Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC a TV nowej generacji Play
Autor Wiadomość
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 01-08-2023, 10:39   UPC a TV nowej generacji Play

Dopiero co przedłużyłam umowę w UPC a tu nowa oferta z … UPC :D
Mam od kilku dni umowę na rok:
Max 4k, hbo, via play, net 600 i 4 komórki za 170 zł. Aż 5 zł taniej niż poprzednio, ale wzięłam :)
Dziś dostałam propozycję, by bez zmiany ceny jeszcze raz zmienić umowę. Proponują m.in. Tv nowej gen 25 (6 mies.50 pkt), via play, net 600 i te 4 komórki z nieco uboższym netem (ale tu mi nie zależy).
Podoba mi się opcja możliwości lawirowania między vod, ale nie wiem w sumie jak to w praktyce się sprawdza i jak wygląda ewentualna obsługa klienta (problemy techniczne) w Play. Ktoś może już korzysta z Play tv nowej generacji i może się wypowiedzieć?

PS. Nawet jak nie korzystacie to chętnie zapoznam się z opinią - czy według Was warto zmieniać?
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 212
Wysłany: 02-08-2023, 11:39   

Z tego co piszą to Viaplay będzie działać jeszcze tylko kilka miesięcy czyli najpierw sprzedadzą prawa do transmisji wydarzeń sportowych innym operatorom a potem wyłączą.
Jeśli chodzi o VOD to nie wiem co masz dokładnie na myśli. Od wielu lat większość programów z UPC można oglądać jako stream. Nawet za granicą jest to też często możliwe. Ty też już teraz możesz oglądać.
Krótko mówiąc: Nic nie zmieniaj.
 
 
ziutek-gk 
Klikacz

Dołączył: 04 Sie 2023
Posty: 9
Wysłany: 04-08-2023, 12:24   

ciekawe, że dzwonią po przedłużeniu umowy.
Ja jak pytałem o TV nowej generacji to nie ma dla mnie takiej oferty na przedłużenie.

Co do opinii to opcja nowej generacji fajna pod warunkiem, że ktoś dobrze rozumie ten system punktów (opcja z 40pkt chyba tylko i wyłącznie jest zasada) i ma ochotę co chwilę przełączać usługi lub pamiętać żeby to zmienić.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 05-08-2023, 10:23   

trew napisał/a:
Jeśli chodzi o VOD to nie wiem co masz dokładnie na myśli. Od wielu lat większość programów z UPC można oglądać jako stream. Nawet za granicą jest to też często możliwe. Ty też już teraz możesz oglądać.
Krótko mówiąc: Nic nie zmieniaj.

Pewnie chodzi o to w jednym miesiącu możesz mieć c+ a w kolejnym hbo a kolejnym jeszcze coś innego przy niezmiennej cenie
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 09-08-2023, 22:14   

ra74 napisał/a:
trew napisał/a:
Jeśli chodzi o VOD to nie wiem co masz dokładnie na myśli. Od wielu lat większość programów z UPC można oglądać jako stream. Nawet za granicą jest to też często możliwe. Ty też już teraz możesz oglądać.
Krótko mówiąc: Nic nie zmieniaj.

Pewnie chodzi o to w jednym miesiącu możesz mieć c+ a w kolejnym hbo a kolejnym jeszcze coś innego przy niezmiennej cenie


tak, dokładnie :) ale temat już z lekka nieaktualny, przynajmniej do lipca 2024. Zdecydowałam jeszcze się wstrzymać. UPC dało mi w miarę dobre warunki na starej ofercie i jeszcze przedłużyłam u nich na rok. Dzięki więc za wszystko.

Oczywiście dyskutować nadal można, bo wcześniej czy później temat wróci jak nie u mnie, to u innych :)
 
 
dudikn 
easy master

Dołączył: 06 Sie 2018
Posty: 34
Wysłany: 11-08-2023, 09:19   

witam
we wrześniu kończy mi się umowa i dzwonił konsultant że chcą mi wymienić dekoder Horizon na tego Box 4k i chciałem podpytać jak to jest z tym nagrywanie , czy wszystkie kanały można nagrywać?(różne opinie na forum) czy ewentualnie jest jakiś wykaz kanałów z których można nagrywać,w szczególności chodzi mi o kanał Extreme Sport i gale wrestlingu. Zaznaczam że nie mam tv 4k i raczej szybko nie będę zmieniał tv na 4k. I tu pytanie do użytkowników tego boxa opłaca się go wymieniać?
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 11-08-2023, 09:39   

dudikn napisał/a:
witam
we wrześniu kończy mi się umowa i dzwonił konsultant że chcą mi wymienić dekoder Horizon na tego Box 4k i chciałem podpytać jak to jest z tym nagrywanie , czy wszystkie kanały można nagrywać?(różne opinie na forum) czy ewentualnie jest jakiś wykaz kanałów z których można nagrywać,w szczególności chodzi mi o kanał Extreme Sport i gale wrestlingu. Zaznaczam że nie mam tv 4k i raczej szybko nie będę zmieniał tv na 4k. I tu pytanie do użytkowników tego boxa opłaca się go wymieniać?


W sumie na codzień z dekodera korzystają rodzice, ale nie słyszałam by były ograniczenia w nagrywaniu jakichś kanałów. Jedynie to trzeba mieć na uwadze że nagrywasz na serwerze, więc jest ograniczenie chyba do 3000 godzin o ile pamiętam. Audycje po jakimś czasie (chyba 3 mies) kasują się. No i większość nagrań może być odtwarzana tylko na dekoderze. Sam dekoder jest ok. Nie musisz mieć tv 4k by z niego korzystać.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 12-08-2023, 17:59   

dudikn napisał/a:
witam
we wrześniu kończy mi się umowa i dzwonił konsultant że chcą mi wymienić dekoder Horizon na tego Box 4k i chciałem podpytać jak to jest z tym nagrywanie , czy wszystkie kanały można nagrywać?(różne opinie na forum)

pokaż wypowiedź gdzie ktoś twiedzi że można nagrywać wszystko
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-08-2023, 11:27   

Można nagrać zdecydowana większość choć zdarzają się wyjątki. Najczęściej brak możliwości nagrania jest na stacjach tvn szczególnie filmy. Komunikat brak licencji... 2 lata temu jak włączyli tvp 4k z meczami mistrzostw to tego kanału w ogóle nie można było nagrać... Jak ktoś nagrywa przewija niech zapomni o box4K. No i ważne przewijanie nagrań też działa tylko na niektórych kanałach Polsaty tvp tvn nie przewiniesz. Dziwne też to że dodatkowy pakiet Polsat Sport premium możesz przewijać a pakiet C+ nie...
  stivi
 
italo2006 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 192
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13-08-2023, 15:35   

Czy ktoś ma play box jaki on jest czy lepszy od box 4k z upc?

Urządzenie Play BOX TV

Urządzenie działa na systemie operacyjnym Android TV, do funkcjonowania potrzebują połączenia z internetem, ale posiadają fizyczny tuner DVB-T2/C.

Nadawanie: DVB-T & C / IPTV / OTT
Procesor: AML S905X4-J
Android TV: 11
Pamięć RAM: 3 GB
Standard Wi-Fi: 2x2, dual band, 802.11.ax (RTL8852)
Bluetooth: 5.0
Kodeki wideo: VP9, H.264, H.265 (HEVC)
Obsługiwane formaty: Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG
Funkcje: Chromecast, Asystent Google, kompatybilny z Netflix
Ekologia: Szybki Start: włączona - pozwala błyskawicznie uruchomić urządzenie, wyłączona - obniża zużycie energii elektrycznej
Wygląd: unikatowy design z podświetleniem LED
Porty: 1 x przycisk zasilania, 1 x wyjście antenowe, 1 x HDMI, 1 x czytnik kart micro SD, 1 x USB-A, 1 x LAN, 1 x SPDIF
_________________
  500
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: