Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak rozwiązać umowę na czas określony?
Autor Wiadomość
waska79 
Klikacz

Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 1
Wysłany: 04-10-2012, 13:20   jak rozwiązać umowę na czas określony?

Witam
W maju podpisałem umowę na czas określony z upc. Chciałbym ją jednak rozwiązać bez płacenia kary
Czy może ktoś wie czy można zrobić w ten sposób: Podpisać z nimi nową umowę na czas określony na usługi droższe (wtedy by się chyba zgodzili) i odstąpić od niej w terminie 10 dni. Wtedy stara umowa i nowa byłyby nieważne?Jak to jest może ktoś wie??
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 04-10-2012, 14:02   

o losie :) ... jedyna możliwość to jak się zmieni regulamin albo wyłączą jakąś stacje tv o czym dowiesz się na tym forum lub mailowo od upc.
  misiek122
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 04-10-2012, 14:27   

Nieźle kolega zakombinował, ale to chyba nie jest takie łatwe :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-10-2012, 21:46   

Cytat:
Jak to jest może ktoś wie??

:mrgreen:
waska79 napisał/a:
Czy może ktoś wie czy można zrobić w ten sposób: Podpisać z nimi nową umowę na czas określony na usługi droższe (wtedy by się chyba zgodzili) i odstąpić od niej w terminie 10 dni.

Można.
waska79 napisał/a:
Wtedy stara umowa i nowa byłyby nieważne?

Nie. Bo jak wypowiesz tą nową umowę w 10 dniach to wszystko wraca do punktu wyjścia, czyli do starej umowy którą to masz nadal na czas jaki pierwotnie została zawarta.
_________________
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 04-10-2012, 22:59   

Jest tak jak Kocurek mówi, ale ja bym się skontaktował z Rzecznikiem Konsumenta albo zapytał w UKE, czy UPC ma podstawy do takiego zachowania.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 05-10-2012, 08:43   

Adan napisał/a:
czy UPC ma podstawy do takiego zachowania.

Do jakiego przepraszam? Do podpisania Umowy z Klientem?

Proponuje nieco rozważniej wybierać kwestie do konsultowania z UKE. To nie jest jakiś dobry wujek który będzie każdemu tłumaczył podstawowe rzeczy. Jak już siać teorie spiskowe to proponuję więcej samodzielności w czytaniu...
_________________
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 05-10-2012, 09:23   

Adan napisał/a:
Jest tak jak Kocurek mówi, ale ja bym się skontaktował z Rzecznikiem Konsumenta albo zapytał w UKE, czy UPC ma podstawy do takiego zachowania.


Oczywiście że tak jest...
Jeśli była by taka możliwość to wszyscy bezkarnie zrywali by umowy terminowe...
no chyba że ma się najwyższy możliwy pakiet usług ;)
Więc zawracanie d... UKE czy innym instytucją jest krótko mówiąc bezpodstawne
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 05-10-2012, 19:07   

zygikuleczka napisał/a:

Proponuje nieco rozważniej wybierać kwestie do konsultowania z UKE. To nie jest jakiś dobry wujek który będzie każdemu tłumaczył podstawowe rzeczy. Jak już siać teorie spiskowe to proponuję więcej samodzielności w czytaniu...

Jest opcja na stronie UKE - zapytanie do... - więc co to za zawracanie d...y, skoro od tego tam są, by odpowiadać na pytania?
Akurat z czytaniem to ja nie mam żadnego problemu:
Najczęstsze pytania obecnych klientów UPC napisał/a:
Nie zapłacę podwójnego abonamentu?

Nie, w momencie zastąpienia dotychczasowych usług nowymi, obecny abonament zostanie zastąpiony nowym.

Co się staje z moim okresem zobowiązania?

Przystąpienie do nowej promocji wiąże się z odnowieniem okresu zobowiązania na 24 miesiące, obecny okres zobowiązania zostanie anulowany.


Jak dla mnie to z anulacją okresu zobowiązania powinna iść anulacja umowy, bo inaczej powinni wystawiać dwa rachunki na starą i nową umowę.

Caney napisał/a:
Jeśli była by taka możliwość to wszyscy bezkarnie zrywali by umowy terminowe...

A skąd ta pewność, że nie mogą? UPC w poszukiwaniu większego zysku zgadza się na nową umowę, ale to pociąga za sobą ryzyko rezygnacji z niej w terminie 10 dni.

Konkrety Panowie, skoro jesteście ekspertami. Chętnie zobaczę paragraf w jakimkolwiek regulaminie, że w przypadku rezygnacji po przejściu na nowe warunki, stara umowa znów obowiązuje (choć i tak durnie to brzmi i nie wyobrażam sobie tego w żadnej innej dziedzinie życia).
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 05-10-2012, 19:19   

Adan napisał/a:
więc co to za zawracanie d...y, skoro od tego tam są, by odpowiadać na pytania?

Zapytaj ich w takim razie jeszcze o inne frapujące Cie kwestie.
Co wnosisz poprzez wskazany cytat bo nie bardzo rozumiem. Nijak ma się to do udowodnienia Twojej tezy. W zasadzie nawet całkowicie ją obala. No chyba, że opierasz się jedynie na słowie anulowany.
A co do tego Twojego oczekiwania podstawy prawnej:
Obowiązuje umowa przewidująca określony tryb rozwiązania(pismo, 30 dni wypowiedzenia). Abonent korzysta z promocji, której postanowienia w żaden sposób nie zmieniają zasad rozwiązania Umowy a więc obowiązuje jw. W razie odstąpienia w ciągu 10 dni anulowany jest aneks(promocja) bo do niej abonent przystąpił z zachowaniem prawa 10 dni na rezygnację. A umowa i jej postanowienia obowiązują na każdym z ww. etapów.
A jeśli już z tego Twojego cytatu coś tam wywodzić to zawiera on informację Abonament-kto powiedział, że to równoznaczne z Umową?:)
ps. to oczywiście tak z przymrużeniem oka.
_________________
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 05-10-2012, 19:51   

Ja rozumiem, że zadawanie innym pytań jest dla Ciebie czymś traumatycznym? Bo nie wiem skąd ten wstręt.
I jak najbardziej mógłby rozwiązać tą umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia, czyż nie? Skoro jak piszesz, promocja jest aneksem, a nowym aneksem zastępuje stary, a potem z niego rezygnuje, to zostaje mu "czysta" umowa na czas nieokreślony.

Przy czym jakiś czas temu zmieniono prawo i każdy aneks jest traktowany jako nowa umowa, a nie jakiś tam aneks. A rozwiązywać umowy w terminie 30 dni nie musi, bo ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od dnia jej zawarcia.

Ja bym powalczył, Tobie się to nie widzi. waska79 zrobi jak będzie chciał. W każdym razie pytanie UKE i rzecznika nic nie kosztuje... Z mojej strony to tyle.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 05-10-2012, 19:57   

Nie jest niczym traumatycznym ale uważam, że nie powinno się pytać o rzeczy proste-takie na które odpowiedź jest oczywista, łatwa do odnalezienia.
Powalczyć też lubię ale wtedy jak jest sens. A w tej sytuacji nie ma.
_________________
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 05-10-2012, 22:19   

To jak wyjaśnisz to, że ja zastępując starą promocję, promocją nową, a następnie od niej odstępując w terminie 10 dni dalej miałem świadczone stare usługi, tylko że tym razem podobno (potwierdzenie w mailu) na umowie na czas nieokreślony?
Bo to ani nie wygląda na moją wersję, ani na Twoją...

UPC nie ma obowiązku klientowi z umową oferować nowej umowy. Równie dobrze, może powiedzieć, że zaoferuje klientowi taką promocję, ale dopiero za x miesięcy, jak poprzednia będzie zbliżała się do końca. I wszyscy mieliby jasność.
Ale robi to - z chęci większego zysku. W moim mniemaniu może za chciwość (chęć zadowolenia klienta, hehehe...) zostać skarcona. Bo instalator przyjeżdża do mnie z nową promocją i nową umową do podpisu. Jeśli z niej po podpisaniu zrezygnuję, to co mnie jeszcze łączy z UPC? Stara umowa, której już nie ma, bo została zastąpiona?

Cieszę się, że dla Ciebie to jest łatwe do znalezienia. Ja jeszcze nie znalazłem nic w regulaminie o tym, że w przypadku, gdy abonent posiadał w chwili przejścia na nową umowę, umowę starą, to w przypadku odstąpienia od nowej umowy usługi będą świadczone w oparciu o starą (abstrahując od tego, na jakich przepisach chcieliby to oprzeć). Jest jedynie informacja na stronie, którą cytowałem.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 05-10-2012, 22:35   

Adan, wymyślasz. Oczywistym jest, że po odstąpieniu do Aneksu Umowa wraca do punktu wyjścia tj. dalej obowiązuje w trybie przed przedłużeniem. Czyli np. na czas nieokreślony.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-10-2012, 23:54   

Adan napisał/a:
instalator przyjeżdża do mnie z nową promocją i nową umową do podpisu. Jeśli z niej po podpisaniu zrezygnuję, to co mnie jeszcze łączy z UPC? Stara umowa, której już nie ma, bo została zastąpiona?

Czym to niby została zastąpiona...przecież zrezygnowałeś z nowej umowy w terminie 10 dni, to wracasz do starej umowy, bo tej starej nie wypowiedziałeś, a w żadnej umowie NIE ma zapisu, że rozwiązuje się ona automatycznie po ustaniu okresu zobowiązania-każda umowa, regulamin jest tak zbudowane, że naprawdę chronione są TYLKO interesy firmy i nic więcej, no bo napewno nie NAS jako klientów
Czyli jak ja chciałbym coś zmienić w umowie, czy to cenę usługi, czy to czas trwania czegoś to operator się zaraz burzy i absolutnie się na nic nie godzi, natomiast jeśli firma chce cokolwiek zmienić to ja MUSZĘ się na to zgodzić, bo jak nie to przestaję być ich klientem, bo firma rozwiązuje umowę ze mną bo się na coś tam nie zgodziłem-CHORE
_________________
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 07-10-2012, 01:14   

Czy przypadkiem przy zmianie usług nie jest wystawiany aneks do umowy a nie nowa umowa?
Nową umowę można wypowiedzieć w ciągu 10 dni, aneksu do umowy nie można.

Cytat:
W przypadku zawarcia umowy poza lokalem przedsiębiorstwa, 10 –
dniowy termin na odstąpienie jest liczony od dnia zawarcia umowy.
Przed zawarciem umowy konsument powinien zostać poinformowany o
prawie odstąpienia oraz powinien otrzymać wzór oświadczenia o
odostąpieniu (brak obowiązku dostarczania konsumentowi wzoru
oświadczenia o odstąpieniu w przypadku zawierania umów na
odległość). Brak pisemnej informacji o prawie odstąpienia powoduje,
że termin na odstąpienie nie rozpoczyna swojego biegu, a konsument
może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od dnia uzyskania
informacji o prawie odstąpienia, jednak może to nastąpić nie później
niż w terminie 3 miesięcy od wykonania umowy.
Przepisy ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw
konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez
produkt niebezpieczny odnoszą się do umów zawieranych przez
konsumenta, nie do aneksu. Aneks do umowy nie jest zawarciem nowej
umowy, a wyłącznie zmianą warunków już istniejącej umowy. Prawo
odstąpienia od umowy w terminie 10 dni nie przysługuje zatem
konsumentowi w przypadku podpisania przez niego aneksu do umowy poza
lokalem przedsiębiorstwa.


--
Z poważaniem
Paweł Kucharczyk
Urząd Komunikacji Elektronicznej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: