Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Debilizm i bałagan w UPC
Autor Wiadomość
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-07-2012, 12:58   

Czy ktoś z UPC z forum może sprawdzić jaki jest stan reklamacji ? bo mija ponad 20 dni i nic zero odzewu jak i korekty FV.
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 02-07-2012, 13:10   

-skasowany-
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2012, 01:06   

Marek napisał/a:
Jeśli zdecyduje się na zawiezienie osobiste polecam mimo wszytko zapakować w kartonik i zaadresować a na miejscu przedstawić się jako kurier z przesyłką i tylko poprosić o pokwitowanie, dzięki temu uniknie się czekania 2 godziny w kolejce ludzi składających reklamacje i wypowiedzenia.

Nie wiem jak w innych BOKach, ale w Warszawie jest oddzielne stanowisko do zdawania sprzętu. Oczekiwanie góra 5 minut. Oddawałem w ten sposób Thomsona jak zrywałem umowę ze względu na to g.... :)
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2012, 08:35   

-skasowany-
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 06-07-2012, 21:11   

Zobaczyłem fakturę i się nie zawiodłem. Cieszę się szczęściem tych, którzy dostali korekty :) Ja niestety nie, ale jest zabawnie - mam po 6 pozycji za internet, tv i 2 razy instalacja. Kalkulator w dłoń! :P
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-07-2012, 16:16   

Jeśli jesteś na 1000% pewien, że poprzednia faktura jest żle naliczona(telefon do UPC to potwierdził, i UPC się do tego przyznało) i przy kolejnym rozliczeniu nie dostałeś korekty, lub faktury z pomniejszoną kwotą tej poprzedniej zapłaconej faktury, to do US tam gdzie mieszkasz-US ich naprostuje( ale warunkiem jest to , że zapłaciłeś tą poprzednią zawyżoną fakture w całości )>bo to, że składasz reklamacje na płatności lub jakieś niezgodności finansowe, to absolutnie nie zwalnia Cię z obowiązku zapłaty takiej faktury, nawet jeśli jest ona zawyżona, a dopiero po zapłacie możesz się domagać zwrotu nadpłaconej kwoty lub przeniesienia tej nadpłaty na poczet kolejnych rozliczeń.
Ja też tak miałem, UPC "zaproponowało" cene za usługi(zmiana pakietów, zerwanie umowy w 10 dniach) cenę za czerwiec 187 zł, coś mi nie posowało, telefon do działu rozliczeń z fakturami...i okazało się, że faktycznie jest niezgodność w rozliczeniu...poprosiłem o korekte, i aczkolwiek jej nie dostałem to faktura za lipiec to 34,81 zł do zapłaty, czyli UPC uwzględniło moją prośbe o korekte.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 07-07-2012, 17:26   

KOCUREK1970 napisał/a:
to, że składasz reklamacje na płatności lub jakieś niezgodności finansowe, to absolutnie nie zwalnia Cię z obowiązku zapłaty takiej faktury, nawet jeśli jest ona zawyżona, a dopiero po zapłacie możesz się domagać zwrotu nadpłaconej kwoty lub przeniesienia tej nadpłaty na poczet kolejnych rozliczeń.
Nie ma obowiązku płacenia źle naliczonych faktur, kłania się prawo skarbowe.
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 07-07-2012, 20:01   

Przeprosili i odpowiedzieli, że "w jednej z kolejnych faktur" otrzymam korektę :lol:

A nową fakturę do dnia podpisania RUU policzyli i tak po zawyżonej stawce. Przy okazji pozamieniali ceny tv z internetem i takie tam różne inne jak mówi Tomaszewski "wielbłądy", ale nie będę nimi zanudzał, bo prawie 3h dochodziłem co im z czego wyszło, a i tak nie wiem np. czemu Fiber 25 dziennie wychodził 1,5 zł (błędne 45 zł/30 dni czerwca) a pomnożenie tej stawki przez 3 dni dało im 4,51 :mrgreen:

A tak z innej beczki, też do nowych umów nie dostaliście regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych? Bo ja jako stały klient to jestem świadomy, że coś takiego jeszcze jest, ale nowe osoby przecież nie będą miały o tym pojęcia...

W każdym razie nazbierało się już tego tyle, że jak tylko przeleje swoje żale do nich na słowo pisane, to podskoczę jeszcze do MRK, a nad skarbówką i UKE jeszcze się zastanawiam.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2012, 19:39   

Też dzisiaj dostałem fakturę na niewłaściwą kwotę.

Oni już zdrowo przeginają - gdyby błędy się zdarzały rzadko można by uznać, że to przypadek ale robią to co roku w tak powtarzalny sposób, że nie ma wątpliwości co do celowości takich działań.
  marekd@jabberpl.org
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 09-07-2012, 19:42   

dokładnie,w dodatku zawsze mylą się na swoją korzyść ?!
  misiek122
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 09-07-2012, 20:09   

Trudno powiedzieć, bo nikt raczej się nie chwali jak pomylą się na jego korzyść. Był tu taki jeden, co się przyznał do pomyłki całkiem dla niego korzystnej, ale tylko dlatego, że się wydało i miał do zwrotu grubą kwotę jaka uzbierała się przez dłuższy okres czasu...
Ostatnio zmieniony przez Susane 09-07-2012, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2012, 20:45   

To prawda, że ktoś kto skorzystał może siedzieć cicho ale mogę pisać na temat błędów z jakimi sam się spotkałem a było ich całkiem sporo.
Łącznie z dzisiejszą dostałem 8 błędnych faktur, wszystkie na ich korzyść a moją niekorzyść.
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 09-07-2012, 20:51   

Sama mam z 10 korekt FV, oczywiście błędy na moją niekorzyść, choć na niewielkie sumy. Szykuję się do kolejnej reklamacji, bo odkryłam, że znowu się ... pomylili.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-07-2012, 23:02   

Hmmm...dziwne to wszystko, nie zmieniamy oferty, ani pakietu, poprostu cały czas mamy to samo.....a prawie każda faktura potrafi być na inną kwote, pomimo tego, że NIC się nie zmieniło między nami a UPC :shock: :?
_________________
 
 
Igor83 
light master

Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 50
Wysłany: 10-07-2012, 07:09   

Susane napisał/a:
... dłuższy okres czasu...

Oj Susane, ciało pedagogiczne a taki brzydki błąd pleonastyczny :)
Swoją drogą, moja faktura też coś wyższa niz zwykle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: