Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z omijaniem limitu
Autor Wiadomość
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 27-07-2005, 09:25   Jak to jest z omijaniem limitu

Cześć.
Najpierw trochę historii.
Kiedyś, żeby ominąć skutki przekroczenia limitu, trzeba było przesiąść się na inną kartę sieciową. Były osoby, które praktykowały to co miesiąc i miały nawet jakieś nieprzyjemności z tego powodu.
Później byli bardziej cwani i sposób przestał działać. UPC coraz bardziej probuje nam, szarym użytkownikom, uprzykrzyć życie. ;-) Jednak nadal, z dziwnych powodów, można było ukraść sąsiadowi login... a może inaczej napiszę. Jako że polityka nadawania loginów i haseł w UPC jest niepomiernie denna, wystarczylo poznać imię i nazwisko sąsiada, który ma chello. No, może za pierwszym razem się nie uda, ale jak ma się dziesięciu sąsiadów, to jest szansa, że któryś z nich nie zmienił domyślnego hasła, które brzmi identycznie jak login, który to z kolei, jak wiadomo, budowany jest z pierwszej litery imienia i nazwiska.
Tak więc wyposażeni w nową tożsamość mogliśmy skorzystać ze strony z automatyczną instalacją sprzętu i "wbić się" na nowy abonament.
Jeszcze jedną metodą, której nie sprawdzałem, jest zaproszenie montera do siebie do domu. Ten, który był u mnie miał na tyle słabą pamięć (lub na tyle trudne hasło), że musiał sobie dane zapisać na karteczce (swoją drogą obok innych dość ciawych rzeczy), którą to zostawił u mnie na biurku i poszedł do piwnicy sprawdzać sygnał. Taaa, Mitnick byłby dumny.
Tak więc był sposób na ominięcie przycięcia. No, ale przyszło nowe. ;-) Nie wiedzieć czemu, nie wprowadzili takich zabezpieczeń pięć lat temu. :-) Otóż dzisiaj, gdy jesteśmy przycięci z powodu przekroczenia limitu, strona instalacji nie działa. Ooops, kiszka. Czyli idziemy w ślady Microsoftu? Coś sprawia problemy, to zamiast naprawić trzeba to wyłączyć? Oczywiście UPC święcie jest przekonane, że robi słusznie. Jakiś czas temu po przełączeniu karta sieciowa - USB lub odwrotnie nie trzeba było dokonywać rejestracji nowego sprzetu. Spryciarze sobie pomyśleli, że jak net będzie działał po przełączeniu, które jest jak najbardziej legalne, etc. to spokojnie mogą wyłączyć opcję. Jedno ale - a jeśli mój modem zostanie uszkodzony? To będę miał możliwość ponownej rejestracji?

Coż, spieprzyli. ;-) Osoby chcące ominąć limit zawsze mają taką możliwość, więc po co tak walczyć i utrudniać życie zwykłym użytkownikom? A za miesiąc znajdę jakiegoś ochotnika z 24GB na liczniku i sprawdzimy mój nowy pomysł. :D Oczywiście jako proof of concept. ;-)

[Żaden monter nie ucierpiał podczas pisania tego posta.]
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 28-07-2005, 08:09   

A ja przekroczylem wczoraj limit (dosc dawno nie przekroczylem juz ;) ) i dzisiaj rano o 7 (teraz odebralem) dostalem takiego ciekawego emaila :mrgreen:

Cytat:

Uprzejmie informujemy, że w toku rutynowo wykonywanych czynności związanych z
monitorowaniem sieci internetowej stwierdziliśmy, że w okresie bieżącego
miesiąca pobrali Państwo ponad 25 GB danych. Jest to wartość powodująca
nadmierne obciążenie Sieci dla usługi internetowej chello classic.

Zgodnie z przysługującymi firmie UPC uprawnieniami prędkość przepływu danych
została obniżona do maksymalnej wartości 48/384 kbps. Standardowe warunki
dostępu do usługi internetowej chello zostaną Państwu przywrócone w kolejnym
miesiącu.

W celu zwiększenia ilości pobieranych przez Panstwa danych zachęcamy do
skorzystania z oferty wyższej usługi chello która umożliwi Państwu pobranie
znacznie większej ilości danych i tym samym uniknięcie zmiany parametrów
usługi:
* chello plus: prędkość do 4 Mbps/512 kbps, ilość danych powodująca nadmierne
obciążenie Sieci od 50 GB

Jeżeli są Państwo zainteresowani zmianą usługi lub chcieliby Państwo poznać
szczegóły oferty prosimy o tel. pod numer 94 95 (opłata jak za połączenie
lokalne).



Czyli jednak faktycznie jest te 48 down.... jeszcze kilka miesiecy temu bylo 32 mimo ze niektorzy twierdzili ze jest 48 no i uploadu nie obcinaja :)




Ale najbardziej i tak podoba mi sie to................. ze narazie mnie nie przycieli :mrgreen: :twisted:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: