Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Neo to i może chello !!!
Autor Wiadomość
aalexus 
Klikacz

Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1
Wysłany: 28-07-2005, 15:23   Jak Neo to i może chello !!!

Nowość jest taka ze TP wprowadziła nową usługe 6Mbit/s więc może chello by przyśpieszyło troszke nasze łącza tj. DL i UL bo są marne jak na europejski standard :)
Może jakaś masowa petycja albo coś podobnego :) !!! ???
Jakieś pomysły mile widziane.

Pozdrowienia !
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 28-07-2005, 16:37   

Myślę, że UPC zareaguje na nową Neostradę dość szybko i wprowadzi szybszy internet może jeszcze w tym roku. Na razie nie wyrabiają się z tymi prędkościami, które są obecnie i często łącza są przeciążone. Mi osobiście 2MBit wystarczą i nawet w limicie obecnym się mieszczę. A za cenę 107 zł z kablówką nie wymagam więcej:) Co do łącza Neo 6MBit/s to UL mają śmieszny. 256Kb/s (czy nawet 512Kb/s) przy takim DL to żenada. Do europy jeszcze ciągle nam daleko już o świecie nie mówię... Pozdrawiam
_________________
 
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 28-07-2005, 17:05   

topiq napisał/a:
Mi osobiście 2MBit wystarczą ... A za cenę 107 zł z kablówką nie wymagam więcej:)


:shock: 107 zł to jest bardzo malo (nawet jesli bez VAT). Jak dostales tak niska cene ?
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 28-07-2005, 17:26   

Tak na prawde prawdziwa prędkość łącza wyznacza upload.
Download to czysty marketing.
Dali troche większą cenę za większy limit, a prędkość mogą sobie dawać jaką chcą, równie dobrze mogliby dać 10Mbit, i tak nic toby nie zmieniło dla tego łącza (chociaż pare stronek by się szybciej otworzyło)
 
 
 
toyak02 
easy master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 29
Wysłany: 28-07-2005, 21:57   

oj lepiej nie. Może niech najpierw poprawią funkcjonowanie tego co jest. Bo w chello te 2, 4 itp. to bardziej na papierze są niż w rzeczywistości. Bardzo łatwo jest łapac na nowe szybkości, trudniej zapewnić działanie, choc w przyblizonych parametrach.
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-07-2005, 23:22   

Powiedzcie mi jak to jest np. Szwecji (maks. 24mbit/1mbit, po doplacie ekstra za upload jest 8mbit) i Norwegii (maks. 26mbit/1,5mbit), gdzie da sie zapewnic takie predkosci sciagania i wysylania danych w chello. Czy w Polsce mamy gorsza infrastrukture i siec szkieletowa? A moze chodzi o brak konkurencji? Po co wiecej oferowac, skoro za mniej mozna i tak sporo kasy sciagnac od Kowalskiego, a konkurencja nic lepszego nie oferuje? No niby teraz neo ma miec 6 mbit, ale w porownaniu z krajami skandynawskimi to i tak niewiele, zwlaszcza jesli chodzi o upload (ma byc albo 256 kbps albo 512 kbps). Czy tak jestesmy zacofani, ze nie mozemy miec szybszych laczy, latwo i szeroko dostepnych? Nie mowie tu o laczach 100 mbit dostepnych tylko dla wybranych i szczesciarzy :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-07-2005, 00:21   

Tak chodzi tylko o brak konkurencji, była by konkurencja mieli byśmy p 10 - 20 Mbitów i odpowiednio wyższy upload
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-07-2005, 01:02   

Czy ISP ponosza duze koszty przy zwiekszaniu predkosci lacza? Po co sa zrobione limity pobierania danych? Czy jesli uzytkownicy duzo sciagaja to ISP (np. chello) wiecej zaplaci komus? Jesli tak to komu - jakiej instytucji (TPNET, ATMAN, NASK itp.)? A moze chello jest niezaleznym operatorem Internetu... Po co tepsa ma limity - placi zagranicznym operatorom za ilosc pobranych danych? Czytalem gdzies, ze po to, aby ratowac DSL, bo ludzie dziela sobie neo w osiedlach, zamiast uzywac do tego DSL.
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 29-07-2005, 03:12   

Supafax Kablówka za 8,80 zł pakiet mini z cesji od właściciela wynajmowanego mieszkania i promocyjnie chello classic za 99 zł. Zadzwonili sami do mnie bym zmienił swoje chello light na classic. Przejście z 94 zł na 99 zł bez zmiany kosztów kablówki wydaje się oczywiste. TV prawie nie oglądam. A tak a'propos łączy w japonii ponoć w nowych mieszkaniach seryjnie montuje się łącza internetowe 100Mbit za kilkadziesiąt dolarów na miesiąc. W polsce wygląda na to, że na 10Mbit poczekamy jeszcze parę latek i to w downloadzie a o uploadzie rzędu 1Mbit w cenie w miarę przystępnej to chyba jeszcze dłużej... Chyba że coś drgnie.
_________________
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-07-2005, 03:22   

Jestem wiekszym optymista, bo tepsa wprowadza 6 mbit, wiec moze szybciej niz za pare latek, doczekamy sie lacza 10 mbit. Moze i niedlugo chello lub konkurencja zwiekszy predkosc maks. uploadu do 1 mbita, skoro w chello plus jest obecnie 512 kbps. Jeszcze w 2003 roku mielismy w chello jedna opcje o predkosciach 512/128 kbps, wiec troszke poszlo do przodu :-) W 2000 roku krolowaly jeszcze zwykle modemy 56 kbps...
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-07-2005, 07:55   

clarkkent napisał/a:
Czy ISP ponosza duze koszty przy zwiekszaniu predkosci lacza?

Złap się za byle książkę do marketingu, a poznasz odpowiedź na swoje pytanie... ;)
 
 
Koziorozka 
Klikacz

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 10
Skąd: wawa Mokotów
Wysłany: 29-07-2005, 11:01   

Supafax napisał/a:
shock: 107 zł to jest bardzo malo (nawet jesli bez VAT). Jak dostales tak niska cene ?



Mam chello od 2 tygodni, więc jeszcze nie wyrzuciłam cenników.
Ceny brutto, Warszawa.

chello light (1024 kb/s) - 94 zł a w pakiecie z kablówką 109 zł
chello classic (2048 kb/s) - 139 zł a w pakiecie 144 zł
 
 
unknown 
Klikacz


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 17
Wysłany: 29-07-2005, 11:24   

LoHinVar napisał/a:
Tak na prawde prawdziwa prędkość łącza wyznacza upload.

to dopiero ciekawa teoria :shock:

na jaka cholere wam tego uploadu tyle potrzeba :?:
przeciez sa jeszcze metody sciagania plikow w ktorych nie potrzeba rownoczesnie wysylac
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-07-2005, 11:29   

SiNuS napisał/a:

Złap się za byle książkę do marketingu, a poznasz odpowiedź na swoje pytanie... ;)


Nie chodzilo mi o koszty ponoszone na badania marketingowe, reklame (koszty oczywiste) itp., tylko jak to wyglada od strony technicznej z tymi kosztami przy zwiekszaniu predkosci? Czy sa tutaj ponoszone spore naklady finansowe? Na co dokladnie?
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-07-2005, 12:23   

clarkkent napisał/a:
Nie chodzilo mi o koszty ponoszone na badania marketingowe, reklame (koszty oczywiste) itp.,


Mnie też o to nie chodziło...

clarkkent napisał/a:
tylko jak to wyglada od strony technicznej z tymi kosztami przy zwiekszaniu predkosci? Czy sa tutaj ponoszone spore naklady finansowe? Na co dokladnie?


To nie ma znaczenia czy te koszty są znaczne czy nie - jak nie ma potrzeby
to się ich po prostu nie ponosi, a jak TPSA wprowadzi coś nowego to UPC i reszta
pewnie długo nie będą się zastanawiać i odpowiednio zareagują.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie nagle wyskakiwał z łączami na 10Mbitów
i więcej przy obecnie dostępnych ofertach.

To tak jakbyś miał coś do sprzedania, więc idziesz na targ. ;)
Robisz rozeznanie i widzisz jakie są ceny - załóżmy, że inni sprzedają
to co Ty masz od 5 do 7zł. Aby ich wykosić będziesz sprzedawał od razu
za 2zł czy zaczniesz od 4.99zł? ;) Pomyśl.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: