Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pakiet HBO - nowe promocje!
Autor Wiadomość
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-01-2019, 17:09   

W UPC jest tak "najdrożej" że przez chyba grubo ponad rok można było mieć za friko przy odrobinie kombinacji (pamiętna promocja), a do tego w DUK idzie ugrać samą opcję GO/OD + kanały na multiroom za 4.99 i to normalnie "negocując" z konsultantem przy odłączaniu pakietu (np odłączając HBO ale biorąc jednocześnie C+ godzą się na coś takiego, trzeba tylko trafić ogarniętego konsultanta ;) )
_________________
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-01-2019, 18:22   

MrPepka napisał/a:
Przecież HBO GO możesz brać bez operatora więc w czym problem?


A ty w czym masz problem?
Dziękuję za jakże ciekawą i merytoryczną odpowiedź w temacie.
Stwierdzam jedynie obiektywny fakt, że oferta HBO w UPC staje się coraz mniej atrakcyjna, po obniżeniu ceny samodzielnego HBO GO.

MrPepka napisał/a:
Ale u Was ta dyskusja zmierza do tego, że wszędzie HBO jest najtaniej, a w UPC najdrożej


Widzisz, nigdzie nie napisałem, że "wszędzie HBO jest najtaniej". Bo cena 30 zł za HBO to "problem" wielu operatorów kablowych. Zapytałem jedynie czy UPC zmądrzało, wyprzedziło konkurencję i zbliżyło chociażby ofertę cenowo do HBO GO, jak robią niektórzy operatorzy (np. wspomniane wcześniej NC+). Mogłem zapytać czy już nie można?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 19-01-2019, 18:30   

Cytat:
Stwierdzam jedynie obiektywny fakt, że oferta HBO w UPC staje się coraz mniej atrakcyjna, po obniżeniu ceny samodzielnego HBO GO.

A chociaż obiektywnie oceniłeś dlaczego tak jest i czyja to wina?
Cytat:
Zapytałem jedynie czy UPC zmądrzało, wyprzedziło konkurencję i zbliżyło chociażby ofertę cenowo do HBO GO, jak robią niektórzy operatorzy (np. wspomniane wcześniej NC+). Mogłem zapytać czy już nie można?

LNR odpowiedział na to pytanie nad Twoim postem
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-01-2019, 18:38   

MrPepka napisał/a:
chociaż obiektywnie oceniłeś dlaczego tak jest i czyja to wina?


A ty? Oczywiście. Oferta UPC to pewnie wina HBO. Bo to HBO jest właścicielem UPC i zapewne HBO ustala ceny. A szefem od sprzedaży w UPC jest prezes HBO :mrgreen:

MrPepka napisał/a:
LNR odpowiedział na to pytanie nad Twoim postem


W którym miejscu?
Przypomnę, pytałem o pakiet HBO, a nie o "dobre dni" konsultantów UPC, kombinacje z Canal+/multiroom itd. czy też nową umowę na główne usługi ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez atomix 19-01-2019, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 19-01-2019, 18:44   

Cytat:
Oczywiście. Oferta UPC to pewnie wina HBO. Bo to HBO jest właścicielem UPC i zapewne HBO ustala ceny. Prawda?

Nie no skąd? Przecież UPC jest nadawcą HBO więc to wina UPC co nie? :mrgreen:
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-01-2019, 18:48   

Oj, biedny ten lyyyyyder rynku ;)

Ja bym jednak rozróżnił kwestię nadawania (sygnał TV) od sprzedaży (oferta UPC).
Bo jeśli HBO będzie układało ofertę w UPC, to chyba jest to ograniczanie rynku.

Podobnie jest z Canal+. Za ofertę Canal+ w UPC odpowiada UPC a nie NC+.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 19-01-2019, 18:55   

Cytat:
Ja bym jednak rozróżnił kwestię nadawania (sygnał TV) od sprzedaży (oferta UPC).

Eeh. A mówi Ci coś pojęcie "pośrednictwo w sprzedaży"? Czy pośrednik może ot tak bez wiedzy i zgody windować ceną produktu ustaloną przez producenta?
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-01-2019, 19:05   

Niektórzy operatorzy "pośredniczą w sprzedaży" Netflix (kiedyś także Showax), doliczając do rachunku użytkownika ceny ustalone przez Netflixa/Showmaxa. I w tym przypadku tylko pośredniczą.

Pakiety premium u operatorów płatnej TV to nie jest "czyste pośrednictwo". Operator decyduje o ofercie i może windować ceny. Patrz Canal+ Prestige w UPC - wiemy o cenach od 40 zł (w pakiecie z PSP+10 zł) do 60 zł (strona www). Wielokrotnie rozmawiałem z władzami NC+, którzy twierdzili, że ceny w UPC to kwestia UPC i nie mają na nią wpływu.

Podobnie jest z samodzielnymi ofertami Eleven Sports (od 2 do 16 zł) czy Polsat Sport Premium (od 10 zł do 30 zł) . Ostateczną cenę dyktuje operator, który przygotowuje własne, odrębne oferty promocyjne. I to on odpowiada za ofertę i świadczenie usługi.

Tak jak wspomniałem. Zapytałem tylko o to czy w UPC są już oferty na samo HBO (nie w pakietach) porównywalne z samodzielnym HBO GO. I taka była dyskusja, że 30 zł to słaba propozycja, gdy wokół kilka alternatyw. Co zrobi UPC? Nie wiem. Na szczęście, jako abonent UPC dziś mam wybór - albo zapłacę za HBO "mojemu" operatorowi, albo bezpośrednio HBO. Moim zdaniem to UPC powinno zależeć, bym im płacił, ale może ja się nie znam na biznesie.

Dziękuję za uwagę.
Gdyby ktoś miał info o zmianach w ofertach promocyjnych HBO niech śmiało daje znać tutaj.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-01-2019, 23:08   

MrPepka napisał/a:
A chociaż obiektywnie oceniłeś dlaczego tak jest i czyja to wina?

Ale jakie to ma znaczenie. Przecież na tym forum nie dyskutujemy, od kogo co zależy, tylko jaka jest finalna oferta dla konsumenta. Nawet jeśli to jest wina HBO, to przecież nie znaczy, że mam wybrać droższą ofertę.
Porównujemy oferty, ich ceny w relacji do cen konkurencji i ich wartość dla konsumenta. Całą reszta nie ma znaczenia, bo nie wypływa na to, czy ktoś wybierze daną ofertę czy nie.
_________________
 
 
jarpen 
light master


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-02-2019, 14:29   

Cześć,
Mam w chwili obecnej HBO HD/GO/OD od kliku lat na umowie bezterminowej i płacę za to 25 zł.

W sumie korzystam tylko z HBO GO, nie pamiętam kiedy oglądałem coś na HBO1,2,3.

Czy jest szansa w UPC na zejście z tej ceny o pozostawienie tylko HBO GO?
Jak wiadomo kupowane samodzielnie kosztuje 19,99 zł.
_________________
 
  jarpen
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 911
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 21-02-2019, 15:39   

Nie ma ŻADNYCH szans.
_________________
  ralf
 
jarpen 
light master


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-02-2019, 15:46   

ralf napisał/a:
Nie ma ŻADNYCH szans.


Jedyne co znalazłem to:
HBO GO: 2 miesiące za 1zł., potem 19,99 zł., instalacja 9,99 zł. umowa na 24 miesiące.

https://www.upc.pl/pdf/of...o_go_2019-1.pdf
_________________
 
  jarpen
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 911
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 21-02-2019, 15:53   

Niezły żart ta oferta, skoro za tą samą ceną można mieć to samo bez umowy bezpośrednio od HBO i zrezygnować w dowolnym momencie.
_________________
  ralf
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-02-2019, 15:55   

@up

Niektórzy chcą mieć wszystko na jednej fakturze i nie robić dwóch przelewów.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-02-2019, 16:15   

brtk, dobrze, że na hbo go nie trzeba robić przelewów.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: