Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jasna instrukcja podłączenia Thomsona z dodatkowym routerem
Autor Wiadomość
janekgra 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-10-2012, 06:25   Jasna instrukcja podłączenia Thomsona z dodatkowym routerem

Temat podłączenia do Thomsona od UPC drugiego routera z mocniejszym i stabilnym wifi przewija się w wielu postach. Dużo w nich rozbieżnych informacji, czasami wręcz sprzecznych- ogólnie sporo chaosu. Czy są osoby które czują się na siłach podać jasną dla wszystkich instrukcję, krok po kroku, takiego podłączenia. Co z czym łączyć, w jakiej kolejności, jakie usługi wyłączyć na Thomsonie i w którym momencie, jakie uaktywnić na drugim routerze. Nie ukrywam ze sam jestem takim rozwiązaniem zainteresowany, ale im więcej czytam na ten temat to tym bardziej jestem skołowany. Mam nadzieję że mój apel spotka się z pozytywnym odzewem.
Pozdrawiam.
 
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 04-10-2012, 13:14   

Witam.
Jest to co prawda mój pierwszy post na forum ale przeglądam je już od jakiegoś czasu i śmiało mogę stwierdzić, że drugiej takiej skarbnicy wiedzy na temat internetu z sieci kablowych nigdzie nie ma. Ale do rzeczy.
Jako, iż sam jestem posiadaczem modemu ThomsonTWG870 i posiadam swój własny router (Linksys EA4500), postanowiłem napisać, jak to jest u mnie podłączone.
Generalnie nie ma tu nic skomplikowanego - jeden z portów RJ45 Thomsona połączyłem kablem z portem WAN mojego routera.
W konfiguracji routera zmieniłem adres sieci i samego urządzenia na 192.168.2.1. W ustawieniach portu WAN wpisałem statyczny adres 192.168.0.2.
W ustawieniach Thomsona włączyłem jedynie DMZ i jako adres wpisałem właśnie 192.168.0.2. Od tej pory mój router jest jakby przezroczysty dla wszystkich usług i wszelkie zmiany przekierowania portów czy tym podobne wykonuję już na routerze. Ostatnią rzeczą jaką polecam zrobić, jest wyłączenie WIFI w Thomsonie żeby nie zakłócało bez potrzeby naszego routera.
Jedynym minusem takiego rozwiązania jest fakt, że po odłączeniu Thomsona od prądu bądź po awarii zasilania, na nowo puszę ustawiać DMZ bo praktycznie żadne ustawienia nie są zapamiętywane i powracają do wartości domyślnych.
 
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 04-10-2012, 13:49   

Ja nic nie kombinowałem z adresami IP i wszystko działa. DMZ również nie ruszałem.

Mam ten sam modem + router TP Link
 
 
ra 
classic master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 158
Wysłany: 04-10-2012, 14:02   

Wszystkie czynności wykonujemy podłączając najpierw Thomsona przez przewód z komputerem, a następnie router z komputerem. Po ich skonfigurowaniu podłączamy oba urządzenia ze sobą

Thomson

Network -> LAN:
IP Address: 192.168.0.1
DHCP Server: No

Advanced -> DMZ Host:
DMZ Address: 192.168.0.2 (IP dołączonego routera) [Przez przekierowanie wszystkich portów na router będziemy mogli z jego poziomu przekierowywać porty]

Firewall -> Web Filter:
wyłączyć wszystkie opcje, niech tym się zajmie router

Wireless -> Basic:
Interface: Disabled
Jeśli nie da się wyłączyć wifi w Thomsonie, należy:

Wireless -> Basic:
Channel: ustawić kanał nie nakładający się od ustawionego w dołączonym routerze

Wireless -> Advanced:
Output Power: najmniejsza wartość

Dołączany router

Podłączenie:
Router: WAN
Thomson: dowolny port LAN (Ethernet)

Network:
Type: Static
IP Address: 192.168.0.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1
Primary DNS: 62.179.1.63
Secondary DNS: 62.179.1.62
DHCP: Enabled

Wireless:
Wireless Mode: Access Point
SSID: nazwa naszej sieci
Channel: przez program inSSIDer sprawdzamy jaki przedział pasma mamy wolny / najmniej użytkowany i ustawiamy odpowiedni kanał

Channel Width (Bandwidth): 40MHz jeśli chcemy uzyskać synchronizację wifi powyżej 144 Mbps dla routera 300 Mbps. Wiąże się to z zablokowaniem 8 kanałów: http://www.dd-wrt.com/wik...2.4GHz_Channels
Security: WPA2 Personal
Encryption: AES
Shared Key: hasło im dłuższe tym lepsze składające się z małych, wielkich liter, cyfr i znaków specjalnych

PS. Polecam następujące routery:
Do 200zł
Asus RT-N12 vB lub vC, Netgear WNR3500L, TP-Link TL-WR1043ND
Do 400zł
Netgear WNR3500L v2, Netgear WNDR3700 v2, Linksys E3000, Asus RT-N16
Cena nie gra roli:
Linksys E4200, Netgear WNDR4500, Asus RT-N66U
 
 
ciopcia 
Klikacz

Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 9
Wysłany: 06-10-2012, 11:01   

kurcze ja ma thomsona i router cerberus i w zaden spsóbn niemoge go podłaczyc aby mieć internet mógł by i ktoś krok po kroku opisać gdzie jakie mac ip wpisac aby mi to wszytko chodziło tak łopatologicznie??
 
 
ciopcia 
Klikacz

Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 9
Wysłany: 06-10-2012, 12:28   

tylko ze jak chce tak zrobic jak opisal ra to mi wyskakuje ze ip lan jest identyczne czy cos takiego mam router pentagram może ktoś mi wytłumaczy krok po kroku co tam poustawiać i gdzie
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-10-2012, 13:43   

ciopcia napisał/a:
ktoś mi wytłumaczy krok po kroku co tam poustawiać i gdzie

Sam sobie nie dasz z tym rady (widać po Twoich wypowiedziach-nic złego nie mam na myśli), najlepiej pogadaj z kimś ze sklepów komputerowych w Twojej okolicy co Ci to w domu poustawia( odpłatnie, nie powinno to być więcej niż 50 zł). Bo inaczej to jest rozmowa ślepego z niewidomym ( bez urazy dla tej grupy osób)
_________________
 
 
Marek555 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 30
Skąd: mazowieckie, Warszawa
Wysłany: 11-10-2012, 10:08   

Nie jest to wcale aż tak trudne.

- kabel LAN z thomsona do WAN drugiego routera.
1 - thomson - wyłącz wifi , nie wyłączaj DHCP
2 - w drugim routerze(Twój pentagram, niestety, nie znam go) zmień adres IP. Jest tam w ustawieniach na pewno jakiś link "Sieć" czy też "Network", i tam znajdziesz LAN , zmień adres na różny od thomsona. Np. jeżeli thomson ma 192.168.0.1 to drugiemu routerowi nadaj adres IP np 192.168.1.1 Skonfiguruj wifi, włączone DHCP. Powinno działać. U mnie działa. Z różnymi (linksys, tp-link, d-link,8level) routerami.
 
 
janekgra 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-10-2012, 09:10   

Dziękuję za wszystkie wpisy, ale niestety znów pojawiły się się rozbieżności. Czy DHCP na thomsonie ma być wyłączone - ja mam telefon od UPC i nie wiem czy w tej sytuacji będzie działał. Pojawił się wpis ze można nic nie ruszać, wszystko tylko spiąć - tak byłoby najlepiej. Szkoda że osoby z UPC nie zabiorą głosu i nie podadzą jasnego przepisu postępowania. Jezeli UPC nie jest w stanie dostarczyć sprzętu ze stabilnym WiFi to może poda jasną dla wszystkich instrukcję podłączenia dodatkowego routera.
Ponawiam moje pytania:
1. Czy DHCP na thomsonie ma być On czy Off
2. Ustawienia WAN i LAN na routerze
3. Jeżeli thomson ma IP 192.168.0.1 to jaki IP przypisać do routera aby panele konfiguracyjne obu urządzeń były widoczne w przeglądarce
4. Ustawienie DHCP na routerze (pula adresowa, Brama, DNS).
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 26-10-2012, 10:31   

1. On
2. Standardowe + wlasne ustawienie zabezpieczen
3. nic nie ruszac - u mnie widac panele obu routerow
4. Auto
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-10-2012, 16:40   

Są 2 sposoby na podłączenie - zupełnie różne i nie należy ich mieszać.

1 sposób z pojedynczym NATem - zadecydowanie lepszy

2 sposób z podwójnym NATem

Opiszę ten pierwszy (lepszy) sposób ale osoby które będą to czytać proszę o uwagę aby nie pomieszać go z drugim sposobem.

Najlepiej aby każdy kto zadaje pytanie albo udziela odpowiedzi wyraźnie zaznaczał którego sposobu dotyczy, bo część pisze tak a część inaczej i wychodzi straszny zamęt.

- podłączamy własny ruter do komputera i wyłączamy w nim DHCP,
UWAGA tylko ruter, jeszcze nie internet

- gdy DHCP jest wyłączone w naszym ruterze, łączmy jeden z portów LAN naszego rutera i jeden z portów LAN thomsona, komputery możemy podłączyć do dowolnego z tych 2 urządzeń (powinno zostać nam jeszcze w sumie 6 wolnych portów LAN po połączeniu obu urządzeń - po 3 w każdym z nich)

- jeśli lokalne IP naszego rutera jest takie samo jak lokalne IP thomsona to należy jedno z nich zmienić (i to na takie z poza zakresu wykorzystywanego przez nasze komputery)

- wyłączamy WIFI w thomsonie

- konfigurujemy WiFi w naszym ruterze

- wszelkie przekierowania portów i tego typu rzeczy wystarczy wykonać raz na ruterze upc (nasz ruter nie bierze w tym już udziału)

janekgra napisał/a:
1. Czy DHCP na thomsonie ma być On czy Off
Ma być włączone (ON)

Cytat:
2. Ustawienia WAN i LAN na routerze

port WAN odłączony i niewykorzystany
ustawienia portów LAN na naszym ruterze nie mają znaczenia
janekgra napisał/a:
3. Jeżeli thomson ma IP 192.168.0.1 to jaki IP przypisać do routera aby panele konfiguracyjne obu urządzeń były widoczne w przeglądarce

Inny - taki który nie będzie wykorzystywany przez żaden z komputerów, np 192.168.0.213
Cytat:
4. Ustawienie DHCP na routerze (pula adresowa, Brama, DNS).

Całkowicie wyłączone

Nawet na chwilę nie łącz 2 ruterów w opisany sposób jeśli dhcp działa jednocześnie na obu bo wszytko zgłupieje.
  marekd@jabberpl.org
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 27-10-2012, 09:18   

Strasznie namieszałeś tym postem no ale może ktoś zrozumie :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-10-2012, 10:06   

kubawojcik, jak jeszcze każdy kto nie rozumie się wypowie i zacznie udzielać własnych porad to dopiero będzie namieszane.

Marek555 opisał drugi sposób (ten z podwójnym NATem) - w sumie dość zwięźle i przejrzyście
To co pisał ra też dotyczy tego drugiego sposobu choć już nie jest takie jasne.

A reszta ciężko powiedzieć - tylko miesza.
  marekd@jabberpl.org
 
Joszo 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 86
Wysłany: 29-10-2012, 12:52   

Ewentualnie w drugim routerze kabel pod gniazdo LAN i powinno działać na zasadzie Switcha ;]
 
 
janekgra 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-10-2012, 06:41   

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady i sugestie a szczególnie Markowi którego sposób nr 1 wykorzystałem. Zależało mi tylko na stabilnym Wifi więc zamiast kupować router wykorzystałem posiadany bezprzewodowy Access Point TP-Linka który do tej pory wykorzystywałem jako Universal Reapeter ale nie byłem do końca zadowolony z takiego rozwiązania. Ustawiłem na nim tryb Access Point i skonfigurowałem jak wyżej. Póki co działa.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: