Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwiazanie umowy z Netia z dniem jej konca
Autor Wiadomość
kubus8077 
light master

Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 58
Wysłany: 11-06-2012, 00:05   Rozwiazanie umowy z Netia z dniem jej konca

Niedlugo (pod koniec lipca) konczy mi sie 2 letnia umowa z Netia na telefon i internet. Oczywiscie chce by ta umowa zostala rozwiazana z jej koncem. Czy ktos ma doswiadczenie zwiazane z wyslaniem takiego wniosku do Netii? Jak to napisaliscie? Czy musi byc jakis specjalny wzor tego wniosku? Czy przechodzac do UPC (przenosze rowniez numer) powinienem liczyc ze UPC sie tym zajmnie, czy lepiej dla pewnosci dodatkowo wyslac ten wniosek?
 
 
Lukasz 
light master

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 92
Wysłany: 11-06-2012, 00:35   

Należy złożyć oświadczenie o braku woli automatycznego przedłużenia umowy na czas nieokreślony, w związku z czym umowa wygaśnie wraz z upływem okresu na jaki została zawarta :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-06-2012, 00:49   

Zazwyczaj piesze się tak

aktualna data (u góry z prawej)

Do (nazwa firmy i adres)

Z dniem 31 lipca 2012 wypowiadam umowę na (nazwa usługi) zawartej dnia (...) z (nazwa firmy) reprezentowaną przez (ten kto się podpisał pod umową) a niżej podpisanym (twoje dane)

twój podpis

Wpłynęło .....
i miejsce na podpis osoby która potwierdzi wpłyniecie pisma


Drukuje się to w 2 egzemplarzach, zanosi i prosi o potwierdzenie wpłynięcia na jednym z nich a drugi się zostawia.

Ewentualnie można wysłać pocztą - ale wtedy trzeba to wysłać poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru i należy zrobić to trochę szybciej bo nie wiadomo jak długo idzie taki list.
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 11-06-2012, 00:52   

Albo pobierz i wypełnij ten wzór: http://chomikuj.pl/pHiX/P...,1085945734.doc Jeśli chodzi o sposób dostarczenia, to tak jak pisze Marek, pocztą lub bezpośrednio do biura.
 
 
Lukasz 
light master

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 92
Wysłany: 11-06-2012, 15:25   

Susane, to co wstawiłaś to wniosek o rozwiązanie umowy wraz z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Natomiast sprawa kubus8077 wygląda w taki sposób, że kończy mu się umowa terminowa dwuletnia. Na podstawie § 4 ust. 2 Regulaminu Świadczenia Usług przez Spółki Grupy Netia, cytuję:
Cytat:
Umowa zawarta na czas określony, równy lub dłuższy niż 30 dni, ulega po upływie okresu, na jaki została zawarta,
automatycznemu przedłużeniu na czas nieokreślony, chyba że Abonent na co najmniej 10 dni przed datą upływu okresu
obowiązywania Umowy złoży w siedzibie Operatora lub listownie pisemne oświadczenie o braku woli przedłużenia Umowy.

W związku z tym wystarczy złożyć oświadczenie o którym wspomniałem w swoim poście. Nie jest to żadne rozwiązanie umowy, tylko oświadczenie o braku woli na przedłużenie umowy na czas nieokreślony, w związku z jego złożeniem umowa wygaśnie z upływem okresu na jaki została zawarta.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 11-06-2012, 15:30   

Lukasz napisał/a:
Susane, to co wstawiłaś to wniosek o rozwiązanie umowy wraz z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.
Dlatego napisałam, żeby sobie go uzupełnił adekwatnie do sytuacji, post Marka chyba wyjaśnia wszystko. Wniosek, wypowiedzenie umowy - nazwa nie jest tak ważna, treść wykazuje o jakie oświadczenie woli chodzi.
 
 
Lukasz 
light master

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 92
Wysłany: 11-06-2012, 15:38   

Owszem, treść wskazuje na rodzaj podejmowanej czynności. Tylko z treści Waszych wniosków wynika, iż jest to wypowiedzenie: "wypowiadam", "wnoszę o rozwiązanie".
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-06-2012, 21:57   

Lukasz, ewentualnie zamiast
Z dniem 31 lipca 2012 wypowiadam umowę ...
Można napisać
Oświadczam, że nie zgadzam się na przedłużanie umowy ...

Reszta zostaje tak samo jak podałem.

W sumie to różnicy wielkiej nie robi czy się umowę rozwiąże czy nie zgodzi się na jej przedłużenie - w obu przypadkach efekt będzie taki sam, zostanie ona rozwiązana.
  marekd@jabberpl.org
 
Lukasz 
light master

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 92
Wysłany: 11-06-2012, 22:17   

Marek, owszem masz rację, zazwyczaj różnicy to nie robi. Z akcentem na słowo zazwyczaj, gdyż ja sam z Netią miałem swoistego rodzaju perturbacje.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 11-06-2012, 22:33   

Lukasz napisał/a:
miałem swoistego rodzaju perturbacje.

No ale bez przesady nie popadajmy w skrajności, że ma znaczenie sformułowanie: rozwiązuje/nie zgadzam się na przedłużenie.
_________________
 
 
Lukasz 
light master

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 92
Wysłany: 11-06-2012, 23:33   

zygikuleczka napisał/a:

No ale bez przesady nie popadajmy w skrajności, że ma znaczenie sformułowanie: rozwiązuje/nie zgadzam się na przedłużenie.

Skieruj te słowa do Netii ;)
 
 
jutek 
easy master

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 26
Wysłany: 12-06-2012, 03:36   

Marek napisał/a:
Zazwyczaj piesze się tak

aktualna data (u góry z prawej)

Do (nazwa firmy i adres)

Z dniem 31 lipca 2012 wypowiadam umowę na (nazwa usługi) zawartej dnia (...) z (nazwa firmy) reprezentowaną przez (ten kto się podpisał pod umową) a niżej podpisanym (twoje dane)



To nie jest najlepsze sformułowanie, bowiem może sugerować, że wypowiadasz umowę z dniem 31 lipca 2012, więc umowa powinna zostać rozwiązana z dniem "ta data + 30-dniowy okres wypowiedzenia", więc z końcem sierpnia. Jest to co najmniej niejednoznaczne. Lepiej napisać: "Niniejszym wypowiadam umowę na ... ze skutkiem na dzień 31 lipca 2012". No i oczywiście takie wypowiedzenie dostarczyć odpowiednio wcześniej (minimum 30 dni wcześniej).

[ Dodano: 12-06-2012, 03:57 ]
Lukasz napisał/a:
Susane, to co wstawiłaś to wniosek o rozwiązanie umowy wraz z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Natomiast sprawa kubus8077 wygląda w taki sposób, że kończy mu się umowa terminowa dwuletnia.



Dużo część promocyjnych umów w Netii (i u wielu operatorów) jest konstruowana w ten sposób, że od początku jest to umowa na czas nieokreślony z klauzulą zakazującą jej rozwiązywania przez 2 lata pod groźbą kary (zwrotu części rabatów) - taka konstrukcja jest zwykle korzystniejsza dla operatora niż umowa na czas określony z autoprzedłużeniem na czas nieokreślony. Poszczególne promocje Netii miały różne konstrukcje umów. Więc nie ryzykowałbym z tymi regulaminowymi 10 dniami przewidzianymi dla umów na czas określony, a zastosował zwykłe rozwiązanie z (minimum) 30-dniowym okresem wypowiedzenia, jak dla umów na czas nieokreślony. Tak jest pewniej.
 
 
Lukasz 
light master

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 92
Wysłany: 12-06-2012, 11:41   

jutek napisał/a:

Dużo część promocyjnych umów w Netii (i u wielu operatorów) jest konstruowana w ten sposób, że od początku jest to umowa na czas nieokreślony z klauzulą zakazującą jej rozwiązywania przez 2 lata pod groźbą kary (zwrotu części rabatów) - taka konstrukcja jest zwykle korzystniejsza dla operatora niż umowa na czas określony z autoprzedłużeniem na czas nieokreślony. Poszczególne promocje Netii miały różne konstrukcje umów. Więc nie ryzykowałbym z tymi regulaminowymi 10 dniami przewidzianymi dla umów na czas określony, a zastosował zwykłe rozwiązanie z (minimum) 30-dniowym okresem wypowiedzenia, jak dla umów na czas nieokreślony. Tak jest pewniej.

Niech zatem autor wątku wrzuci regulamin swojej oferty promocji albo zacytuje określony zapis w umowie, bo chyba nikt z nas nie para się wróżeniem ;-)
 
 
kubus8077 
light master

Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 58
Wysłany: 13-06-2012, 23:08   

Lukasz napisał/a:
Niech zatem autor wątku wrzuci regulamin swojej oferty promocji albo zacytuje określony zapis w umowie, bo chyba nikt z nas nie para się wróżeniem ;-)


Niestety, oferta jest prawie sprzed 2 lat. Trudno mi sie dokopac do regulaminu. Geralnie rzecz biorac, tak jak wczesniej pisalem, chodzi o polaczona oferte: telefon Non Stop + internet 6M.
Po przejrzeniu powyzszych odpowiedzi, wydaje mi sie teraz ze powinienem zlozyc oświadczenie o braku woli automatycznego przedłużenia umowy na czas nieokreślony i powinienem to zrobic co 1 okres rozliczeniowy przed jej koncem, t.j. do konca czerwca skoro konczy mi sie umowa w koncu lipca a rozliczaja miesiecznie :mrgreen:
 
 
wmk3 
Klikacz

Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: 21-08-2012, 12:34   

Witam.

Chcialbym troche odswierzyc temat. W netii mam telefon + internet 6MB. Przejscie z TP do Netii nastapilo 1 listopada 2008 roku. Telefon juz mam bezterminowy a internet raz przedluzany na kolejne 2 lata. Na info tel dowiedzialem sie ze termin internetu mam do 31 pazdziernika 2012. Chcialbym calkowicie rozwiazac umowe z Netia telefon+internet. Mam zapas czasu bo jest teraz koniec sierpnia.
@kubus8077 napisal
Cytat:
wydaje mi sie teraz ze powinienem zlozyc oświadczenie o braku woli automatycznego przedłużenia umowy na czas nieokreślony i powinienem to zrobic co 1 okres rozliczeniowy przed jej koncem,

czy takie cos rozwiazuje tylko internet bo jest to wola nie przedluzania internetu, czy tez automatycznie rozwiaze mi telefon(juz bezterminowy) i internet (terminowy z data jak wyzej).
Jezeli nie to czy trzeba 2 odrebne podania pisac: jedna wola nie przedluzenia internetu a drugie o rozwiazanie umowy o telefon, czy moze jakos to zawrzec w jednym pismie.
Prosze o wskazowki i bede wdzieczny, bo poprzednio wozilem sie 3 miesiace z TP jak przechodzilem i nie chcialbym przechodzic tego z Netia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: