Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnał na modemie
Autor Wiadomość
Yarek 
Klikacz

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 3
Wysłany: 01-08-2005, 13:30   Sygnał na modemie

Witam
Posiadam modem Thomson. Jakie powinny być wartości sygnału przy - Received Signal Strength plus/minus Otrzymuje je wchodząc na 192.168.100.1 zakładka Diagnostics.
Kiedyś wartości te wachały sie u mnie na poziomie ok -3 dbmV teraz są znacznie wyższe dochądzą do -10.
Pzdr.
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 01-08-2005, 21:01   

Ze strony Arteq'a:
Cytat:
Downstream (RX) Power Level - wartość powinna mieścić się w przedziale -15dBmV do 15dBmV. 0dBmV należy traktować jako wartość optymalną. Jeżeli technicy przychodzą do nas majstrować przy sygnale warto zwrócić uwagę, żeby dokładnie wyregulowali co trzeba zostawiając jakiś margines na ew. późniejsze pogorszenie sygnału.

Signal to Noise Ratio (SNR) - stosunek sygnału do szumu. Zasada prosta jak konstrukcja cepa - im ten parametr ma większą wartość tym lepiej. Tak czy inaczej powinien być większy niż 24dB (zakładając modulacje QAM 64).

Upstream (TX) Power Level - specyfikacje mówią o przedziale 8dBmV do 55/58dBmV, ale niektóre modemy potrafią pracować przy wyższym sygnale.


pozdrawiam
LadyRoot
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 02-08-2005, 18:59   

LadyRoot napisał/a:
Upstream (TX) Power Level - specyfikacje mówią o przedziale 8dBmV do 55/58dBmV, ale niektóre modemy potrafią pracować przy wyższym sygnale.


Z tym się nie zgodzę - 55 dBmV to MAKSYMALNA wartość z jaką modem może pracować w QAM16 natomiast dla QPSK jest to 58.
Modem pracujący z poziomem powyżej 55 dBmV (przy QAM16) może sobie raz działać raz nie w zależności od układu gwiazd na niebie.
Optymalny przedział nadawania to 42-50 dBmV
(Zajmuję się tym od 4 lat więc mam o tym jako takie pojęcie, pisałem nawet do autora strony z której wzięłaś te informacje z prośbą o poprawienie ale chyba mu się nie chce.)
_________________
 
 
Yarek 
Klikacz

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 3
Wysłany: 16-08-2005, 19:11   

Witam ponownie
Co do sygnału to może i rzeczywiście jest oki, ale.....
problem tkwi głównie w czasie oczekiwania na wyświetlenie stron który znacznie sie wydłużył a czasem stronka wogóle nie chce sie wyświetlić (dopiero po którymś z kolei kliknięciu wchodzi) Co może być tego przyczyną , gdzie szukać u mnie czy u admina. Przy ściąganiu plików nie ma problemu idą z prędkością jaką powinny, tylko to czekanie na wyświetlenie strony zaczyna mnie dobijać

:(

Pzdr.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-08-2005, 20:54   

Wszystkie strony czy tylko niektóre ? (możesz sprawdzić np. na mojej stronie zawsze i wszędzie powinna szybko chodzić) Jeśli to problem tylko niektórych stron ustaw sobie proxy to pomoże.
Czy jeśli zamiast adresu wpiszesz ip serwera to też jest wolno ? Jeśli pomaga znaczy, że to coś z dnsem.
Popatrz na pasek statusu przeglądarki sprawdź która faza ładowania strony trwa najdłużej.
I jeszcze czy po ponownym wejściu na stronę oglądaną kilka minut wcześniej ładuje się tak samo powoli czy szybciej.
  marekd@jabberpl.org
 
Yarek 
Klikacz

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 3
Wysłany: 16-08-2005, 23:50   

Marek napisał/a:
Wszystkie strony czy tylko niektóre ? (możesz sprawdzić np. na mojej stronie zawsze i wszędzie powinna szybko chodzić) Jeśli to problem tylko niektórych stron ustaw sobie proxy to pomoże.
Czy jeśli zamiast adresu wpiszesz ip serwera to też jest wolno ? Jeśli pomaga znaczy, że to coś z dnsem.
Popatrz na pasek statusu przeglądarki sprawdź która faza ładowania strony trwa najdłużej.
I jeszcze czy po ponownym wejściu na stronę oglądaną kilka minut wcześniej ładuje się tak samo powoli czy szybciej.



Dzięki za pomoc :)
w Ff "ustawiłem automatycznie wykryj proxy" i jak narazie o niebo lepiej wszystko ok potem powróciłem do wcześniejszych ustawień i ... też wszystko ok (zbieg okoliczności ... ??? ) zobaczymy jeszcze jutro jak będzie.
Co do pozostałych
to przy wpisaniu IP to samo - ten sam czas
Najdłużej trwa początkowa faza wyświetlania strony tj oczekiwanie na wyświetlenie strony
Czasem pojawia sie w Firefoxie komunikat "dokument nie zawiera żadnych danych" kilkakrotne kliknięcie i załapuje za którymś tam razem tj stronka wyświetla sie
Przy ponownym wejściu na stronke przeglądaną kilka minut wcześniej ładuje sie tak samo powoli
A czy wszystkie strony czy niektóre ... tu cięzko napisać bo jest różnie czasem np onet hula ok czasem cieniutko podobnie o2,wp,interia. Twoja strona pojawiła sie natychmiast.

Pzdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: