. No i pocztę ze stacjonarnego można zdalnie odsłuchać. :)


Łał... ktoś korzysta z poczty głosowej? Podziwiam - ja pierwsze co robię na każdym telefonie to wyłączam pocztę głosową. Przy telefonie w UPC dodatkowo deaktywuję połączenia oczekujące - bo potem domownicy nie zwracają uwagi (albo się najwyżej wkurzają) że coś im pika, za to dzwoniący mają pretensje "gdzieście byli, dzwonimy dzwonimy i nikt nie odbiera".

Co do call waiting - zabawne, że jakiś prosty telefon panasonica potrafi pokazać że jest druga rozmowa, ale nie ma możliwości by ją odebrać :D
 
 
terefere 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Katowice
Wysłany: 31-10-2012, 13:24   

TePeO napisał/a:
Mogę potwierdzić te informacje, dzwoniąc na inne urządzenie zalogowane do tego samego konta, połączenie jest realizowane bez naliczeń. Połączenie takie wykonujemy dzwoniąc na swój własny numer telefonu z UPC. Pozdrawiam
A jak wygląda dzwonienia na własny numer i odebraniu połączenia fizycznie?
Dzwonie z UPC Phone normalnie na stacjonarny. Również darmowo czy w ramach minut do sieci UPC?
 
 
luten 
Klikacz

Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 5
Wysłany: 16-11-2012, 13:47   

terefere napisał/a:
TePeO napisał/a:
Mogę potwierdzić te informacje, dzwoniąc na inne urządzenie zalogowane do tego samego konta, połączenie jest realizowane bez naliczeń. Połączenie takie wykonujemy dzwoniąc na swój własny numer telefonu z UPC. Pozdrawiam
A jak wygląda dzwonienia na własny numer i odebraniu połączenia fizycznie?
Dzwonie z UPC Phone normalnie na stacjonarny. Również darmowo czy w ramach minut do sieci UPC?


terefere, wybierasz z komórki numer stacjonarny i dodzwaniasz się na urządzenie zalogowane na tym samym koncie :) czyli dzwoni stacjonarny i inne urządzenie z aktywną usługą. Jak się odbierze któreś to automatycznie pozostałe przestają dzwonić.
 
 
alma 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 85
Wysłany: 20-11-2012, 17:10   Moje UPC - UPC Phone

W Moim UPC w UPC Phone nie widać mojego zarejestrowanego telefonu. Dzisiaj w Moim UPC zniknęło całe "lewe" menu i nie ma możliwości wejść do UPC Phone. Do teraz wykaz wykonanych rozmów to jakaś kpina z klientów - aktualizowane jak się komu chce i kiedy chce. Poza tym ten wykaz nijak się ma do faktycznych wykazów w rachunku. Czy to jakiś problem zrobić import bilingów - przeciętny informatyk robi to w jeden dzień.
Wydaje mi się że to całe Moje UPC to "knot" jakich mało - wstyd publikować takie funkcjonalności. Panie i Panowie z działu informatyki weźcie się do roboty !!!
_________________
 
 
enigmapl 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-12-2012, 13:24   

Możliwość korzystania ze wbudowanego SIP w telefonach z Androidem byłaby super!

Dwa pytania nt. UPC Phone:
1) jakie naliczanie jest jest w UPC? sekundowe? 30sekundowe? minutowe?
2) czy zna ktoś może aplikację na Androida, która by zliczała ilość wykorzystanych minut?
 
 
Morcik 
Klikacz


Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: 13-12-2012, 02:16   

entersc napisał/a:
Bardzo Fajna sprawa,nie muszę mieć dwóch telefonów na biurku,wystarczy komórka.Działa bardzo dobrze.Oby więcej takich nowości.Pozdrawiam


Czy można tak połączyć MOTOROLĘ Gleam EX211
_________________
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13-12-2012, 21:05   

Morcik napisał/a:
Czy można tak połączyć MOTOROLĘ Gleam EX211

Niestety nie, musisz posiadać iPhona lub telefon z androidem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: