Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeksięgowanie nadpłaty
Autor Wiadomość
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 31-03-2012, 00:35   Przeksięgowanie nadpłaty

Niedawno przeszedłem z Aster do UPC.
Na koncie bankowym Aster widnieje moja nadpłata w wysokości 186zł.
27 marca zleciłem przeksięgowanie tej kwoty z konta Aster na moje konto w UPC. MIało być to wykonane szybko i zapewniano mnie, że nadpłata ta pokryje w pełni kwietniową pierwszą fakturę za UPC.

Dzisiaj zadzwoniłem kontrolnie zorientować co dzieje się z moimi pieniędzmi.
Średnio miła pani poinformowała mnie, że przeksięgowanie kwoty (z ich konta na ich konto!!!) trwa miesiąc(!!!) i żebym szykował dodatkowe środki na opłacenie kwietniowej faktury, gdyż prawie na pewno pieniądze nie będą przeksięgowane do 22 kwietnia (termin płatności kwietniowej faktury)...

Czy to jest normalne?!
Czy to norma, że UPC obraca przez miesiąc pieniędzmi, które im się w tym czasie nie należą. Moim zdaniem, delikatnie rzecz ujmując, to skandal i powinny się tym zając odpowiednie organy państwowe.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 31-03-2012, 08:34   

Trwa długo takie przeksięgowanie. Dla porównania w Tmobile ok 3 tyg się bujali z tym. W praktyce jak o kilka dni przekroczysz termin płatności to Ci głowy urwą. Dopiero na początku kolejnego miesiąca (ok 10) od terminu płatności pojawia się zagrożenie blokadą.
A tak już na boczku to trochę dziwne, że konto do wpłat się zmienia. Przecież to w końcu jedna firma już.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-03-2012, 08:36   

Niepotrzebnie dzwoniłeś.

Nie zawracaj sobie głowy takimi rzeczami, że gdzieś tam mają nadpłatę a gdzie indziej niedopłatę, kiedyś to sobie wyrównają i będzie OK.

Żadnych odsetek przecież nie policzą (a nawet jak by to nadpłata istniała znacznie dłużej niż niedopłata i jeszcze musieli by Tobie oddawać).
  marekd@jabberpl.org
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 31-03-2012, 10:23   

Ja przechodziłem z Aster do UPC 3 marca.
W Aster wystawili mi fakturę za cały marzec.
W UPC wystawili mi fakturę od 3 marca.

Skontaktowałem się emailem z Aster i spytałem czy dostanę korektę do faktury Aster i czy mam ją płacić.
UPC odpowiedziało mi, że na koniec okresu rozliczeniowego (rozumiem, że na początku kwietnia) wystawią mi fakturę korygującą i wtedy mam zapłacić saldo przestawione na fakturze korygującej (w sumie za 3 dni abonamentu).

Więc:
- fakturę z UPC za marzec zapłaciłem
- fakturę z Aster nie zapłaciłem i czekam na korektę.
  gbbsoft
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: