Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka czy obniżka czy może jeszcze coś innego?
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2012, 00:59   Podwyżka czy obniżka czy może jeszcze coś innego?

W piątek otrzymałem list z UPC, oto on


Jak widać napisała do mnie sama pani dyrektor, tylko o co jej właściwe chodzi?
Oczywiście na forum już od dawna mówi się o planowanej podwyżce (np tu) więc, mógł bym tego nie czytać i tak bym wiedział.

Jednak przeczytałem i zauważyłem, że Pani Ewa nie napisała o żadnej podwyżce, nie otrzymałem też nowego cennika ani niczego podobnego (umowa była ze stałą ceną przez określony czas, więc od tak nie mogą na razie podnieść ceny).

Zdanie (bez przecinków)
Cytat:
Już od początku czerwca przyspieszymy Państwa Internet
5m/s aż na 25Mb/s jedynie za 5zł miesięcznie.

można interpretować jedynie na 2 sposoby
1 Nowa cena usługi „Internet” będzie wynosiła 5zł miesięcznie.
2 Chcę sprzedać jakąś dodatkową usługę polegającą na przyspieszeniu za 5zł.

O tym, że chodzi o 2 może świadczyć to, że dalej napisane jest o dodatkowej opłacie która będzie doliczona do rachunku a nie że rachunek zostanie obniżony (ani tym bardziej nie że zostanie podwyższony).

Skoro nie potrafią napisać niczego w stylu
Z uwagi na (wysoką inflację/rosnące koszty/problemy finansowe firmy/cokolwiek innego) zmuszeni jesteśmy podnieść cenę o 5zł. Tylko wymyślają jakieś kombinacje z czymś dodatkowym. To ja dziękuję, niczego dodatkowo nie kupuję, zostanę przy tym co było i umowy też nie zamierzam rozwiązywać (a jak oni to zrobią to przypomnę o karze a właściwie zwrocie tego co przy zawieraniu umowy obiecali w formie ulgi ale nie dalii).

Zastanawiam się czy Pani Ewie odpisać teraz aby wytłumaczyła o co jej chodziło i aby miała świadomość, że niczego dodatkowo nie kupię, czy może spokojnie poczekać do lipca i jeśli okaże się, że jednak jest podwyżka (zamiast obniżki/jakieś dodatkowej usługi) złożyć oficjalną reklamację, bo nie ma tu informacji o żadnej podwyżce ceny obecnej usługi.

Na stronie której adres był tam podany też nie ma żadnych informacji i planowanej podwyżce ani o parametrach nowej usługi.
  marekd@jabberpl.org
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 13-05-2012, 08:04   Re: Podwyżka czy obniżka czy może jeszcze coś innego?

Zadzwoń do nich. Ja zadzwoniłem i mam w dalszym ciągu 10 Mb, tak jak miałem. Musisz byc konsekwentny, to ci nic nic nie wcisną, tylko zostawią na obecnych warunkach. Mnie nawet proponowali jakąś bonifikatę za przejście na cyrograf terminowy, ale pozostałem na umowie bezterminowej, bo sobie cenię niezalezność i mozliwość zmiany, czy rezygnacji w każdym momencie.
Z ich koszmarnej oferty telewizyjnej dawno zrezygnowałem na rzecz "N-ki" Przy umowie na 13 miesięcy dostałem od nich 23 kanały HD i dekoder z nagrywarką. Pierwsze 3 miesiące miałem za darmo, pozostałe 10 miesięcy płacę po 59 złotych. A później zobaczymy.
_________________
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13-05-2012, 08:15   

Marku, to żadna nowość. Od lat UPC informacje o podwyżkach "ukrywa" gdzieś w pismach, w których kilka lub kilkanaście zdań jest o nowych pakietach, programach czy usługach a na końcu jedno zdanie o podwyżce. Ponadto sam tytuł wiadomości nazywa się: "Komunikat od UPC Polska" co bez przeczytania całej wiadomości nawet nie sugeruje, że mogą być jakieś zmiany cen.

Zauważ, że samo pismo jest mało spójne. Najpierw piszą, że "Już od początku czerwca przyspieszymy Państwu internet (...) za 5 złotych miesięcznie" a dalej "(...) prędkość Internetu przyspieszamy (...) już w czerwcu bez dodatkowych opłat".

Z pisma nie wynika, że będzie jakakolwiek podwyżka. Jedyne co można wywnioskować, to że powinieneś mieć na fakturze dwie usługi:
1. Internet 5 Mb/s ......................................................... x zł
2. Przyspieszenie Internetu z 5 Mb/s na 25 Mb/s ...............5 zł

Zauważ również, że nie możesz zrezygnować z dodatkowej usługi i korzystać z Internetu 5 Mb/s tak jak dotychczas a jedyne co możesz zrobić to rozwiązać umowę.

Nie rozumiem dlaczego UPC nie może napisać krótko i na temat czegoś w stylu:
"Informujemy, że od dnia 1 czerwca zaprzestajemy świadczenia usługi Internet 5 Mb/s. W miejsce dotychczasowej usługi proponujemy Państwu Internet 25 Mb/s za kwotę xxx zł miesięcznie tj. kwotę 5 zł wyższą niż płacą Państwo obecnie". W ramach promocji za pierwszy miesiąc usługi Internet 25 Mb/s zapłacą Państwo dotychczasową cenę, jaką płacili Państwo za Internet 5 Mb/s. W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, przysługuje Państwu uprawnienie do rozwiązania Umowy (...)."
_________________
 
 
red5555 
light master

Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 56
Wysłany: 13-05-2012, 09:53   

Marek napisał/a:
To ja dziękuję, niczego dodatkowo nie kupuję, zostanę przy tym co było i umowy też nie zamierzam rozwiązywać (a jak oni to zrobią to przypomnę o karze a właściwie zwrocie tego co przy zawieraniu umowy obiecali w formie ulgi ale nie dalii).


przeczytaj dokladnie umowe ktora podpisales...
zaloze sie ze jedyne kary za rozwiazanie przed czasem umowy dotycza tylko abonenta :) UPC moze w kazdej chwili rozwiazac umowe bez ponoszenia konsekwencji :p
_________________
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 13-05-2012, 10:26   

Do dziś sądziłem, że jestem do przesady drobiazgowy ale po przeczytaniu tego tematu całkowicie się rozgrzeszam. Dziękuję Wam.
Co do meritum to wszystko wyjaśnia Regulamin:

Cytat:
W razie podwyższenia cen za Usługi świadczone Abonentowi,
Dostawca usług jest obowiązany z wyprzedzeniem co najmniej
jednego Okresu Rozliczeniowego do powiadomienia o tym Abo-
nenta na piśmie. Dostawca usług nie jest jednak zobowiązany
do powiadamiania Abonenta o zmianie Cennika, jeżeli zmiana ta
ograniczona jest do rezygnacji z pobierania części opłat, wpro-
wadzenia opłat za nowe usługi telekomunikacyjne, lub do zmiany
opłat za usługi, nie objęte Umową Abonencką.
4. Abonent, nie później niż przed datą wprowadzenia podwyższenia
cen wskazaną w powiadomieniu, o którym mowa w ust. 3, może
doręczyć Dostawcy usług pisemne oświadczenie o wypowie-
dzeniu umowy z powodu braku akceptacji podwyższenia cen.
Brak pisemnego oświadczenia Abonenta w powyższym terminie
oznacza akceptację podwyższenia cen.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2012, 12:49   

Józek, ja również dawno zrezygnowałem z ich tv, jeszcze za czasów analogu, do tej pory został tylko internet bo działał w miarę bezproblemowo i cena ~48zł była do zaakceptowania.

W sumie mógł bym się zgodzić nawet na wyższą cenę za tę wyższą prędkość ale nich jakoś to sformalizują, przyślą nowy cennik, aneks do umowy albo w ogóle nową umowę i tak dalej. Ostatnio kilka razy było umowa przez telefon na jasnych zasadach usługa,cena, czas obowiązywania umowy i po takim liście który w ogóle nie pasuje do poprzedniej umowy już kompletnie nie wiadomo na jakich zasadach ma obowiązywać ta umowa (np czy są jakieś nowe zobowiązania, bo stare oczywiście tracą ważność) i jakie są parametry tego przyspieszonego internetu (nieoficjalnie wiem jakie, ale gdyby coś nie działało jak trzeba muszę mieć jakąś oficjalną informację aby się na nią powołać).
Nie mówiąc już o tym, że ktoś mniej zorientowany w ogóle nie dowie się jaki np ma być upload po przyspieszeniu bo na stronie do której odsyłają nie ma o tym ani słowa a o naszym nieoficjalnym forum przecież nie każdy musi wiedzieć.

Zastanawiam się czy nie napisać do Pani Ewy z pytaniem o co chodziło w jej liście oraz poprosić o nowy cennik ze wskazaniem tej „nowej” usługi i jej parametrów.

red5555, umowa była zawarta ustnie (mogę najwyżej odsłuchać nagranie) i obowiązuje jednakowo obie strony.
zygikuleczka, no waśnie nie wyjaśnia bo nie wiadomo czy ten list to jest zawiadomienie o podwyżce czy nie. Nie ma w nim słowa o zmianie ceny.
Nigdzie nie ma też cennika dla tej nowej usługi którą proponują, ani parametrów internetu 25Mb/s (na stronie do której odsyłają jest jedynie o usłudze 30Mb/s a to przecież nie to samo).

Jak ich znam to po wszelkich zmianach przysyłają rachunek 2 krotnie wyższy niż powinni i nie potrafią tego wyprostować przez długi czas.
  marekd@jabberpl.org
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 13-05-2012, 13:04   

Oj tam, oj tam:P Nie odpisuj tylko na adres z którego napisała jak już naprawdę zamierzasz pisać. Zdanie jest po polsku, jest zrozumiałe-jest informacją o zmianie ceny. Co więcej zawiera także info o możliwości rezygnacji. Nie zgodzisz się na zmianę dostaniesz ofertę i najpewniej zapłacisz mniej niż teraz. A cennik się nie zmieni na razie. Osoby, które nie chcą tej przymusowej oferty mają wybór. Co do stałości ceny to w nagraniu jest rabat procentowy przecież:)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2012, 13:41   

Treść tego maila zapewne tak zawile sformułował prawnik. To celowe działanie, żeby większość w ogóle nie połapała o co chodzi i jakoś pogodziła z podwyżką na niejasnych zasadach.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2012, 16:24   

zygikuleczka, to jest skan kartki przysłanej tradycyjną pocztą (jak popatrzysz dokładnie zobaczysz nawet zagięcie :P ).
Ale tak się składa, że email Pani która się pod listem podpisała znam jest to: Ewa.Wesoly(at)upc.com.pl
  marekd@jabberpl.org
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 13-05-2012, 16:27   

Ja akurat mailem dostałem dlatego wspomniałem o mailu. A tak na poważnie to sądzę, że lepiej zrobisz jak wyślesz rezygnacje z powodu zmiany cen niż będziesz próbował przeforsować swoj punt widzenia w tej sprawie.
_________________
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 13-05-2012, 19:01   

Marek napisał/a:
W sumie mógł bym się zgodzić nawet na wyższą cenę za tę wyższą prędkość...... .

Ja nie zgodziłem się na wyższą prędkość z prozaicznych powodów. Pisałem o tym w innym wątku. Używam naa tym łączu jednego kopmputera i bramki voip.

1. Internetu używam do przeglądania stron, więc obecne 10 Mb mi wystarcza, na cholerę mi 25 Mb

2.Robiłem testy na speedtest.net, wieczorami prędkość pobierania między 3 a 4 Mb/s, więc po co mi podwyżka 5 złotych za 25 Mb tylko na papierze, a nie w rzeczywistości.

3.Posiadam router z bramką voip (linksys spa2102) o przepustowości rzeczywistej 11-12 Mb. Przy wyższej prędkości non stop się wiesza. Sprawdzone u syna. Przy prędkości 30 Mb musiał zrezygnowac z tego sprzętu jako routera i kupić dodatkowy router, do którego dopiero podpiął linksysa jako samą bramkę.

Reasumując. Dla mnie podwyżka o 5 złotych, wieczorami 25 Mb jedynie na papierze i niemożność korzystania na dotychczasowym sprzęcie, czyli konieczność zakupu i użytkowania nowego routera.

Jak kiedyś będę potrzebował większej prędkości, to sobie zmienię sprzęt i zamówię szybszy internet. Obecnie musiałbym "zrobić dobrze" UPC, a sam ponieść niepotrzebne koszty na router zamiast dotychczasowego zespolonego w bramce. I korzystac dodatkowo z trzeciego urzadzenia wstawionego pomiędzy modemem a bramką voip. Tak jak pisałem wcześniej szybki internet wiesza mi ten mini router. Sprawdzone doświadczalnie.

Co prawda wiedzący wszystko najlepiej "KOCUREK 1970" powiedział, ze mam brać i nie pyskować, ale pozwolę sobie sam decydować o tym jakie są mi potrzebne usługi.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 13-05-2012, 20:49   

Józek napisał/a:
Co prawda wiedzący wszystko najlepiej "KOCUREK 1970" powiedział, ze mam brać i nie pyskować, ale pozwolę sobie sam decydować o tym jakie są mi potrzebne usługi.

Jeśli Kolega już tak naprawdę chce to możemy zawsze spotkać się w sądzie gdzie Pan będzie oskarżony o pomówienie mojej osoby-gdzie to ja niby napisałem że ma to Pan brać i nie pyskować?, napisałem że jeśli to Panu nie odpowiada co chce zrobić UPC to zawsze może Pan zrezygnować i pójść tam gdzie będzie mu lepiej-proszę nauczyć się czytać.

Następnym razem proszę jak już to przekazywać fakty a nie urojone dywagacje na temat tego co kto powiedział.
Jeśli dalej będzie Pan przekazywał nie prawdziwe moje wypowiedzi to zapewniam Pana że skontaktuje się z Panem w moim imieniu Pan mecenas Jacek Matyla który reprezentuje moje i żony interesy by podjąć odpowiednie kroki chraniące moje dobre imie!!!
_________________
 
 
red5555 
light master

Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 56
Wysłany: 13-05-2012, 21:06   

spotkajcie sie najlepiej pod sejmem lub na krakowskim przedmiesciu w warszawie razem z prawnikami ! i nie zapomnijcie o wywiadach w tvn !
ochloncie Panowie ! jakie trzeba miec cisnienie zeby straszyc prawnikiem w takiej sytuacji !?
Kocurek1970 o jakim dobrym imieniu Ty mowisz !? wszyscy sa tutaj anonimowi ! forum sluzy do wymiany informacji a nie straszeniu sie prawnikami i robieniu osobistych wycieczek !

p.s. podniecacie sie 5zl podwyzki miesiecznie dla UPC ale na prawnika wam nie szkoda :mrgreen:
_________________
Ostatnio zmieniony przez red5555 13-05-2012, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2012, 21:11   

Józek napisał/a:
1. Internetu używam do przeglądania stron, więc obecne 10 Mb mi wystarcza, na cholerę mi 25 Mb

Nawet przy 5 mbitach filmy full HD ściągają się krócej niż trwają więc można oglądać bez czekania, dla wyższej prędkości w domu nie widzę na razie zastosowania.
Tyle, że upload słaby jak na taką prędkość (zresztą przy 10 i 25 jest niewiele lepszy). Jak by się chciało postawić sobie mały serwerek ze zdjęciami to działało by to niezbyt ciekawie.
A oni nawet słowem nie wspominają o tym co najważniejsze i jak to niby ma mnie zachęcić do zgodzenia się na podwyżkę ?

Mają dosłać cennik i parametry nowej usługi a dopiero potem będę się zastanawiał czy mi potrzebne czy wolę zrezygnować.
W Vectrze która właśnie wykupiła drugą kablówkę jaką tu miałem oferują 16Mb/1Mb za 48zł przy umowie na 2 lata, albo 2Mb/0,25 za 39zł bez zobowiązań, więc wcale mi na zostaniu w UPC nie zależy.

KOCUREK1970, wyluzuj trochę i odpuść bo zaczynam mieć już dość takich awantur. Powiedzieliście sobie co mieliście do powiedzenia na swój temat i wystarczy. Od teraz który z was napisze jeszcze coś o drugim dostaje ostrzeżenie.
  marekd@jabberpl.org
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 13-05-2012, 21:45   

red5555 napisał/a:
spotkajcie sie najlepiej pod sejmem lub na krakowskim przedmiesciu w warszawie razem z prawnikami ! i nie zapomnijcie o wywiadach w tvn !

Jeszcze tam widze Tv Trwam i Nasz Dziennik :mrgreen:
red5555 napisał/a:
Kocurek1970 o jakim dobrym imieniu Ty mowisz !?

Np swoim-bo szału dostaje jak ktoś przytacza moje wypowiedzi mijając całkowicie się z prawdą
red5555 napisał/a:
wszyscy sa tutaj anonimowi

Mylisz się po IP można się dowiedzieć kto gdzie mieszka....
red5555 napisał/a:
p.s. podniecacie sie 5zl podwyzki miesiecznie dla UPC ale na prawnika wam nie szkoda

Gdybym się podniecał taką podwyżką o 5 zł to bym nie zamówił teraz na wtorek podniesienia prędkości z 30 do 60 Mb.....a cena za to 60 Mb jest przecież wyższa...
Marek napisał/a:
W Vectrze która właśnie wykupiła drugą kablówkę jaką tu miałem oferują 16Mb/1Mb za 48zł przy umowie na 2 lata, albo 2Mb/0,25 za 39zł bez zobowiązań, więc wcale mi na zostaniu w UPC nie zależy.

Hmmm- w gruncie rzeczy jeśli tylko ktoś ma możliwość wybrania innego oferenta netu i to w dodatku w dobrej cenie to faktycznie żadne sentymenty jak pisze Marek nie mają tu znaczenia.
Z tego co wiem (sprawdzone) dzwonisz do DUKa i nie zgadzasz się na tą podwyżke tego netu i zostajesz parametrowo i cenowo z tym co masz.
Marek napisał/a:
wyluzuj trochę i odpuść bo zaczynam mieć już dość takich awantur

Marku-ja jestem niespotykanie spokojny człowiek :twisted: :mrgreen: , ale jeśli faktycznie Cię wkurzyłem to najmocniej z tego miejsca przepraszam :mrgreen:
Marek napisał/a:
Powiedzieliście sobie co mieliście do powiedzenia na swój temat i wystarczy

Tyż prowda :mrgreen: -ja uważam temat animozji za trwale zamknięty :mrgreen:
Marek napisał/a:
Od teraz który z was napisze jeszcze coś o drugim dostaje ostrzeżenie.

Jestem pewien że nie będzie takiej potrzeby ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: