Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opłaty w UPC za UPC
Autor Wiadomość
demonwolf 
Klikacz

Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 14
Wysłany: 05-06-2012, 18:01   Opłaty w UPC za UPC

Rozbój w UPC zaczyna sie już w momencie podpisywania umowy , Podpisując umowe 3 w 1 dostajemy na siłe w " prezencie " tel i 240 min do wszystkich sieci . ładnie prawda , ale tu zaczyna sie ale , dostajemy darmówki , na stacjonarne , do wszystkich sieci komórkowych oprócz PLAY oczywiscie , ale co najciekawsze płacimy dubeltowo za połaczenia , dokąd ? i tu ciekawostka ............. do UPC , dostałem fakture , patrze o 10 zł wiecej , pomyslałem ze pomimo ze mam juz pakiet shd , doliczyli mi przez pomyłke , ale nie . Abonament 240 min , ja wydzwoniłem godzine i to tylko na stacjonarne , i olsnienie , Nasze UPC , za telefon z reklamacja kasuje , jak na party line , Przerobiłem juz chyba wszystkich operatorów Plus, play, era , Nie spotkałem sie żeby operator telefonu do którego dzwonicie , liczył sobie jak za zboże , Mysle że takie praktyki mogą zaprowadzic tylko do UOKiK napisalem reklamacje zobaczymy , ale mimo wszystko jest to poprostu chore . Pozdrawiam
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 05-06-2012, 18:12   

No ale, że ile za te połączenia z infolinią Ci naliczyło? A tak w ogóle o działa Wam to cos zwane naliczenia telefoniczne w panelu moje upc na stronie? Bo mi tam się już z 3 razy wyzerowaly polaczenia a mam umowe dopiero z tydzien:P
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-06-2012, 18:39   

Jeśli dzwonisz na 0 800 to masz połączenie darmowe, jeśli dzwonisz na 0 801 to nie płacisz nic za pierwsze 3 minuty połączenia , póżniej płacisz 36 groszy brutto za każdą kolejną minute po tej trzeciej....dlatego ja dzwonie tylko z voipa z Freeconecta na stacjonarne numery w UPC bo płacę za to 0,05 gr brutto za minute rozmowy
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-06-2012, 19:04   

KOCUREK1970, stawka zależy od kolejnej cyfry po tym 801
czasem jest 36gr za minutę czasem za 3 minuty a czasem jeszcze inaczej, popatrz sobie w cenniku freeconetu jest to akurat ładnie rozpisane bo fereeconet oferuje takie numery partyline
Z tego co pamiętam jest tam też rozpisane ile osoba która posiada numer 801 dostaje się za odbieranie takich połączeń.

Wielu ludzi nie wie że 801 jest płatne extra albo więc myli z darmowym 0800 i potem przychodzi rachunek z kosmosu za słuchanie melodyjki (szczególnie w takim UPC gdzie najpierw trzeba się przekopać przez menu i pół godziny czekać aż ktoś odbierze).

Na cale szczęście coraz więcej operatorów blokuje numery o podwyższonej płatności - komórkowi mają chyba wszyscy domyślnie zablokowane, więc szansa na bycie zrobionym w balona maleje.
  marekd@jabberpl.org
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 05-06-2012, 19:18   

Jak sie dzwoni telefonu UPC na party line to jest za darmo czy UPC liczy ?
 
 
demonwolf 
Klikacz

Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 14
Wysłany: 05-06-2012, 19:19   

Marek ja to wszystko rozumiem , i wszystko co piszesz to prawda , ale powiedz mi czy powinno tak być że abonent UPC , zeby cos u nich załatwić jednak jest zmuszony zadzwonic pod ,Ogólnopolskie Biuro Obsługi Klientów 801 94 94 80 z telefonów stacjonarnych i Czy dzwoniąc z telefonu który mam realnie w UPC , jeszcze muszą na nas zarbiac ? a z tym przekopywaniu sie przez menu i te melodyjki , i oczekiwanie na łaskowośc konsultanta aż bedzie wolny , Celowa robota
 
 
a12712 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 64
Wysłany: 05-06-2012, 19:32   

A nr 324949480 z stacjonarnych jest zablokowany?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-06-2012, 19:34   

petryk napisał/a:
Jak sie dzwoni telefonu UPC na party line to jest za darmo czy UPC liczy

Zapewne zależy to od kogo ten nr 0 800 i 0 801 mają wykupiony, telefonia w UPC to typowy voip i to jeszcze w dodatku drogi...a samo UPC jako takie nie ma swojej własnej sieci telefonicznej tak jak TP, Netia, Dialog.
demonwolf napisał/a:
Czy dzwoniąc z telefonu który mam realnie w UPC , jeszcze muszą na nas zarbiac

Raczej nie czy muszą zarabiać tylko pytanie powinno brzmieć czy powinni jeszcze na tym zarabiać
a12712 napisał/a:
A nr 324949480 z stacjonarnych jest zablokowany?

U mnie z voipa działa-może masz zablokowane nr międzymiastowe!
_________________
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 05-06-2012, 19:42   

a12712 napisał/a:
324949480

A jak się na to dzwoni to nie jest to rozliczane jako normalna miedzymiastowa?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-06-2012, 20:55   

Cytat:
Jak sie dzwoni telefonu UPC na party line to jest za darmo czy UPC liczy ?

liczy

zygikuleczka napisał/a:

A jak się na to dzwoni to nie jest to rozliczane jako normalna miedzymiastowa?

324949480 to jest normalny stacjonarny numer (od lat nie ma czegoś takiego jak międzymiastowa, są tylko numery stacjonarne, komórkowe i specjalne)

Dzwonić należy tylko na właśnie ten normalny numer (dzięki temu można skorzystać z minut wliczonych w abonament, albo płaci się jakieś grosze)

0801 w UPC powstało tylko po to aby naciągać frajerów (bo normalna linia stacjonarna istniała od zawsze).

Niestety nie da się ich zmusić aby zaprzestali naciągania, można najwyżej sprawę nagłośnić tak aby mniej ludzi nabierało się na to 0801
  marekd@jabberpl.org
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 05-06-2012, 21:48   

Oj tam nazewnictwo:P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: