Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyfrowa UPC czy Nka...
Autor Wiadomość
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26-12-2008, 21:17   Cyfrowa UPC czy Nka...

Proste pytanie do tych co widzieli, maja, używają, mieli okazje porównać UPC cyfrową i eNkę...

Sprawa wygląda tak, że do cyfrowej UPC musiał bym dopłacić 50 pln.
Za eNkę muszę dopłacić 48 pln (koszta założenia etc - to nieistotne)
Czyli wychodzi na to samo, tylko nie wiem które będzie lepsze

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć na którym będzie lepszy obraz?
Bardziej mi chodzi o kanały SD bo z tego co czytam HD to tak na prawdę taki gratis dopiero zaczynający karierę.

Dzięki :-)
_________________
 
 
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 26-12-2008, 21:33   

Mam tv "n" mam tez kablówke tyle że analogową, cyfrowa dopiero za miesiąc ;] i ogólnie w upc nie ma discovery hd głównie chyba dla tego kanału trzymam enkę ;] a z kolei w ence nie ma kanałów national geographic itp.. ;]

Najlepiej zrobić tak jak ja planuje ;] pełny pakiet cyfrowy za 100zl i tv "n" tylko z dwoma pakietami aby mieć discovery hd i kupę innych darmowych kanałów których nie ma w upc ;] choć wychodzi ok 140zl miesięcznie :/
_________________
 
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-12-2008, 23:37   Re: Cyfrowa UPC czy Nka...

Jeśli chodzi o jakość to wybierz nke kablówka ma gorszą jakość co jest widoczne jeśli ktoś napisze ineczej to znaczy ze nie miał nki pozatym n ma naj wiencej kanałów hd i nie są one w fazie pruby kablówka nie ma takich mozliwośći techicznych aby zapewnic taki sam obraz jak z satelity karzdy program jest poddawany ruznym zmianom i traci na wartośći tak aby go dostosować do sygnału kablowego program z satki idzie odrazu do dekodera od nadawcy bez przystanków.

[ Dodano: 26-12-2008, 23:39 ]
chciałbym dodać jeszcze ze jakościowo poza polsatem cyfrowym to karzda platforma ma lepszą jakość od kablówki
 
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-12-2008, 02:09   

Neo10, ja wiem czym się różnią programowo, pytałem o różnice w jakości...
będę miał pełny z UPC normalnego i Nke 3 pakiety bo tak jest w promocji i najwygodniej chyba :P

kamilek101, dzięki za jasną odpowiedź, ale dobrze Ci radze używaj sprawdzania pisowni w Firefoxie ;-)
_________________
 
 
 
rysiek798 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 19
Skąd: gdańsk
Wysłany: 27-12-2008, 10:33   

a ja powiem tak w kablówce idzie wszystko po kablu i to jest najlepsze ,mój sąsiad ma en-ke i jak dla mnie to różnica jakości jest na + dla kablówki .Jeszcze jeden bardzo ważny + dla kablówki to że mogę (choć analogowo) podłączyć telewizorów ile sobie zażyczę i tylko jeden cyfrowo bez dodatkowych opłat,a en-ka lipa tylko jeden
 
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-12-2008, 13:16   

rysiek798 napisał/a:
i tylko jeden cyfrowo bez dodatkowych opłat

nie bez bo dodatkowo trzeba płacić za cyfre 50 pln.

nie mówiłem, że będę rezygnował z kablówki.... póki co widziałem cyfrę+ i UPC przegrało z jakością obrazu
_________________
 
 
 
rysiek798 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 19
Skąd: gdańsk
Wysłany: 27-12-2008, 14:04   

no mam tylko cyfrową kablówkę ,właściwie wszystkie 3 oferty net,tel i kablówkę i za wszystko płacę 99zł (po dłuższych kłótniach z upc) więc nic dodatkowo nie płacę i uważam że upc to chyba najlepszy wybór
 
 
 
fireman240 
light master

Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-12-2008, 14:14   

Cytat:

no mam tylko cyfrową kablówkę ,właściwie wszystkie 3 oferty net,tel i kablówkę i za wszystko płacę 99zł (po dłuższych kłótniach z upc)


99 zł za wszytskie 3? ja za 3 musze płacić ponad 200zł :sad: ;)
 
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 27-12-2008, 21:10   

Nie widziałem jak wyglądają kanały cyfrowe w upc ale w porównaniu z analogowym upc a tv "n" to w skrócie na analogową upc prawie nie da się patrzeć.... totalna porażka na moim 37" full hd ;] A enka jest całkiem całkiem jak na kanały nadawane w sd. ;]

A apropo tego że kablówka ma kabel ja np wolę enkę bo gdzie nie jadę to mogę ją sobie zabrać a co roku w okresie wakacyjnym spędzam poza domem jakieś 3miesiące ;]
_________________
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 28-12-2008, 00:31   

Kamilek101 napisał/a:
... program z satki idzie odrazu do dekodera od nadawcy bez przystanków.

[ Dodano: 26-12-2008, 23:39 ]
chciałbym dodać jeszcze ze jakościowo poza polsatem cyfrowym to karzda platforma ma lepszą jakość od kablówki


Czy ty aby napewno wiesz co piszesz ?. Nie zawsze tak jest jak to napisałeś. Np. Czy pamiętasz jak np. polsat na 1 transponder nawrzucał kanalów ile sie da i wyszal z tego wielka kaszana.

Ciekawe Jak porównałeś jakość ? :)

Neo10 napisał/a:
Nie widziałem jak wyglądają kanały cyfrowe w upc ale w porównaniu z analogowym upc a tv "n" to w skrócie na analogową upc prawie nie da się patrzeć.... totalna porażka na moim 37" full hd ;] A enka jest całkiem całkiem jak na kanały nadawane w sd. ;]

A apropo tego że kablówka ma kabel ja np wolę enkę bo gdzie nie jadę to mogę ją sobie zabrać a co roku w okresie wakacyjnym spędzam poza domem jakieś 3miesiące ;]


Hmm zabieranie talerza świetny pomysł :) .
Są przystawki IP i możesz swój obraz z dekodera który jest w domu oglądac wszędzie tam gdzie masz dostęp do netu. To taka alternatywa :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-12-2008, 01:33   

Cytat:
Są przystawki IP i możesz swój obraz z dekodera który jest w domu oglądac wszędzie tam gdzie masz dostęp do netu. To taka alternatywa :)

Bardzo fajna sprawa. Tyle, że są 2 ale:

1. Wymagany do tego jest dość spory upload (nie wiem czy na 1Mbicie da radę, zabawka raczej tylko dla posiadaczy szybszych łaczy)
2. Działa tylko z usługą w pełni cyfrową (której akurat UPC nie oferuje)
  marekd@jabberpl.org
 
rysiek798 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 19
Skąd: gdańsk
Wysłany: 28-12-2008, 09:55   

Mam do tele. podłączone dwa kable jeden analogowo drugi przez dekoder hdmi i różnica jest dość duża w obrazie.Apropo dekoder upc też można zabrać i podłączyć obojętnie gdzie byle by było gniazo upc co uważam za nonsens jak mówi tu jakiś koleś który wyjeżdża na wakację oglądać tv i zabiera ze sobą talerz ,dekoder i pewnie bierze z domu swój tv 37 cale i pakuje to na ciężarówkę
 
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 28-12-2008, 14:45   

Marek napisał/a:
1. Wymagany do tego jest dość spory upload (nie wiem czy na 1Mbicie da radę, zabawka raczej tylko dla posiadaczy szybszych łaczy)

Zgadza najlepiej 2 M ale takie minimum 1M.

Marek napisał/a:

2. Działa tylko z usługą w pełni cyfrową (której akurat UPC nie oferuje)

Mylisz sie ponieważ do tego urządzenia podłączasz każdy sygnał analogowy np. po cinch.
Urządzeń takich na rynku jest troche możesz sprawdzić :) .

Dodam jeszcze że masz możliwość zarządzania dekoderem standardowo tak jak w domu poprzez pilota :) .
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-12-2008, 15:53   

Cytat:
Mylisz sie ponieważ do tego urządzenia podłączasz każdy sygnał analogowy np. po cinch.
Ale wtedy to traci sens bo będziesz miał tylko 1 kanał (nie wspominając nawet o jakości)
  marekd@jabberpl.org
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 28-12-2008, 17:43   

Marek napisał/a:
Cytat:
Mylisz sie ponieważ do tego urządzenia podłączasz każdy sygnał analogowy np. po cinch.
Ale wtedy to traci sens bo będziesz miał tylko 1 kanał (nie wspominając nawet o jakości)


Marku urzadzenia tego typu działaja na takiej zasadzie że podłączasz sygnal np. po cinch sygnał z urządzenia zewnetrznego dekodera, kamerki itp. do sterownia dekoderem służy specjalna nakladka IR. W oprogramowaniu producenta masz (pilota softowego) mozliwość normalnego sterowania dekoderem jak w domu - masz takiego wirtulalnego pilota :) . Co do jakości to wszysto zalezy od łącza i jaki strumień puścisz urzadzenia i porównując ja to masz taką samą jakość jak np. z karty TV do kompa. Odbierasz wszystkie kanały ponieważ sterujesz dekoderem przez net po IP. Masz rownież możliwość robienia tego samego np. na PDA ale to zalezy już od producenta urzadzeń:)

http://forum.skysunsat.pl...nety-vt4805.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: