Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Braki w ofercie telewizyjnej UPC - spis
Autor Wiadomość
matulec 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 639
Wysłany: 29-04-2012, 15:44   Braki w ofercie telewizyjnej UPC - spis

Witajcie! Postanowiłem przedstawić wam wszystkie (chyba że o czymś zapomniałem) braki w ofercie telewizyjnej UPC, oraz to w jakiej kolejności i dlaczego bym je widział w naszej kochanej UPC.

Darmowe i powszechnie dostępne kanały + wersje HD kanałów premium - od tego obowiązkowo sieć powinna zacząć. Wprawdzie jest tu parę kanałów nie najwyższych lotów jak Rodin.tv czy ATM Rozrywka, ale darmowe kanały i wersje HD kanałów premium to podstawowy punkt, za który UPC powinna się zabrać:
1. TVP1 HD
2. TVP2 HD
3. TTV
4. NEXT MUSIC + HD
5. REBEL.TV
6. TV DISCO
7. POLSAT SPORT NEWS
8. TV6
9. ATM ROZRYWKA
10. NOVELA.TV HD
11. WATER PLANET HD
12. RODIN.TV
13. HOT TV
14. CANAL + GOL HD
15. CANAL + WEEKEND HD
16. HBO2 HD
17. HBO COMEDY HD
18. CINEMAX HD
19. CINEMAX2 HD
20. FRESH.TV (jak wystartuje)
21. TV PULS 2 (jak wystartuje)

W drugiej kolejności moim zdaniem UPC powinna zadbać o kanały nadawców z którymi już jakiekolwiek umowy posiada i innymi mniejszymi nadawcami, ale chodzi mi o kanały z oferty podstawowej:
1. SPORTKLUB+
2. BBC CBEEBIES
3. BABY TV
4. KIDS.CO
5. DUCK TV
6. NICK JR.
7. STYLE NETWORK
8. NICKELODEON HD
9. FOX HD
10. SCI-FI CHANNEL
11. INVESTIGATION DISCOVERY
12. TRAVEL CHANNEL HD
13. TV1000
14. VIASAT EXPLORER/SPICE
15. VIASAT HISTORY
16. VIASAT NATURE
17. VIASAT NATURE HD/VIASAT HISTORY HD
18. ROMANCE TV HD
19. VIACOM BLINK!

W kolejnym kroku UPC może pomyśleć o rozwoju swojej oferty premium i kanałów z gamy podstawowej, ale tych bardziej ekskluzywnych:
1. NPREMIUM 1 HD
2. NPREMIUM 2 HD
3. NPREMIUM 3 HD
4. NPREMIUM 4 HD
5. NSPORT HD
6. MGM HD
7. WOJNA I POKÓJ
8. NEXT TV HD
9. NEXT LEJDIS HD
10. NEXT MAN HD
11. NEXT YOUNG HD

W ostatnim kroku UPC mogłaby pomyśleć o zastąpieniu wersji SD kanałów w wersji HD, ale wszystkie nowości wcześniej wprowadzane powinny być już tylko w HD (co uwzględniłem na liście) by nie marnować miejsca na duble, a we wcześniejszych krokach uwzględniłem niektóre kanały HD tych nadawców, którzy na swoich kanałach HD stosują inną ramówkę niż na kanałach podstawowych:
1. TVN 7 HD
2. TVN TURBO HD
3. TVN STYLE HD
4. POLSAT SPORT EXTRA HD
5. ALE KINO + HD
6. DOMO + HD
7. KUCHNIA + HD
8. TELE TOON + HD /HYPER + HD
9. MINI MINI + HD
10. PLANETE + HD
11. AXN HD
12. BBC KNOWLEDGE HD
13. E! ENTERTAINMENT HD
14. CZWÓRKA - RADIO NA WIZJI HD
15. EDUSAT HD

W sumie na liście widnieje 66 stacji telewizyjnych. Dużo. Ja osobiście wprawdzie nie oczekuję tych wszystkich kanałów, ale chciałem zwrócić uwagę na doskonale wam znaną opieszałość UPC oraz na to, na czym wg mnie UPC ewentualnie powinna się skupić, nawet z małymi wyjątkami. Jakie jest wasze zdanie?
 
 
clink 
light master

Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 122
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29-04-2012, 16:50   

Moje jest takie, że właśnie wyłączają TV 1000, co z dnia na dzień potęguje moje wku...nie.

Na palcach jednej ręki można policzyć kanały filmowe bez reklam w pakiecie MAX. Będzie o jeden mniej. :roll: W związku z czym, nadal nie wiemy, w jakim kierunku to wszysko pójdzie.

Ale dzięki za listę. Przyda się :)
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-04-2012, 21:33   

Lista całkiem fajna, co do TV1000 to chyba ani jednego filmu na nim nie obejrzałem odkąd wszedł do oferty, ale jak ktoś lubi odgrzewane kotlety to pewnie był zachwycony nim tym bardziej że za darmoche.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 29-04-2012, 23:52   

clink napisał/a:
...właśnie wyłączają TV 1000, co z dnia na dzień potęguje moje wku...nie.Na palcach jednej ręki można policzyć kanały filmowe bez reklam w pakiecie MAX.

:shock: :shock: :shock: Moim zdaniem był tylko ten, ale może się myle, wydaje mi się że właśnie dlatego ten kanał wylatuje....bo był bez reklam :mrgreen:
_________________
 
 
clink 
light master

Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 122
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30-04-2012, 04:37   

ANIOŁ napisał/a:
ale jak ktoś lubi odgrzewane kotlety to pewnie był zachwycony nim tym bardziej że za darmoche.


Owszem, lubię. Więcej na nim filmów obejrzałem niż na Canal+. I nie za darmochę. Pakiet MAX za darmo nie jest.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2012, 07:12   

Lista fajna, jako lista ale


Nie zapominajmy o kwestii takiej że nawet na kanał darmowy trzeba podpisać umowę i ponieść koszta operacyjne uruchomienia kanału, o ile nie coś w umowie wymiany.

Po drugie niektóre stacje ledwo co ruszyły, a inne nie i nie przy każdej stacji zaznaczyłeś ich aktualny stan dlatego zacytuję z komunikatu prasowego jaki otrzymałem

Cytat:
Pragnę poinformować, iż Spółka Polcast Television 14 maja br. poza stacją Water Planet uruchomi także skierowany do kobiet kanał z telenowelami Novela tv. Nowa stacja emitować będzie osiem premierowych pozycji dziennie, wśród nich znajdą się gorące nowości oraz znane już i lubiane tytuły.



Zwiastun Water Planet jest pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=vKNbX3OKM0I


Po trzecie, wymieniłeś wiele kanałów polskojęzyczne, niektóre niskich lotów (choć kilku zabrakło np Blink, Anonse.tv, k-, csb, tawizja, pro-art, fishing and hunting, oraz tuba, stacje parlamentu polskiego i europejskiego i inne internetowe telewizje których jest też troche), ale czy tylko polskich brakuje? Niektórzy wiem że regularnie przypominają o zniknięciu kanałów niemieckojęzycznych po wejściu przepisów że z każdym kanałem nawet darmowym musi być umowa.


ps. są jeszcze stacje twory poniższego typu (podobno polskie napisy już są)

Cytat:
Supreme Master TV powstał 7 września 2006 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest niekodowany i nadaje swoje programy o pokoju, duchowości, szlachetności, zwierzętach i wegetarianizmie. 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu w 60 wersjach językowych, a w Europie w angielskiej, francuskiej i niemieckiej wersji językowej z satelity Hot Bird 6 – 13E. Dostępny drogą satelitarną a także obecnością w 14 platformach satelitarnych na całym świecie.
 
 
matulec 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 639
Wysłany: 30-04-2012, 08:14   

Michal napisał/a:
Nie zapominajmy o kwestii takiej że nawet na kanał darmowy trzeba podpisać umowę i ponieść koszta operacyjne uruchomienia kanału, o ile nie coś w umowie wymiany.
Zawsze chyba lepiej ponieść jednorazowe opłaty, niż co miesięczne i w przypadku operatora sieci kablowej chyba byłoby podobnie. Niskim kosztem mogą wprowadzić ciekawe kanały, jak chociażby TTV, PSN, NEXT MUSIC + HD, REBEL.TV, Water Planet HD (start 14 maja, a kanał świetnie się zapowiada).
Michal napisał/a:
Po trzecie, wymieniłeś wiele kanałów polskojęzyczne, niektóre niskich lotów (choć kilku zabrakło np Blink, Anonse.tv, k-, csb, tawizja, pro-art, fishing and hunting
Blink wymieniłem, CSB kończy nadawanie, Tawizja HD i Pro Art to kanały lokalne, więc nadawanie ich na całą Polskę mija się z celem, fishing and hunting nie nadaje w polskiej wersji językowej. Takowa jest dopiero planowana. K- nie wiem nawet co to jest, a kanałów pokroju Anonse.tv chyba nie potrzeba. Nie bez powodu Vectra z niego zrezygnowała
Michal napisał/a:
oraz tuba, stacje parlamentu polskiego i europejskiego i inne internetowe telewizje których jest też troche), ale czy tylko polskich brakuje?
Polskie kanały to podstawa, moim zdaniem. Nie sądzę, by EBS i EBS+, czyli stacje parlamentu europejskiego były chętnie oglądane, tym bardziej że są nadawane na Siriusie, nie ma ich nawet na HB i w żadnej sieci kablowej. A tuba jak i inne stacje są to stacje internetowe, więc ich obecność w sieci kablowej do niezbędnych nie należy.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2012, 08:32   

Pewnie że nie potrzeba tego wszystkiego, tylko właśnie pytanie co tak naprawdę potrzeba. Ja oglądając telewizje zwykle ograniczam się do około 5 stacji które zwykle oglądam i nie widzę potrzeby 3stacji z romansami, czy discopolo, nie mówiąc już nic o pozostałych kilkunastu muzycznych. Osobiście chętnie bym widział więcej programów z polskimi napisami i oryginalną ścieżką językową.

Warto też śledzić pojawiające się nowości jak np w Toya. Wg mnie takie propozycje też są przyszłością co do kanałów. Oglądam co chcę i kiedy chcę.

Cytat:
Nowe oprogramowanie Odbiorników 3G powiększa bibliotekę telewizji na życzenie do ponad 30 tysięcy pozycji. Znajdują się tu filmy, seriale i programy rozrywkowe z różnych źródeł, m.in: największych serwisów internetowych (ipla, iplex, tvn player), nadawców najpopularniejszych stacji telewizyjnych (TVP, HBO, Canal+, Discovery i inne) oraz płatna wypożyczalnia wideo – VOD. Uruchomiona została również pierwsza na platformie CatchUp TV – TV TOYA na życzenie.
Wprowadzony jednocześnie do oferty MOOD to serwis oferujący dostęp do tysięcy utworów muzycznych – nowości światowych list przebojów, jak i ponadczasowych hitów. Użytkownicy serwisu mogą z niego korzystać zarówno poprzez Odbiornik 3G, jak i Internet. Dla wszystkich użytkowników 3G serwis MOOD dostępny jest przez 30 dni bez opłat.
 
 
matulec 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 639
Wysłany: 01-08-2012, 06:50   

Takie małe uaktualnienie mojej listy z pierwszego posta:

Darmowe + Premium:
1. NEXT MUSIC/NEXT MUSIC + HD
2. NOVELA.TV/NOVELA.TV HD
3. WATER PLANET/WATER PLANET HD
4. HBO2 HD
5. HBO COMEDY HD
6. CINEMAX HD
7. CINEMAX2 HD
8. KOSMICA.TV
9. ENGLISH CLUB TV
10. FRESH.TV (jak wystartuje)
11. NPREMIUM 1 HD
12. NPREMIUM 2 HD
13. NPREMIUM 3 HD
14. NPREMIUM 4 HD

Inne:
1. SPORTKLUB+
2. BBC CBEEBIES
3. BABY TV
4. KIDS.CO
5. DUCK TV
6. NICK JR.
7. STYLE NETWORK/STYLE NETWORK HD
8. NICKELODEON HD
9. FOX/FOX HD
10. SCI-FI CHANNEL
11. INVESTIGATION DISCOVERY
12. TRAVEL CHANNEL HD
13. TV1000
14. VIASAT EXPLORER/SPICE
15. VIASAT HISTORY
16. VIASAT NATURE
17. VIASAT NATURE HD/VIASAT HISTORY HD
18. VIACOM BLINK!
19. ROMANCE TV HD
20. NSPORT/NSPORT HD
21. MGM HD
22. WOJNA I POKÓJ HD
23. NEXT TV HD/3D
24. NEXT LEJDIS HD/3D
25. NEXT MAN HD/3D
26. NEXT YOUNG HD/3D

Zamiana na HD:
1. TVN 7 HD
2. TVN TURBO HD
3. TVN STYLE HD
4. TELE TOON + HD /HYPER + HD
5. MINI MINI + HD
6. AXN HD
7. AXN SPIN HD
8. BBC KNOWLEDGE HD
9. E! ENTERTAINMENT HD
10. CZWÓRKA - RADIO NA WIZJI HD
11. EDUSAT HD
 
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 18-08-2012, 21:15   

Wybrałem sie na kilka dni w swoje rodzinne strony, do przemyśla. Mama korzysta z kablówki TOYA. Z oferty analogowej. Byłem bardzo miło zaskoczony kiedy okazało sie że dodali! Podkreślam-dodali ( bo w upc oferta analogowa jest systematycznie krojona) wszystkie naziemne kanały z multiplexu. Zastanawiam sie, co by szkodziło, o wiele przecież większemu operatorowi jakim niewątpliwie jest upc, włączyć taką samą ofertę w zestawie analogowym? Ale.... Chyba za bardzo sie rozmarzyłem....
_________________
  zabieg2
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-08-2012, 23:39   

zabieg2 napisał/a:
Zastanawiam sie, co by szkodziło, o wiele przecież większemu operatorowi jakim niewątpliwie jest upc, włączyć taką samą ofertę w zestawie analogowym?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Lepsza oferta analogowa = mniej użytkowników telewizji cyfrowej = mniej kasy dla UPC.
_________________
 
 
imposteur 
easy master

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 39
Wysłany: 19-08-2012, 17:39   

No chyba nie bardzo skoro sam analog koszuje tyle samo co analog+cyfra a efektywnie nawet drożej bo w analogu nie ma prawie żadnych prmocji. Raczej chodzi o pasmo.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 19-08-2012, 19:00   

Szkoda marnotrawić miejsce w kablu na kanały analogowe. Zamiast jednego kanału analogowego można dać kilkanaście kanałów cyfrowych SD lub kilka HD.
_________________
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 212
Wysłany: 19-08-2012, 19:13   

Chodzi o optymalne gospodarowanie pasmem dlatego liczba kanałów analogowych będzie malała i jest to proces nieuchronny.
Problemem nie jest nadawanie cyfrowe tylko brak modułów CAM, które UPC udostępnia w innych krajach np w Holandii.
http://www.upc.nl/televisie

W Polsce na siłę wciskają dekoder, który pobiera prąd jak smok, zajmuje sporo miejsca i nie można w nim ustawić kanałów w dowolnej kolejności.
 
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 19-08-2012, 20:45   

No ale TOYA nie POSIADA żadnych modułów CAM, a jednak puściła po kablu naziemne cyfrowe, bez potrzeby inwestowania w dekoder. Dziwie się UPC. Oferta analogowa nawet z nowymi kanałami naziemnymi i tak nie stanowi konkurencji dla pełnej oferty cyfrowej, więc co za problem dodać te pare kanałów, bez zmuszania swojego klienta do dokupywania anteny do np. drugiego telewizora gdzie leci analog
_________________
  zabieg2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: