Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WRT54GC brak połączenia z internetem
Autor Wiadomość
Adrian 
Klikacz

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 4
Wysłany: 29-05-2012, 13:21   WRT54GC brak połączenia z internetem

Witam,
od niedzieli mam problem z połączeniem z internetem.
Mam standardowy modem Webstar EPC2203 połączony z routerem Linksys WRT54GC, internet jest udostępniony na 2 komputery: stacjonarny (kabel sieciowy) i laptop (wifi).
Od niedzieli nie można się połączyć z internetem. Sieć lokalna działa, można pingować komputery, można przesyłać pliki, można się zalogować do panelu konfiguracyjnego routera. Przy połączeniu przez router nie można pingować adresu modemu czyli 192.168.100.1 ani wejść na panel diagnostyczny. Oczywiście kable łączące modem z routerem sprawdzone nawet zamienione z kablem od komputera stacjonarnego. Restart modemu, routera nie pomaga
pozdrawiam.
 
 
ra 
classic master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 158
Wysłany: 29-05-2012, 13:33   

Podłącz modem z komputerem pomijając router. Zobacz czy komputer uzyska IP z DHCP oraz czy będziesz miał internet.
 
 
Adrian 
Klikacz

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 4
Wysłany: 29-05-2012, 14:16   

Podłączając bezpośrednio komputer z modemem jest połączenie internet też. Tylko zastanawia mnie co jest nie tak z routerem? Dodam że, nie robiłem jeszcze przywrócenia ustawień fabrycznych ani np. uaktualniania softu. Jako ciekawostkę powiem że, jeżeli połącze modem do portu ethernet w routerze to mogę wejść na 192.168.100.1 ale internetu nadal brak.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 29-05-2012, 19:15   

Czyli wychodzi na to że port WAN w routerze umarł, ale dla pewności właśnie zresetuj przyciskiem z tyłu obudowy router i poustawiaj go na nowo- może to pomoże, a i na 1 minute jak zresetujesz router to wyłącz też z prądu modem kablowy, jak rut sie ryśnie to odpal modem kablowy na nowo może pobierze sobie router nowe DHCP i będzie ok
Daj znać jak poszlo
_________________
 
 
Adrian 
Klikacz

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 4
Wysłany: 11-06-2012, 13:17   

Dziwna sprawa, router sam się naprawił. Przymierzałem się do resetu i aktualizacji oprogramowania i spróbowałem ostatni raz podłączyć modem przez WAN routera aby zrobić backup ustawień i nagle można było połączyć się z internetem jak przed awarią. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kochane upc miało usterkę lub dostarczało na tyle słaby sygnał że router nie radził sobie z nim. Albo linksys przestraszył się że zamienię go na nowszy model ;) W każdym razie dziękuję za porady :)
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 11-06-2012, 13:37   

Adrian Taki sam ruter taki sam modem i takie same objawy. To nie wina rutera Wydaje mi się że UPC ale u nich zawsze wszystko jest ok.
_________________
  jedrek
 
Adrian 
Klikacz

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 4
Wysłany: 11-06-2012, 14:02   

no właśnie żałuje, że nie spisałem parametrów Receive Power Level i Transmit Power Level po bezpośrednim połączeniu z modemem bo miał bym pewność
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 11-06-2012, 20:11   

Sprawdź teraz. W sobotę przy pomocy programu dns jump skanowane dns były ofline.
_________________
  jedrek
 
cimek 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 3
Wysłany: 07-07-2012, 09:14   

Mam podobny problem z routerem WRT54GC. Od czwartku nie może on się podłączyć do internetu. Laptop po bezpośrednim podłączeniu do modemu uzyskuje podłączenie.

Resetowałem w routerze ustawienia do fabrycznych, wgrałem nowy firmware i nic.
Z tego co samemu posprawdzałem to router ma problem z uzyskaniem adresu po DHCP. Jak statycznie wpisałem adres jaki otrzymałem na laptopie to uzyskałem dostęp do strony technicznej modemu, ale na świat wyjścia już nie było.

Wiecie czy to problem routera czy może jednak coś po stronie UPC, bo zastanawiam się nad wymianą routera, ale obawiam się, że i nowy może mieć problem z połączeniem się do internetu.
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 07-07-2012, 10:38   

U mnie na chwilę obecną jest ok. Czasem przerywa połączenie ale myślę że to jest po stronie UPC. Nie wiem jak to się ma do aktualizacji oprogramowania rutera ale wydaje mi się że aktualizacje oprogramowania coś psują. Rozglądam się nad nowym,tanim ale mocnym ruterem.
_________________
  jedrek
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-07-2012, 12:28   

cimek napisał/a:

Z tego co samemu posprawdzałem to router ma problem z uzyskaniem adresu po DHCP.

Czy po podłączeniu rutera do modemu pamiętałeś o zresetowaniu(wyłączeniu i włączeniu) modemu?
cimek napisał/a:
Jak statycznie wpisałem adres jaki otrzymałem na laptopie to uzyskałem dostęp do strony technicznej modemu, ale na świat wyjścia już nie było.

Jak chcesz robić w ten sposób to sklonuj numer MAC laptopa tak aby ruter miał taki sam.
Ale nie polecam ustawania na sztywno.
  marekd@jabberpl.org
 
cimek 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 3
Wysłany: 08-07-2012, 11:34   

Jednak to była wina routera. Pożyczyłem inny i działa bez problemu.

W starym próbowałem wszystkiego, oczywiście łącznie z resetowaniem modemu co jakiś czas, więc pora go po prostu wymienić na nowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: