Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
użycie serwera proxy - czy można i czy warto
Autor Wiadomość
korwit
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-12-2004, 08:38   użycie serwera proxy - czy można i czy warto

Chciałem spytać - czy warto i czy można użyć w chello serwera proxy.Tyle naczytałem się n/t przyspieszania ładowania się stron - może tędy droga?A jeśli nie - to co można innego zastosować - może odpowiednia konfiguracja serwera DNS.Jeśli tak, to jakiego użyć oprogramowania i gdzie je znaleźć?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-12-2004, 09:06   Re: użycie serwera proxy - czy można i czy warto

korwit napisał/a:
Chciałem spytać - czy warto i czy można użyć w chello serwera proxy.Tyle naczytałem się n/t przyspieszania ładowania się stron - może tędy droga?A jeśli nie - to co można innego zastosować - może odpowiednia konfiguracja serwera DNS.Jeśli tak, to jakiego użyć oprogramowania i gdzie je znaleźć?

A ja chciałbym się dowiedzieć, czy czytał regulamin (p2)? Podejrzewam, że musiał (gdyż jest to warunkiem zarejestrowania) ;)

A wracając do pytania, to w chello chcesz, czy nie i tak korzystasz z proxy - transparentnego, którego nie da się wyłączyć.
Ale można (i wg mnie jest wskazane, bo strony ładują się szybciej), aby ustawić jakiś dodatkowy proxy w konfiguracji przeglądarki.
Adresy ich oraz jak skonfigurować przeglądarkę masz tutaj.

Jacek
 
 
korwit
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2004, 20:32   serwer proxy

Dziękuję za odpowiedż - przepraszam za niregulaminowe pytanie,ale ze względu na ciężką chorobę nie zawsze robię tak jak powinienem.
Chodziło mi właściwie o podanie najszybszych serwerów takich,które nie spowolnią transferu.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2004, 21:17   Re: serwer proxy

korwit napisał/a:
Chodziło mi właściwie o podanie najszybszych serwerów takich,które nie spowolnią transferu.

Wymienione na stronie serwery należą do jednych z najszybszych serwerów:
serwery proxy chello, gdyż są one "najbliżej",
serwery icm oraz pozostałe pozwalają na transfery w granicach kilkuset KB/s, stąd one nie powinny opóźniać.

PS: pamiętaj jednak (z resztą tak jak jest zaznaczone na tej stronie), że nie zawsze dany serwer proxy działa (bądź może mieć problemy przejściowe z połączeniem, np: z powodu różnych prac rekonfiguracyjnych).
Poza tym wybierz serwer znajdujący się najbliżej Ciebie - wówczas powinno być szybciej, niż z serwera po drugiej stronie Polski ;)

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: