Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Router do modemu FIBER 120
Autor Wiadomość
Jac0b 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: 10-05-2012, 22:41   Router do modemu FIBER 120

Witam, mam opcję internetu 120FIber, dostałem do tego Router i dopiero dziś sie zorientowałem, że mam wewnętrzne IP co nie do konca mi pasuje gdyż bardzo duzo korzystam z P2P i potrzebuje zewnętrzne. Dzwoniłem do UPC i jedyne co mogą mi zaoferować to wymiana routera na modem, ale nie ma on opcji WIFI, która jest mi potrzebna.

Mam pytania typowego laika:

1. Jaki router do tego ? Potrzebuje wifi ze względu na to iz w drugim pokoju jest komputer używany tylko i wyłączenie do przeglądania neta(rodzice), więc nie musi mieć tam 120mb/s, broń boże ;)
2. Czy podpięcie routera do modemu i konfiguracja to ciężka sprawa ? Jestem w tym słaby ;p

Z góry dziękuje za pomoc.
 
 
a12712 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 64
Wysłany: 10-05-2012, 23:43   

Przecież w upc masz ip publiczne (zewnętrzne).
Wymiana na modem ci nic nie da.

1 w każdym routerze bedziesz miał ten sam problem czyli ip publiczne na routerze a tzw wewnętrzne na komputerach podpiętych do routera
Musisz "przekierować" porty w routerze które używa dana aplikacja w komputerze albo przestawic router w tryb bridge z tym ze wtedy podepniesz tylko jeden komputer. no i bridge jest zablokowany w rauterze od upc
2. W sumie nie ;)
 
 
Jac0b 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: 11-05-2012, 00:02   

Chodzi mi o to, ze jestem za tzw. NATem UPC. I tego chce się pozbyć, ponoć przy modemie tego nie ma. Router będzie tylko po to aby wysyłać wifi do drugiego kompa, nic więcej. Tam IP może być Wew.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-05-2012, 00:18   

Jeśli zwykłe przekierowanie kilku portów nie starcza to sprawdź czy nie masz opcji DMZ Host w zakładce Advanced i czy to nie załatwi sprawy.
 
 
a12712 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 64
Wysłany: 11-05-2012, 00:22   

takk przy modemie masz bezposrednio zewnętrzne ip na kablu
Ale wtedy podpniesz tylko 1 komputer.

zawsze bedziesz za natem w kazdym routerze.

Oboętnie czy bedziesz mia modemorouter od upc czy sam modem i podepniesz swojego routera to zawsze bedziesz za "natem".

Dlatego w routerze przekierowujesz porty żeby komputer byl widoczny z ip zewnetrznym.
 
 
Jac0b 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: 11-05-2012, 00:51   

własnie to DMZ host "troche" poprawiło sprawę. To teraz pytanie, jak mam przekierować porty aby komputer był widoczny z ip zewnetrznym ;ppp Jestem KOMPLETNIE zielony w tych sprawach.

[ Dodano: 11-05-2012, 01:19 ]
Ale tak jak piszesz. Na modemie po kablu mam zewnetrzne IP.

Więc np. ja będę miał modem, będę na kablu i będę mial juz zew. Do tego podepne router z wifi i drugi komputer bedzie mial już wew. ? Potrzebuje mieć zew. tylko na swoim kompie.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-05-2012, 01:56   

Cytat:
własnie to DMZ host "troche" poprawiło sprawę. To teraz pytanie, jak mam przekierować porty aby komputer był widoczny z ip zewnetrznym ;ppp Jestem KOMPLETNIE zielony w tych sprawach.

Z tym ich modemoruterem nie da rady.

Musisz zamienić ruter na modem tylko wtedy będziesz miał zewnętrzne IP, jeśli dodatkowo chcesz wifi podłączysz sobie do modemu własny accespoint (jako accespoint ze switchem da się wykorzystać niektóre rutery z wifi po wyłączeniu funkcji rutera i podłączeniu kabla z modemu do wejścia LAN).

Jeśli chcesz korzystać z 2 komputerów to ten który ma zewnętrzne IP może udostępnić internet temu drugiemu. Ma to niestety tą wadę, że aby komputer nr 2 mógł korzystać z internetu komputer nr 1 będzie musiał być w tym czasie włączony.
Ostatnio zmieniony przez Marek 11-05-2012, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
Jac0b 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: 11-05-2012, 02:01   

[quote="Marek"]
Cytat:

Musisz zamienić ruter na modem tylko wtedy będziesz miał zewnętrzne IP, jeśli dodatkowo chcesz wifi podłączysz sobie do modemu własny accespoint (jako accespoint ze switchem da się wykorzystać niektóre rutery z wifi po wyłączeniu funkcji rutera i podłączeniu kabla z modemu do wejścia LAN).


Czuje jakbyś szyfrem mówił do mnie :)

Nie ma czegoś w stylu:

1. Podłącz ruter z wifi do modemu
2. Podłącz antenke do odbioru wifi do komputera nr 2
3. Ciesz się internetem na komputerze nr 2 ?

W innym wypadku konfigurowanie tego będzie magią dla mnie :P
 
 
a12712 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 64
Wysłany: 11-05-2012, 08:48   

Jest:

1. Podłącz ruter z wifi do modemu
2. Podłącz antenke do odbioru wifi lub połącz kabel do komputera nr 1
3 Podłącz antenke do odbioru wifi do komputera nr 2
4 przekieruj porty do komputera 1 :mrgreen:
5 Ciesz się zewn ip na komp 1 (na portach przekierowanych)
6. Ciesz się internetem na komputerze nr 2

link kóry może być pomocny http://www.searchengines....rze-t10711.html

Albo zadzwoń do pomocy technicznej upc powinni popwiedziec ci punkt po punkcie co masz zribic w routerze.

Albo zamowic "wizyte technika" ;) od upc
 
 
ra 
classic master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 158
Wysłany: 11-05-2012, 09:10   

Jac0b napisał/a:
Witam, mam opcję internetu 120FIber (...) Dzwoniłem do UPC i jedyne co mogą mi zaoferować to wymiana routera na modem, ale nie ma on opcji WIFI, która jest mi potrzebna.

Wymień na modem.
Jac0b napisał/a:
1. Jaki router do tego ? Potrzebuje wifi

Netgear WNR3500L v2 - 1Gb/s WAN i 4x LAN, wifi N 300Mbit/s (do uzyskania 120Mbit/s po wifi polecałbym router Linksys E2000. Posiada radio 5GHz które umożliwia teoretycznie uzyskanie takiej prędkości. Na radiu 2.4GHz i szerokości kanału 40MHz możesz uzyskać teoretycznie ~90Mbit/s), USB (możesz pobierać torrenty, po podłączeniu do routera pendriva), CPU 480 MHz, RAM 128 MB (obsłuży duży ruch P2P), QoS - łatwo możesz ustawić prędkości na wybrane usługi np. większy priorytet łącza gdy grasz on-line, a dla P2P mniejszy.
Jac0b napisał/a:
w drugim pokoju jest komputer używany tylko i wyłączenie do przeglądania neta(rodzice), więc nie musi mieć tam 120mb/s, broń boże ;)

BW Limiter i ustawiasz na ten komputer gwarantowaną prędkość oraz maksymalną.
Jac0b napisał/a:
2. Czy podpięcie routera do modemu i konfiguracja to ciężka sprawa ? Jestem w tym słaby ;p

Nie jest to trudne do ustawienia.
Jac0b napisał/a:
własnie to DMZ host "troche" poprawiło sprawę. To teraz pytanie, jak mam przekierować porty aby komputer był widoczny z ip zewnetrznym

DMZ przekierowuje wszystkie porty na twoje wewnętrzne IP. Jeszcze możesz włączyć UPnP na routerze, jeśli aplikacja obsługuje tą funkcję to sama otworzy odpowiedni port w routerze na czas połączenia.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-05-2012, 12:31   

Jac0b napisał/a:
Czuje jakbyś szyfrem mówił do mnie :)

Nie ma czegoś w stylu:

1. Podłącz ruter z wifi do modemu
2. Podłącz antenke do odbioru wifi do komputera nr 2
3. Ciesz się internetem na komputerze nr 2 ?


1. podłącz ruter do modemu (ale od odwrotnej strony, kabel z modemu wtykasz w gniazdko podpisane LAN, gniazdko podpisane WAN zostaw puste)
2. podłącz pierwszy komputer kablem do rutera (też do gniazdka oznaczonego LAN - ruter ma kilka takich gniazdek)
3 w ruterze powyłączaj wszystko poza wifi (to nie jest trudne, chodzi o to żeby z całego rutera działało tylko radio).
4 zresetuj modem (wyłącz go na chwilę z prądu)
5 twój pierwszy komputer dostanie publiczne IP
6 podłącz antenkę do drugiego komputera
7 w pierwszym komputerze udostępnij połączenie dla drugiego

W ten sposób będziesz miał i publiczne IP i wifi i internet dwóch komputerach.

Rozwiązanie sprawdzone w dawnych czasach gdy robiono jeszcze urządzenia nazywane accesspointami (wyglądało to jak ruter z wifi ale w środku miało samo radio bez rutera).

Mam nadzieję, że teraz już wszytko jasne.
Być może wcale nie potrzebujesz zewnętrznego IP a wystarczą przekierowane porty, takie rozwiązanie jest zazwyczaj wygodniejsze bo komputery działają niezależnie od siebie, wtedy zrób tak jak koledzy piszą.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 11-05-2012, 17:09   

Jac0b: nie napisałeś jaki posiadasz modem, jeśli to Thomson TWG870, to w żaden sposób nie uzyskasz publicznego IP na komputerze.
Aby aplikacje P2P działały prawidłowo możesz sobie ustawić DMZ, tak jak wcześniej ktoś był łaskaw napisać, możesz także w modemie ustawić przekierowanie potrzebnych portów. Ale jest jeszcze jedna możliwość, o wiele prostsza i nie wymaga ręcznego ustawiania wielu przekierowań i kombinowania, tym bardziej że modem nie posiada możliwości statycznego przypisania adresu ip na swoim własnym serwerze DHCP, zatem po resecie modemu komputer może dostać inny adres IP i przekierowania nie zadziałają właściwie.
Aby przekierowanie działało automatycznie należy w modemie włączyć UPnP, wówczas aplikacja p2p wymagająca otwarcia portów za pomocą UPnP zażąda otwarcia odpowiednich portów i po kłopocie.
Aby tą funkcję w modemie włączyć trzeba kliknąć w "Advanced/Options" następnie zaznaczyć opcję "UPnP Enable" i zapisać.

Aby upewnić się, że aplikacja na komputerze właściwie współpracuje z modemem przez UPnP, można podejrzeć to w "Advanced/Forwarding" na dole powinna się pokazać tabelka "UPnp Port Mapping"
_________________
 
 
Portal 
light master

Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 107
Wysłany: 22-07-2012, 08:00   

przylacze sie do tematu - mam symetryczne lacze 250Mbit/s (ale u osiedlowego operatora TVK). Mam router Linksysa E2000 i uzywam Tomato. Mam taki problem
Jak podlacze laptop do routera po wifi to leci max 70-80Mbit/s z internetu
ale jak podlacze po LAN do routera to leci max 120Mbits/s z internetu
wydaje mi sie ze ograniczeniem jest tutaj ze router ktory nie wyrabia przetwozyc z internetu (WAN) na wifi takiej predkosci, bo gdy ciagne z NAS ktory do routera jest po LAN to leci do 120Mbit/s po wifi

jaki router byscie polecili aby z internetu wyciagal te 250Mbit/s ?
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-07-2012, 13:59   

Portal napisał/a:
Mam router Linksysa E2000 i uzywam Tomato

A spróbój wgrać oryginalny soft i zobacz.
Portal napisał/a:
jaki router byscie polecili aby z internetu wyciagal te 250Mbit/s ?

Po wifi to raczej zapomnij tyle zrobić, choć mogę się mylić, bo po wifi te prędkości podawane przez producentów to wartości laboratoryjne!, a z realem niewiela ma to wspólnego.
_________________
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 22-07-2012, 14:03   

do ofert 120 MB nie potrzeba żadnego routera kupować, gdyż dostaje się modem z wbudowanym routerem. Można podłączyć do niego kablowo 4 urządzenia.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: