Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie telefonu w UPC
Autor Wiadomość
amrkk 
Klikacz

Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: 14-06-2012, 14:00   Podłączenie telefonu w UPC

Zastanawiam się nad zmianą providera z TP na UPC.
Dowiedziałem się na razie, że potrzebny będzie nowy modem do którego podpięty zostanie telefon. Nie bardzo mi to pasuje, gdyż modem stoi w pokoju na końcu mieszkania, a ja wolałbym mieć telefon np. w kuchni lub salonie.
Aktualnie kabel z klatki leci przez salon (gdzie rozgałęziony jest na jeden telewizor) - potem do drugiego pokoju (drugi telewizor) i dopiero wpada do trzeciego pokoju, gdzie mam modem (+ router, itp.).
Czy jest możliwość, by ten nowy modem podłączyć gdzieś wcześniej do głównego kabla, np. rozgałęziając do dodatkowo w salonie i by każdy z modemów odpowiadał za co innego?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-06-2012, 16:12   

Nie ma takiej możliwości, bo telefon w UPC to voip...a co za tym idzie będzie uruchomiony w modemie kablowym, telefonu UPC nie daje, jeśli chcesz mieć tel w całym domu to kup tel bezprzewodowy i po problemie, a sygnału nie rozgałęzisz bo tel. jest aktywny tylko w ich modemie kablowym, i gdzie postawisz modem to i tam podłączysz telefon, po wifi telefonu nie rozprowadzisz po domu, możesz praktycznie telefon postawić gdzie indziej niż ich modem kablowy, ale musisz to wszystko połączyć i tak kablem.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-06-2012, 17:52   

amrkk, jest lepsze rozwiązanie kup sobie własną bramkę voip i skorzystaj z usług operatora który nie narzuca żadnych ograniczeń, podłączysz sobie bramkę tam gdzie się podoba (gdzie tylko sięga internet), możesz sobie kupić taką bramkę jak pasuje np z kilkoma gniazdkami (najpopularniejsze są z 2). A jeszcze zaoszczędzisz na abonamencie bo w UPC mimo że jest taniej niż w tepsie to itak jest drozej niż u innych operatorów voip. (są tacy u których w ogóle nie ma abonamentu i ma się numer za darmo, nawet przeniesiony, są tacy u których abonament z wszystkimi stałymi opłatami to 1-2zł, ceny połączeń to 4-5gr za minutę, albo przy określonym doładowaniu na stacjonarne za darmo, wybór ofert jest olbrzymi).
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: