Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w instalacji upc
Autor Wiadomość
czuczu 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: 02-04-2012, 21:49   Zmiany w instalacji upc

W moim mieszkaniu pojawił się trzeci telewizor chce go podłączyć analogowo do UPC. W tej chwili już mam dwa telewizory z dekoderami i modem internetowy. Na rysunku poniżej zaznaczyłem jak idzie kabel. Mam dwa rozgałęźniki, sprawdziłem ich tłumienie i nie wiem jaki kupić trzeci by sygnał nie zanikł na tym podziale.
Pierwszy rozgałęźnik posiada 8.5dB i 2.5dB, do 8.5 jest podłączony dekoder a do 2.5 kabel idzie do następnego pokoju, w drugi pokoju ma być podłączony TV analogowo bez dekodera i też muszę zastosować tam rozgałęźnik tylko nie wiem, o jakich wartościach. Natomiast w pokoju ostatnim znajduje się rozdzielacz o parametrach 4dB/4dB i jest podłączony do niego modem upc i dekoder hd. Czy orientuje się ktoś jaki mogę zastosować element by nie zakłóci sygnału sieci ? Mieszkanie znajduje się na 6 piętrze i mam około 60m powierzchni więc mniej więcej można oszacować długość kabla mierżąc ściany na ~26m.

upc.jpg
Plik ściągnięto 806 raz(y) 30,77 KB

 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-04-2012, 01:27   

Witam
Spróbuj zdobyć dokładnie taki sam rozgałęznik jaki jest na samym końcu przy modemie kablowym i zamontuj go tam gdzie potrzebujesz,choć może sie też okazać że sygnał (jego wartość i parametry) spadnie i będzie konieczne wezwanie serwisu(płatnego 50 zł) do wyregulowania sygnału-ale chyba lepszym rozwiązaniem będzie odrazu zamówienie serwisu za te 50 zł-przyjadą,wszystko zrobią za Ciebie i nie będziesz musiał się niczym martwić...bo wszystko co będzie potrzebne technik będzie miał ze sobą(rozgałężniki,koncówki,kabel jak by co) a cena całości to 50 zł brutto dopisane do następnej faktury.
Pozdrawiam
_________________
 
 
czuczu 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: 03-04-2012, 07:31   

A czy któreś urządzenie jak Mediabox philipsa czy modem thomsona powie mi jaka wartość sygnału mam na końcowym odcinku ?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 11:12   

Mało przejrzysty ten schemat, zupełnie nie wiadomo w jakiej kolejności podłączone są te rozgałęźniki. Najpierw powinna być zwrotnica od UPC, a dopiero za nią można dzielić dalej. Potrzebny będzie rozgałęźnik mało-stratny, najlepiej dobrej firmy, Tratec lub Telmor: http://allegro.pl/rozgale...2223101845.html
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 11:42   

nie zgodzę się z Susane w życiu bym nie wstawił do tej instalacji syfu z telmora :) ponad to jeżeli ten rozgałęźnik ma być na analog to potrzebujesz czegoś z blokadą kanału zwrotnego... dobrze by było żebyś podał jakie parametry masz na mediabox'ie...
jednak myślę że ten tris był by odpowiedni http://technetix.pl/images/TRIS-268EEN.jpg

P.S.
trisa kupisz na allegro :)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 12:05   

marcinosr napisał/a:
nie zgodzę się z Susane w życiu bym nie wstawił do tej instalacji syfu z telmora :) ponad to jeżeli ten rozgałęźnik ma być na analog to potrzebujesz czegoś z blokadą kanału zwrotnego... dobrze by było żebyś podał jakie parametry masz na mediabox'ie...
jednak myślę że ten tris był by odpowiedni http://technetix.pl/images/TRIS-268EEN.jpg
RA-2F ma całkiem przyzwoite parametry: http://www.telmor.pl/down...8ac608a550c.pdf Poza tym jedna zwrotnica wystarczy, ta od UPC, druga w postaci TRIS-268EEN jest zbędna. Zakładam, że podczas instalacji dekoderów i modemu dali zwrotnicę na wejściu, bo to standard. W takim razie będzie potrzebny zwykły rozgałęźnik, jeśli Tratec to z serii Tris ECO-Line. Ale tego nie ma w sklepach, ani na Allegro. Tratec nie obsługuje rynku detalicznego, a Telmora można dostać praktycznie w każdym sklepie RTV. Samodzielna ingerencja w instalację z telewizją cyfrową na ogół kończy się fiaskiem, rada Kocurka z wezwaniem serwisu jest całkiem na miejscu. Ale można zainwestować te kilka złotych w rozdzielacz i spróbować.
 
 
czuczu 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: 03-04-2012, 12:42   

Ok dzięki za poradę rozdzielacz parę zl końcówki i zaciskarkę mam, jeśli będzie źle to węzę pana od UPC
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 12:46   

czuczu, czy przypadkiem na wejściu nie masz TRIS-206F? Bo w takim przypadku rzeczywiście powinieneś użyć rozdzielacza z blokadą kanału zwrotnego.
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 13:15   

206 to on ma na przy samym mediabox'ie (po parametrach widać)... fakt trochę źle spojrzałem bo rozumiem że wejście do domu jest w miejscu gdzie ma być nowy rozgałęźnik... jak tak to najlepszy by był tam tris-307 ma akurat 2 wejścia data i analoga z blokadą....tyle że wysokie tłumienie....

P.S.
jak ci któryś z monterów zobaczy telmora w domu to będziesz wiedziała czemu się tego nie stosuje :) fakt parametry tłumienia mają niezłe ale brak podwójnej izolacji oraz zabezpieczenia modem safe...
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 13:24   

marcinosr napisał/a:
jak ci któryś z monterów zobaczy telmora w domu to będziesz wiedziała czemu się tego nie stosuje :) fakt parametry tłumienia mają niezłe ale brak podwójnej izolacji oraz zabezpieczenia modem safe...
Nie mam Telmora, ale można nim dzielić sygnał dla analogu, podpinając do wejścia z zablokowanym KZ w zwrotnicy. Wyłącznie do tego go polecam i tylko dlatego, że ciężko dostać Trateca.
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 13:28   

i tu masz rację ;)
 
 
czuczu 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: 03-04-2012, 14:49   

Sygnał wchodzi tam gdzie jest napis kabel UPC, kabel z klatki wychodzi przez ścianę i wpada w rozgałęziacz 8.5/2.5 do 8,5 jest podłączony dekoder do 2,5 kabel z 2/3 pok , następnie idzie kabel do drugiego pokoju i tam ma być rozgałęziacz dający sygnał analogowy i ciągnąć kabel do następnego pokoju gdzie znajduje się dekoder i modem. Do czego służy zwrotnica by wydaje mi się że czegoś takiego w mieszkaniu nie mam ;/
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 14:56   

jak tak to ja bym to zrobił tym http://technetix.pl/images/TRIS-268EEN.jpg (czyli tak jak w pierwszej wersji pisałem) albo tym TRIS-212... tylko parametry z modemu napisz żeby zbytnio sygnału nie wytłumić :)
 
 
czuczu 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: 03-04-2012, 15:01   

Właśnie nie wiem jak to sprawdzić, Czy w thompsonie powinny być wyświetlone parametry pod 192.168.0.1 lub mediabox`ie ? W media mam tylko test na kanale programowym i w menu ale za bardzo niewidze żeby były jakieś wartości.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 17:28   

Nie wiem jak w dekoderze, ale w Thomsonie: http://192.168.0.1 user: nic nie wpisujesz hasło: admin, zakładka Gateway -> Status -> Connection.
Możesz ewentualnie użyć tego Trisa: http://allegro.pl/tratec-...2237629941.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: