Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Belkin F6D4230-4 V1
Autor Wiadomość
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-03-2012, 07:37   Belkin F6D4230-4 V1

Witam! Ostatnio zakupiłem nokie e65 i znajdowywała wszystkie sieci wifi w okolicy oprócz mojej;/ (n95, laptop itp znajdowywały i się bez probemu łączyły) zrobiłem upgrade routera i upgrade komórki i dalej nic. Chciałem wejść w program który dostalem na płycie wraz z ruterem i nie mógł się połaczyć z ruterem;| na stronie belkina znalazłem jakiś adres pod którym yły wszystkie ustawienia mojego routera i po omacku zmieniłem hasło z WPA na WEP 64bit. E65 znalazła się, wpisałem klucz i nie połączyło;/ odświeżyłem jeszcze raz skanowanie sieci wifi w komórce i już nie znalazło mojej sieci. następnie coś przez przypadek kliknąłem, chciałem odświeżyć tą stronę z ustawieniami i coś tam wyskoczyło, że 40s. i restart, poczekałem i tylko pogasły mi kontrolki w ruterze(modem i internet, świeci sie już tylko kłódka, wired i router) nie mogę się teraz połączyć ani na n95 ani na laptopie;/ jak to naprawić i przy okazji co zrobić aby net śmigał na e65? Mój ruter to: Belkin F6D4230-4 V1
 
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 27-03-2012, 15:30   

Podłacz PC bezpośrednio do Belkina kablem sieciowym. Zaloguj się przez WWW. przywróć ustawienia fabryczne - opcja jest w UTILITIES>> Restore Factory Default (opcja)

Następnie na nowo będzie nalżało ustawić wszystkie ustawienia.

W kwestii WiFi sprawdz czy telefon potrafi się podłączyć gdy sieć nie jest zabezpieczona hasłem. Jak będzie ok wówczas można ustawić hasło i sprawdzić ponownie.

ps.
Nie ustawiaj kanału 13 dla Twojej sieci. Czasami może być z nim problem. Zwłaszcza jak mamy sprzęt z importu...
 
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-03-2012, 16:28   

ustawienia były juz przywracane nic to nie dało w prawdzie na chwile wifi działało ale później znowu było to samo

[ Dodano: 27-03-2012, 16:30 ]
aha po kablu wszystko jest oki
 
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 27-03-2012, 16:45   

Rozumiem, że po resecie problemem jest działanie sieci tylko na komorce. Na laptopie jest juz ok.??

Sprawdz wg poniszej kolejności. Być może ustalisz gdzie jest błąd.

1. Ustawił inne/nowe ssid
2. Ustawił kanał np: 1
2a - jeżeli masz do wyboru w sekcji WiFI rejon to upewnij się, że masz tam POLSKA lub EUROPA.
3. Wyłaczył zabezpieczenie hasłem. Tak aby przez chwile na czas testu sieć była otwarta.
4. Upewnił sie np na laptopie, że nazwa sieci jest rozgłaszana i jest widoczna
5. Jeżeli sieć jest widoczna, wykonaj próbe łaczenia z siecią za pomocą telefonu.
6. JEżeli będzie ok włącz szyfrowanie dla Twojej sieci.

Być może ktoś ma taki sprzęt i będzie konkretnie mógł wskazać przyczynę...
 
 
Markus 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 42
Skąd: Skawina
Wysłany: 27-03-2012, 21:31   

Kolego, ja u siebie jak włączę telefon na wyszukiwaniu sieci mam chyba z 25 różnych sieci (mieszkam na 3 piętrze mieszkanie 2 poziomowe). Sieci g, b cała masa tego i z moim poprzednim routerem nie mogłem dojść porządku. Kombinowałem z ssid stałym kanałem i nic z tego. Ciągłe znikanie i zwisy sieci. W końcu kupiłem router 2 zakresowy. Nadaje teraz na 2,4 oraz 5 GHz i mam święty spokój. Musisz jednak mieć kartę odbiorczą wifi na 5 ghz.
_________________
  markus
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-03-2012, 21:46   

ale zle opisałem mi nie działa wifi wo gulę na laptopach tez nie pod innym ruterem jest ok pod tym nie.nie chodzi tylko o komurke
 
 
 
Markus 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 42
Skąd: Skawina
Wysłany: 27-03-2012, 21:48   

No i dokładnie taki sam problem miałem ( nie tylko na komórkach z wifi rzecz jasna). Stabilny router z N najlepiej 2 zakresowy dodatkowo z portami gigaethernetu i masz spoko. Koszt nie mały ale inwestycja na lata.
_________________
  markus
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-03-2012, 21:51   

ten ruter ma wszystkie formaty g i n i nie działa ani tak ani tak
 
 
 
Markus 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 42
Skąd: Skawina
Wysłany: 27-03-2012, 21:57   

ustaw tryb pracy wifi na g, wybór kanału na "auto" nie ukrywaj ssid. włącz router i weź lapka lub komórkę i sprawdź w pobliżu routera czy widzisz sieć. Może antenę zmień na inną może coś nie styka.
_________________
  markus
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-03-2012, 22:47   

Na razie działa zrobiłem mniej więcej jak kolega mówił a co dziwne ze ustawienia zaczynały działać dopiero jak sie go od kontaktu wyłączyło

[ Dodano: 02-04-2012, 13:34 ]
Ruter uszkodzony temat zamknięty
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: