Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oni nie wyłączyli a chcą pieniędzy. Proszę o pomoc.
Autor Wiadomość
sir_zaakem 
Klikacz

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: 09-08-2012, 10:08   Oni nie wyłączyli a chcą pieniędzy. Proszę o pomoc.

Witam,

Mój problem polega na tym, że miałem podpisaną umowę z UPC którą oni traktują dosyć dowolnie i podnieśli stawki za internet i telewizję. Na szczęście pozwolili zrezygnować ze swoich usług bez żadnych nieprzyjemności. Więc zrezygnowałem. Usługi miały zostać wyłączone 1 lipca. Ale nie zostały....wszystko działało dalej chociaż sobie tego nie życzyłem. Podpisaliśmy z nimi kolejną umowę na moją narzeczoną...monter miał przyjść 3 lipca. Oczywiście 5 razy zdzwonili i zmieniali dzień instalacji. W końcu udało im się to 10 lipca. Natomiast 9 lipca oddałem im dekoder i modem. Do tego czasu wszystkie usługi były włączone choć tego nie chciałem.....gdyż zgodnie z oświadczeniem woli jakie złożyłem w UPC wszystko miało być wyłączone tydzień wcześniej. Teraz przyszło do mnie "WEZWANIE DO DOBROWOLNEJ ZAPŁATY" na kwotę 21 zł. za coś czego nie chciałem. w systemie elektronicznej faktury to nawet pojawiła się cała faktura za lipiec, ale też jest informacja, iż mam zapłacić 21 zł. choć nijak nie jest to wyszczególnione dlaczego i za co.

Co mam zrobić? zapłacić?
Bo prawdę mówiąc nie chcę tego robić, niby nie pieniądze, ale czemu mam darmozjadów żywić skoro to oni nie wykonali swojego zadania - wyłączenia usług a nie ja.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 09-08-2012, 10:33   

Napisz to wszystko w piśmie do nich.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-08-2012, 11:59   

sir_zaakem, przecież napisane, że dobrowolnej. Popełnili błąd na którym być może skorzystałeś i teraz proszą abyś i Ty pozwolił im skorzystać jeśli taka jest twoja wola. Był by to rodzaj darowizny (choć pewnie strasznie skomplikowało by to kwestie podatkowe). Jeśli nie chcesz to oczywiście nie musisz im płacić.
  marekd@jabberpl.org
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-08-2012, 19:41   

sir_zaakem napisał/a:
Bo prawdę mówiąc nie chcę tego robić, niby nie pieniądze, ale czemu mam darmozjadów żywić skoro to oni nie wykonali swojego zadania - wyłączenia usług a nie ja.

Ale Ty oczywiście przez ten czas kiedy to usługa miała być już wyłączona, ale jednak nadal działała nie korzystałeś z niej ani razu........ :?:
Bo rozumiem, że dekoder i modem od 1 lipca był już spakowany do oddania i nie był podłączony do sygnału UPC-pamiętaj, że to wszystko można sprawdzić , bo i dekoder a tym bardziej modem ma kanał zwrotny, więc UPC doskonale wie co było faktycznie robione z tym sprzętem po 1 lipca
_________________
 
 
sir_zaakem 
Klikacz

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: 18-08-2012, 11:51   

Owszem skorzystałem z tego, że dekoder działał, ale wiązało się to z tym, iż 3 lipca mieli założyć mi (narzeczonej) nowy dekoder i internet, co nie z mojej winy stało się tydzień później. Gdyby wykonali usługę zgodnie z umówionym terminem nie byłoby problemu. Poza tym, mam tydzień na oddanie dekodera - co w tym terminie uczyniłem, a że on w tym czasie działał to chyba nie moja wina, tylko ich gdyż mieli wyłączyć a tego nie zrobili.
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 18-08-2012, 12:20   

Nie płać im ani grosza!!.

Na zlewaniu klienta i niewywiązywaniu się z świadoczonych usług zarobili już miliony. Jak raz stracą 21zł to krzywda im się nie stanie. Niech się wreszcie nauczą że za swoje błędy mają płacić oni a nie klient. Gdyby mieli choć resztki godności to nie napisaliby takiego pisma do Ciebie. Żal i wstyd....
  ralf
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 18-08-2012, 12:48   

sir_zaakem, z tego co przedstawiłeś oni coś pokopsali z terminem rozwiązania Umowy/zwrotem sprzętu. Napisz zatem do nich maila z Twoją opinią na ten temat, poproś o skorygowanie naliczeń i wiążące potwierdzenie, że racja jest po Twojej stronie. Możesz oczywiście tego nie zaplacić. Do rejestru dłużników raczej nie trafisz ale ja akurat wychodze z założenia, że lepiej mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

A na argumenty typu "kanał zwrotny" jak Ci tu sugerowano nie trać czasu:)
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-08-2012, 12:19   

sir_zaakem napisał/a:
Owszem skorzystałem z tego, że dekoder działał

No to w czym masz problem-korzystałeś to za to zapłać.
sir_zaakem napisał/a:
ale wiązało się to z tym, iż 3 lipca mieli założyć mi (narzeczonej) nowy dekoder i internet, co nie z mojej winy stało się tydzień później

Czyli Ciebie termin zaprzestania świadczenia usługi zaproponowany przez samego siebie nie obowiązuje-pewnie, UPC sama jest sobie winna.
sir_zaakem napisał/a:
Gdyby wykonali usługę zgodnie z umówionym terminem nie byłoby problemu

Jedynym problemem jesteś Ty sam.....- człowieku, zapłać to i się nie ośmieszaj takim ujadaniem, że ktoś chce Cię okraść, korzystałeś po terminie to za to zapłać, i ciesz się , że UPC nie policzyło Ci za nielegalny odbiór ich oferty
sir_zaakem napisał/a:
to chyba nie moja wina, tylko ich gdyż mieli wyłączyć a tego nie zrobili.

Nie no oczywiście...jak Kali kraść krowy to wszystko ok, ale jak jemu ukraść krowa to złodziejstwo....
Czy tak trudno być w dzisiejszych czasach przyzwoitym człowiekiem, i nie wstydzić się własnego odbicia w lustrze....... :?
_________________
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 19-08-2012, 13:36   

Chyba pracujesz w UPC że takie idiotyzmy wypisujesz....

Szkoda że UPC się nie wstydzi swojego odbicia w lustrze.....
  ralf
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 19-08-2012, 15:26   

KOCUREK1970, czy Tobie upał szkodzi? Przecież, jest wyraźnie napisan w pierwszym poście z jaką datą rozwiązał umowę. Przy założeniu, że tak było roszczenie upc o 21 zł jest bezzasadne, a Twoje argumenty nie zdają się psu na budę.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-08-2012, 19:17   

zygikuleczka napisał/a:
Przecież, jest wyraźnie napisan w pierwszym poście z jaką datą rozwiązał umowę

Ale po tej dacie nadal korzystał z ich oferty.....
To, że UPC nie wyłączyło sygnału nie zwalnia Ciebie jako klienta z NIE KORZYSTANIA z oferty po terminie jaki sam klient proponuje...bo działasz wtedy na szkodę firmy.
Czyli jak zostawię auto w garażu, ale nie zamknę drzwi to znaczy jednoznacznie, że złodziej ma prawo ukraść to auto....bo przecież nie zamknąłem drzwi
Przez te 7 dni nie miał prawa korzystać z sygnału UPC, bo już wypowiedział umowę i ona weszła w życie bo UPC przyjęło wypowiedzenie, a to, że faktyczny sygnał został wyłączony 7 dni póżniej nie ma tu nic do rzeczy
Ale widać, że nie tylko ten facet tego nie rozumie.....
_________________
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 19-08-2012, 19:26   

No niestety za cholercie się nie mogę zgodzić. Oni byli zobowiązani do odłączenia a to, że tego nie zrobili jest jedynym istotnym elementem w tej sprawie. Przykład z samochodem oczywiście nie ma tu zastosowania.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-08-2012, 19:55   

zygikuleczka napisał/a:
Oni byli zobowiązani do odłączenia

Pokaż mi na piśmie w jakim terminie UPC musi odłączyć sygnał od abonenta po ustaniu umowy?
zygikuleczka napisał/a:
że tego nie zrobili jest jedynym istotnym elementem w tej sprawie

Czyli gdyby UPC nie wyłączało sygnału po ustaniu umowy nigdy, a na zdanie sprzętu miałbyś 24 miesiące...i dalej byś sobie korzystał z ich oferty, choć nie masz już na to umowy, ani żadnego papierka dającego Ci prawo do korzystania z ich usług a Ty byś z nich korzystał....to twoim zdaniem wszystko jest ok, na takie zachowanie jest tylko jedno określenie...kradzież sygnału
_________________
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 19-08-2012, 20:07   

Dawno takich bzdur nie czytałem. Jakby Ci przez te dwa lata nie odłączyli sygnału, mimo Twojego wypowiedzenia to byś opłacał z uśmiechem na twarzy?
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-08-2012, 20:13   

Pokaż mi na piśmie w jakim terminie UPC musi odłączyć sygnał od abonenta po ustaniu umowy?
jeśli nie możesz udowodnić, że coś muszą to nie powołuj się na to!
zygikuleczka napisał/a:
Jakby Ci przez te dwa lata nie odłączyli sygnału, mimo Twojego wypowiedzenia to byś opłacał z uśmiechem na twarzy

Nie mówimy tu o mnie!!!, bo ja już w dniu zakończenia umowy miałbym spokowany dekoder w karton i w tym samym dniu byłbym z nimi rozliczony
Firma ze swoja własnością może robić co chce, a klient jeśli nie ma na to odpowiednich dokumentów to nie ma prawa z tego korzystac, jeśli firma nie wyraziła na to zgody.
A faktem nie zaprzeczalnym jest to, że facet korzystał z UPC nie mając na to żadnego papierka, a nie ma tu nic do rzeczy, że nie wyłączyli mu sygnału, bo przecież brał coś innego z UPC na swoją narzeczoną...to i niby po co mieli mu wyłączać sygnał skoro to to samo mieszkanie, kable, i cała reszta
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 19-08-2012, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: